فردریک بکمن

منتشر شده در ۰۴ فروردین ۱۳۹۹
فردریک بکمن

ملیت

سوئد

تاریخ تولد

2 ژانویه 1981

محل زندگی

سوئد

اشتراک گذاری

کارل فردریک بکمن نویسنده ی رمان معروف و پرفروش «مردی به نام اُوه» که آثارش در ایران محبوبیت دارد، می باشد. رمانی که بکمن آنرا با تشویق دنبال کنندگان وبلاگ خودش و همسرش نوشت. این رمان ابتدا به زبان آلمانی و سپس به 30 زبان دیگر دنیا ترجمه شد و چنان محبوبیتی پیدا کرد که او  ره صدساله را در یک شب طی کرد و نامش شهره ی زبان‌ها شد.

زندگینامه فردریک بکمن

کارل فردریک بکمن نویسنده و وبلاگ‌نویس سوئدی 2 ژانویه 1981در استکهلم متولد شد. او که یک ویلاگ نویس حرفه ای بود در روزنامه ‌ها نیز مقاله می‌نوشت و با مجله مترو همکاری داشت.

بکمن که از کودکی به کتاب خواندن علاقه داشت، خاطرات روزانه اش را می نوشت. و بعدها نیز در هر شغلی که بود، نوشتن یکی از فعالیت های بود. در نوجوانی بعنوان راننده لیفتراک مشغول به کار شد. بعد از آن مدتی در بازار میوه کار ‌کرد و مدتی هم راننده کامیون بود. اما درآمد کم این شغلها باعث شد او همه را رها کند و به ‌فعالیت در نششریه ها بعنوان خبرنگار آزاد پرداخت و ستون نویسی می‌کرد.

بکمن در سال 2012 کتاب مردی به  نام اوه را نوشت که و بیشتر از 600 هزار جلد از آن را فرخت و این کتاب در سال 2012 پرفروش‌ ترین کتاب در سوئد و نیویورک تایمز شد. در سال 2016 فیلم اقتباس شده از داستان این کتاب ساخته شد. در ایران نیز از این رمان استقبال زیادی شد. بکمن و همسر ایرانی اش به همراه دو فرزندشان در سوئد زندگی می کنند.

مطالعه بیشتر

کتاب های فردریک بکمن


لطفا نظر خود را بنویسید
|