آنتوان چخوف

منتشر شده در ۰۴ فروردین ۱۳۹۹
آنتوان چخوف

ملیت

روس

تاریخ تولد

29 ژانویه 1860

تاریخ وفات

15 ژوئیه 1904

محل زندگی

روسیه

اشتراک گذاری

آنتون پاولوویچ چِخوف در ۲۹ ژانویهٔ ۱۸۶۰ در تاگانروگ روسیه متولد شد. او پزشک، داستان‌نویس، طنزنویس و نمایش‌نامه‌نویس مشهور روس است.
چخوف در طول زندگی کوتاهش بیش از ۷۰۰ اثر از خود به جا گذاشت. چخوف در ۱۵ ژوئیه ۱۹۰۴ بر اثر خون‌ریزی مغزی درگذشت.

زندگینامه آنتوان چخوف

چخوف در ۲۹ ژانویهٔ۱۸۶۰ در شهر تاگانروگ روسیه به دنیا آمد. پدرش مغازهٔ خواربارفروشی داشت. او مرد مذهبی خشنی بود و فرزندانش را تنبیه بدنی می‌کرد. پدر چخوف شیفتهٔ موسیقی بود و همین شیفتگی او را به ورشکستگی کشاند.
او در سال ۱۸۷۶ به همراه خانواده برای فرار از طلبکارانش به مسکو رفت و آنتون به تنهایی در تاگانروگ ماند تا تحصیلات دبیرستانش را به پایان ببرد. او در سال‌های پایانی تحصیلاتش به تئاتر می‌رفت و اولین نمایشنامه خود را به نام بی‌پدری و کمدی آواز مرغ بی‌دلیل نبود را نوشت. آنتون در ۱۸۷۹ تحصیلات دبیرستانش را تمام کرد و به مسکو رفت و در رشتهٔ پزشکی در دانشگاه مسکو مشغول تحصیل شد.
در همین سال ۱۸۸۰ نخستین مطلب او چاپ شد. این سال آغاز نویسندگی چخوف بود. او در سال‌های ۱۸۸۰ تا ۱۸۸۴ علاوه برآموختن پزشکی در دانشگاه مسکو با نام‌های مستعاری مانند: آنتوشا چخونته، آدم کبدگندیده، برادر برادرم، روور، اولیس... به نوشتن بی‌وقفهٔ داستان و طنز مشغول بود و از درآمد حاصل از آن زندگی مادر، خواهر و برادرانش را تأمین می‌کرد. او در ۱۸۸۴ به عنوان پزشک فارغ‌التحصیل شد و به طبابت پرداخت. اولین مجموعه داستان‌اش با نام قصه‌های ملپامن در همین سال منتشر شد. هنگامی که چخوف ۲۴ ساله بود اولین خلط‌های خونی که نشان از بیماری سل بود را مشاهده میکند.
چخوف بعد از پایان تحصیلاتش در رشتهٔ پزشکی به‌طور حرفه‌ای به داستان‌نویسی و نمایش‌نامه‌نویسی می پردازد. در ۱۸۸۵ همکاری خود را با روزنامهٔ پتربورگ آغاز کرد. مجموعهٔ داستان‌های گل‌باقالی او در ژانویهٔ سال بعد منتشر شد. در فوریه همین سال با آ.سووُربن سردبیر روزنامه عصر جدید آشنا شد و داستان‌های مراسم تدفین، دشمن و... در این روزنامه با نام اصلی چخوف منتشر شد.
او در ۱۵ ژوئیهٔ ‏ ۱۹۰۴ به دلیل بیماری سل از دنیا رفت.

مطالعه بیشتر

کتاب های آنتوان چخوف


لطفا نظر خود را بنویسید
|