استیون کاوی

منتشر شده در ۰۴ فروردین ۱۳۹۹
استیون کاوی

استیون ریچاردز کاوی متولد 24 اکتبر سال 1932 میلادی، یک نویسنده، تاجر، معلم و سخنران انگیزشی آمریکایی است. مهمترین کتاب او هفت عادت مردمان مؤثر می باشد که جزء پرفروش‌ترین کتاب ها در زمینه ی بهبود شخصی جهان است. این کتاب به 40 زبان زنده دنیا ترجمه شده و 25 میلیون نسخه از آن فروخته شده است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ آمریکایی برای ایجاد رشد و پیشرفت در کسب و کارشان از مشاوره ها و تعلیمات استیون کاوی استفاده می کنند.

استفان لیسانسش را از دانشگاه یوتاه، فوق لیسانس را در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه هاروارد و دکترا را از دانشگاه یانگ کسب کرد و سالها درهمان دانشگاه مشغول تدریس مدیریت کسب و کار و رفتار سازمانی بود.او در ابتدا به نوشتن مقاله هایی در مورد مدیریت، رهبری افراد، رشد کسب‌و‌کار، روابط خانوادگی، افزایش بازدهی فردی و سازمانی پرداخت و مدتی بعد تصمیم گرفت تجربیات خود را در یک کتاب به چاپ برساند. کاوی به دلیل کارهای ارزنده ای که در طول زندگی اش انجام داد توانست 10 دکترای افتخاری بگیرد.

کاوی همواره می خواست مرد بزرگی باشد تا بتواند به مردم کمک کند. الگوی زندگی او پیتر دراکر بود و کاوی کتابهای دراکر را چندین بار می خواند ونکته های مهم آن را به ذهن می‌سپرد. او همچنین کتابهای خودباوری زیادی را خوانده بود. وی صدها کتاب در زمینه ی بهبود شخی خواند تا بتواند رساله دکترای خود را بنویسد.

علاقه‌ زیاد او به این موضوعات سبب شد تا موسسه « کانون بین المللی رهبری کاوی» را تاسیس کند. موسسه ای که کاوی در آن 500 شرکت آمریکایی مشاوره می‌داد و نکات مهم برای رشد درون سازمانی را به آنها می‌آموخت.

در کتاب هفت عادت او خیلی ساده به مردم اصول موفقیت در زندگی را آموزش می‌دهد. از نظر کاوی تغییر و موفقیت هر شخص در گرو تغییر درونی اوست. کاوی در کتاب هشتمین عادت که در ادامه ی کتاب 7 عادت مردمان موثر نوشته شده از مردم می‌خواهد که به صدای درونی خود گوش دهند و انگیزه و هیجان خود را در زندگی از دست ندهد.


کتاب های استیون کاوی