جان گرین

منتشر شده در ۰۴ فروردین ۱۳۹۹
جان گرین

ملیت

آمریکا

تاریخ تولد

24 اوت 1977

محل زندگی

آمریکا

اشتراک گذاری

جان گرین در ۲۴ اوت ۱۹۷۷ در ایندیانا پولیس آمریکا متولد شد. او نویسنده، ویدئو بلاگر و آموزگار اهل ایالات متحده آمریکا است.
از مهمترین آثار او میتوان به کتاب خطای ستارگان بخت ما در سال ۲۰۱۲ اشاره کرد.

زندگینامه جان گرین

جان گرین یکی از نویسندگان مشهور آمریکائی است که در ۲۴ اوت ۱۹۷۷ در ایندیانا پولیس به دنیا آمد. وی آثار محدودی را تا به الان منتشر کرده ولی توانسته از طریق همین کتاب ها و فعالیت‌هایش در تولید فیلم‌های آموزشی به شهرت زیادی دست پیدا کند. تا جایی که در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از ۱۰۰ نفر تأثیر گذار در جهان توسط مجله تایم انتخاب شد.
جان گرین تاکنون ۴ کتاب به نام های جستجوی آلاسکا، غیبت کاترین، شهرهای کاغذی و خطای ستارگان بخت ما را منتشر کرده است. با اینکه تمام کتاب‌های او در لیست پرفروش‌ترین کتاب های نیویورک تایمز در بخش نوجوانان قرار داشتند، اما جان گرین در زمینه نویسندگی بیشتر شهرت خود را مدیون کتاب خطای ستارگان بخت ما است که در ایران نیز با بیش از ۸ ترجمه مختلف عرضه شده است.
تقریبا تمامی کتاب‌های جان گرین برنده حداقل یک جایزه ادبی شدند و همچنین از میان آنها سه کتاب تبدیل به فیلم گشتند جان گرین پس از انتشار کتاب خطای ستارگان بخت ما در سال ۲۰۱۲ و دست یابی به موفقیت چشمگیرش در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که دیگر نمی‌خواهد کار نویسندگی را ادامه دهد. که دلیل اصلی وی برای تصمیمش انتقادهای تند و زننده برخی کاربران در فضای اجتماعی بود.
علاقه جان گرین به زبان انگلیسی از دوران مدرسه باعث شد تا مطالعه زیادی در این زمینه داشته باشد و به نویسنده‌ای موفق تبدیل شود، در کنار این، استعداد ذاتی او به عنوان گوینده‌ای خوش صدا و با انرژی باعث شد تا به سمت اجرای برنامه های ویدیویی و حتی فیلم کشیده شود و این موضوع تا جایی پیش رفت که در حال حاضر جان گرین نام آشنای دنبال کنندگان کانال‌های ویدیویی Crash Course، Project for Awesome، Mental Floss و Dear Hank & John می‌باشد. وی اکثر برنامه‌های ارائه شده را به همراه برادر خود هانک گرین تهیه می‌کند.

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|