پال گالیکو

منتشر شده در ۲۳ اسفند ۱۳۹۸
پال گالیکو

ملیت

آمریکا

تاریخ تولد

26 جولای1897

تاریخ وفات

15 جولای 1976

محل زندگی

آمریکا

اشتراک گذاری

پل ویلیام گالیکو نویسنده داستان ، داستان کوتاه و نویسنده ورزشی اهل آمریکا بود. بسیاری از آثار او برای تصاویر متحرک اقتباس شده است. شاید او را بیشتر بخاطر غاز برفی، موفق ترین کتابش و رمان ماجراجویی پوزیدون، عمدتاً از طریق اقتباس فیلم 1972 ، به یاد می آورند.

زندگینامه پال گالیکو


 

گالیکو در 26 جولای 1897 در شهر نیویورک متولد شد. پدر وی پیانیست، آهنگساز و معلم موسیقی کنسرت ایتالیایی گالیکو بود هورتنس ارلیچ اهل اتریش بود. آنها در سال 1895 به نیویورک مهاجرت کرده بودند. گالیکو در سال 1919 از دانشگاه کلمبیا فارغ التحصیل شد و اولین بار در دهه 1920 به عنوان نویسنده ورزشی ، ستون نویس ورزشی و سردبیر ورزشی اخبار روز نیویورک مورد توجه قرار گرفت.

کار حرفه ای گالیکو با مصاحبه ای با بوکسور جک دمپسی آغاز شد که در آن او از دمپسی خواست تا با او بازی کند. گالیکو احساسش از شکست خوردن توسط قهرمان سنگین وزن را توصیف کرد. وی در ادامه گزارش هایی راجع به گرفتن سریع توپ دیزی دین و گلف زدن با بابی جونز ارائه داد. وی به یکی از پردرآمدترین نویسندگان ورزشی در آمریکا تبدیل شد. او مسابقات بوکس آماتوری دستکش طلایی را پایه گذاری کرد.

در اواخر دهه 1930 ، وی نویسندگی ورزشی را بخاطر داستان نویسی کنار گذاشت ، ابتدا مقاله ای در مورد این تصمیم با عنوان "خداحافظی از ورزش" (چاپ شده در گلچین نوشته ورزشی او ، همچنین با عنوان وداع با ورزش (1938)) نوشت، و یک نویسنده موفق شد. او برای مجلات داستان های کوتاهی می نوشت که بسیاری از آنها در رسانه برتر داستان ، The Saturday Evening Post ظاهر شدند.

رمان غاز برفی و سایر آثار وی نسخه های گسترده داستان های مجله وی هستند. غاز برفی در سال 1941 در The Saturday Evening Post منتشر شد و در سال 1941 برنده جایزه O. Henry برای داستانهای کوتاه شد. داستانی که منتقد رابرت ون گلدر آن را احساسی ترین داستانی که تاکنون به منزلت یک اثر برزویی (اثر معتبر ناشر ناپف) رسیده است" خواند.

گالیکو در سال 1963 با ویرجینیا ون فالز فین ازدواج کرد. گالیکو با استعفا از روزنامه دیلی نیوز برای تبدیل شدن به یک داستان نویس تمام وقت، از نیویورک به روستای سالکومب در جنوب دوون، انگلیس نقل مکان کرد. در سال 1955 ، گالیکو یک تور اتومبیلرانی در ایالات متحده آمریکا طی کرد و با حمایت مالی Reader Digest ، حدود 10 هزار مایل را طی کرد که نتیجه این سفهر نوشتن چندین داستان کوتاه بود. او که در بسیاری از نقاط جهان از جمله انگلیس ، مکزیک ، لیختن اشتاین و موناکو زندگی کرده بود، آخرین سالهای زندگی اش را در آنتیبس فرانسه گذراند و در آنجا درگذشت و به خاک سپرده شد.ٰ

مطالعه بیشتر

کتاب های پال گالیکو


لطفا نظر خود را بنویسید
|