تونی بوزان

منتشر شده در ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
تونی بوزان

ملیت

انگلیس

تاریخ تولد

2 ژوئن 1942

تاریخ وفات

13 آوریل 2019

محل زندگی

انگلیس

اشتراک گذاری

آنتونی پیتر بوزان نویسنده و مشاور آموزشی  انگلیسی که یکی از بنیانگذاران و ارائه دهندگان تکنیک‌های نقشه برداری ذهنی می باشد. او توانسته با تعدادی از ورزشکاران المپیک، داتشگاه ها، بچه‌های سنین مختلف و اشخاص معروف و برجسته کار کند و  چگونگی افزایش قدرت ذهنیشان را به آنها یاد بدهد.

زندگینامه تونی بوزان

آنتونی پیتر بوزاندر تاریخ دوم ژوئن سال 1942 در میدل سکس انگلستان متولد شد. او تحصیلات دبیرستانش را در کیتسیلانو ونکوور کانادا گذراند. او در ۱۸ سالگی وارد دانشگاه کلمبیای کانادا شد و در سال 1964 از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. در سال 1970 او نقشه ذهنی خود را معرفی کرد و بوزان در سال 2006 توانست یک برنامه نرم‌افزاری برای مدیریت نقشه ذهن بسازد که نامش را «نقشه ذهنی من» گذاشت. 

بوزان در نوشتن بیشتر از 100 کتاب به تنهایی و با همکاری دیگر نویسندگان مشارکت داشته و کتابهای او به 30 ٰزبان مختلف دنیا ترجمه شده‌اند. البته بسیاری از ایده های خود را در 5 کتاب گردآوری کرده و بعنوان یک نویسنده مردم پسند در زمینه کتابهای روانشناسی شناخته می شود. موضوعات کتابهای تونی بوزان شامل مباحثی از جمله نسبت هوشی(GQ)، هوش روحانی و معنوی، حافظه، خلاقیت و تندخوانی می شود که با موضوعات حافظه و مغز در ارتباط هستند. او همچنین بنیانگذار مؤسسه هوش و برگزار کننده ی مسابقات هوش جهانی می باشد.

آثار تونی بوزان

قدرت هوش گفتاری

قدرت هوش اجتماعی

نقشه ذهنی کسب و کار

ذهن برتر

معجزه ذهن

نیروی ذهن خلاق

نقشه ذهن

مهارت تندخوانی

مطالعه بیشتر

کتاب های تونی بوزان


لطفا نظر خود را بنویسید
|