ناپلئون هیل

منتشر شده در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
ناپلئون هیل

ملیت

آمریکا

تاریخ تولد

26 اکتبر1883

تاریخ وفات

8نوامبر 1970

محل زندگی

آمریکا

اشتراک گذاری

الیور ناپلئون هیل، نویسنده ی آمریکایی، یکی از پیشگامان سبک مدرن ادبیات بود که سبکش نوشتن کتاب‌های خودیاری و پیشرفت شخصی است. هیل با با کتاب پرفروش «بیندیشید و ثروتمند شوید»  به شهرت رسید و این کتاب  یکی از ۱۰ کتاب پرفروش تاریخ در زمینه ی خودیاری می باشد. از نظر ناپلئون هیل اشتیاق و علاقه عامل اصلی و ضروری در رسیدن هر شخص به موفقیت می باشد. او در کتاب‌هایش راه‌های رسیدن به موفقیت را به خواننده ٰآموزش می داد.

زندگینامه ناپلئون هیل

ناپلئون هیل در 26 اکتبر سال 1883 در شهر پوند ایالت ویرجینیا به دنیا آمد. پدرش جیمز مونرو هیل و مادرش سارا سیلوانیا بود. ریشه‌ی خانواده‌ی هیل به انگلستان باز می‌گردد و پدربزرگش در سال‌ 1847 به ویرجینیای آمریکا مهاجرت کرده بود.

ناپلئون هیل در 9 سالگی مادرش از دست داد و پدرش با وجود وضعیت مالی بدش دوباره ازدواج کرد و ناپلئون نوجوانی سختی را گذراند، اما پس از مدتی او که نوجوانی سرکش بود با تاثیر مثبت نامادری‌اش موفق شد تحصیل کند و به مطالعه علاقه‌مند شد. او تا 15 سالگی شعرهایی می نوشت که در روزنامه‌های محلی چاپ میشد و او را مشهور کرده بود. او بعدها در رشته‌ی حقوق تحصیل کرد اما نتوانست تحصیلاتش را به پایان برساند.
ناپلئون در نوشتن فرد با استعدادی بود و سردبیر روزنامه همیشه از نوشته‌ها و مقاله‌های هیل استقبال می کرد و مصاحبه با اشخاص سرشناس و مشهور را برعهده ی او گذاشته بود. مصاحبه با افراد موفق و تجربه گرفتن از گفته های آنها سبب شد ناپلئون هیل به نوشتن درباره‌ی موفقیت متمایل شود. هیل در سال 1928 کتابی به نام «قوانین موفقیت» نوشت و درسال 1941 کتاب «دینامیت مغزی» را به چاپ رساند. هیل در سال 1919سردبیر مجله «قوانین طلائی هیل» بود. او در سال 1930 کتابی در زمینه راهیابی به موفقیت نوشت. ناپلئون هیل که استاد موفقیت و کسب ثروت شده بود بمدت دو سال مشاور رئیس جمهور آمریکا «فرانکلین روزولت» بود. در سال 1937 هیل کتاب «رشد فکری و ثروت» را نوشت و در آن تمام راه‌های رسیدن به موفقیت را بیان کرد. کتابهای او هر روز بیشتر از روز قبل به فروش می‌رفت طوری که او توانست بیشتر از سی میلیون نسخه از کتاب «علوم موفقیت» را در سال 1960 بفروشد. هیل عقیده داشت که لزوما همیشه قوی ترین ها و سریع ترین ها پیروز نمی شوند بلکه پیروز کسی است که فکر می کند می تواند پیروز شود.

مطالعه بیشتر

کتاب های ناپلئون هیل


لطفا نظر خود را بنویسید
|