پوستین گوردر

منتشر شده در ۲۸ آبان ۱۳۹۹
پوستین گوردر
اشتراک گذاری

پوستین گُردر یا پوستاین گوردر در ۸ اوت ۱۹۵۲ در اسلو نروژ متولد شد. او نویسنده و معلم فلسفه است. دلیل اصلی شهرت او به خاطر نگارش کتاب آموزش فلسفه در قالب داستانی به نام دنیای سوفی است.

زندگینامه پوستین گوردر

پوستین گُردر در ۸ اوت ۱۹۵۲ در اسلو نروژ متولد شد. او در رشته ی فلسفه، الهیات و ادبیات از دانشگاه اسلو فارغ التحصیل شد و به مدت ۱۰ سال مشغول تدریس تاریخ عقاید در دبیرستان ها بود.
در سال ۱۹۹۱ رمان معروف او به نام دنیای سوفی منتشر شد و او را به شهرت رساند. این کتاب به ۵۴ زبان مختلف ترجمه شده و میلیون ها جلد از آن به فروش رفته است. از روی کتاب دنیای سوفی او فیلمی نیز به همین نام ساخته شده است. پوستین گردر در سال ۱۹۹۷ با کمک همسرش جایزه ای بین المللی برای قدردانی از حامیان طبیعت به مبلغ ۷۷ هزار پوند بنیان کردند و نام آن را جایزه سوفی که نامش را از رمان دنیای سوفی گرفته گذاشتند. پوستین گردر در سال ۲۰۰۶ مقاله ای در روزنامه نروژی آفتن پوستن نوشت و در آن سیاست های دولت اسرائیل و نیز برخی سویه های یهودیت را به پرسش کشید‌. این مقاله در پاسخ به جنگ اسرائیل در سال ۲۰۰۶ منتشر شد. نظرات پوستین گردر در این مقاله با موافقت ها و مخالفات های بسیار از مردم و سازمان ها روبه رو شد. او هم اکنون با همسر و دو پسرش در اسلو زندگی میکند.

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|