رابین شارما

منتشر شده در ۰۲ اسفند ۱۳۹۸
رابین شارما

ملیت

کانادا

تاریخ تولد

27 اسفند 1343

18 مارس 1965

محل زندگی

کانادا

اشتراک گذاری

رابین شارما یکی از موفق ترین و مشهور ترین نویسندگان حوزه رهبری، مدیریت زندگی شخصی و انگیزشی است. وی تا سن ۲۵ سالگی وکیل دادگستری بود ولی این شغل را رها کرد و به نویسندگی روی آورد. او نویسنده کتاب پرفروش راهبی که فراریش را فروخت و باشگاه پنج صبحی‌ها است که این کتاب به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده‌است. او تاکنون بالغ بر 12 کتاب منتشر نموده است.

زندگینامه رابین شارما

رابین شارما در ۱۸ مارس ۱۹۶۴ از پدر مادری هندی در کشور اوگاندا به دنیا آمد. پدر و مادر وی زمانی که او یک ساله بود به کانادا مهاجرت کردند. مادرش معلم و پدرش پزشک بود. شارما در اکثر سخنرانی هایش همیشه از تاثیر زیادی که پدرش بر روی او گذاشته سخن گفته و اینکه پدرش الهام بخش او بوده است.

رابین شارما کتاب های زیادی نوشته است که همگی به شهرت جهانی رسیده اند.  دومین اثر رابین کتابی با نام ” راهبی که فراری اش را فروخت ” می باشد که تبدیل به یک پدیده جهانی شد و باعث شد تا بسیاری در سراسر جهان با نام او آشنا شوند. او هم اکنون در جهان به عنوان نویسنده ای که درک شناخت و درک عمیقی از زندگی دارد، شناخته می شود.

مدرک تحصیلی او کارشناسی حقوق است. او تا سن 25 سالگی یک وکیل دادگستری بود و در این زمینه بسیار موفق بود، اما او نتوانست آرامش و رضایتی ک مدنظرش بود را در این شغل بدست آورد، به همین دلیل او در 25 سالگی شغلش را رها کرد و تصمیم گرفت تا نویسندگی را امتحان کند.

پس از موفقیت دومین کتابش او به طور کامل وکالت را رها کرد و تمام وقتش را بر روی نویسندگی قرار داد، اما نمی دانست که استعداد زیادی در ارائه و سخنرانی دارد. او در حال حاضر به نقطه ای رسیده است که به مدیران عامل نامی و اشخاص بزرگ مشاوره می دهد.

رابین شارما با بسیاری از مدیران اجرایی شاخص و کمپانی های بزرگ همکاری نموده و به آن ها مشاوره های متعددی داده است. کمپانی های بزرگی که بسیاری از آنها در لیست Fortune 500 قرار گرفته اند. شرکت هایی مانند ” Microsoft ، GE ، Nike ، FedEx ،IBM ” و بسیاری کمپانی بزرگ دیگر. او هم اکنون به یکی از مشهورترین مشاوران جهان تبدیل شده و هزینه ی بالایی بابت آن دریافت میکند که همین نشان از هوش بالا و درک فوق العاده او از کسب و کارهاست. سازمان هایی مانند ” NASA ،Yale university ،Young Generation Presidents ” و همین طور ” Harvard Buisness School ” از مشتریان پر و پا قرص رابین هستند و او را برای ارائه و سخنرانی دعوت میکنند.

مطالعه بیشتر

کتاب های رابین شارما


لطفا نظر خود را بنویسید
|