کتاب مکتوب اثر پائولو کوئیلو
کتاب مکتوب اثر پائولو کوئیلو

کتاب مکتوب اثر پائولو کوئیلو

منتشر شده در ۲۶ خرداد ۱۳۹۹

20,000 تومان

نویسندگان

شابک

978-622-6395-39-7

تعداد صفحات

85

قطع

وزیری

نوع جلد

شومیز

مترجم

فروزنده دولتیاری

ناشر

نیک فرجام

تعداد جلد

1

موضوع

داستان

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1398

درباره کتاب مکتوب اثر پائولو کوئیلو

کتاب مکتوب در حقیقت گردآوری مطالبی است که پائولو در همکاری اش با روزنامه ی فولیا به چاپ رسانده است. زمانی که پائولو در آمریکا بود تماسی از آلیسنو لیته از دفتر نشر "دفترچه ای با ورقهای درخشان" دریافت کرد که در واقع پیشنهاد تالیف کتاب مکتوب بود. با وجود اینکه در آن زمان پائولو در حال سفر کردن برای معرفی کتابهایش بود، اما این دعوت به همکاری به قدر کافی او را برانگیخت تا تصمیم به انجام آن بگیرد.

خلاصه داستان کتاب مکتوب اثر پائولو کوئیلو

پائولو کوئیلو مکتوب را یک پندنامه نمی داند، بلکه آنرا منبعی برای تبادل تجربه می نامد. او در این اثر، مجموعه ی نگرشها و برداشتهای خود را به گونه ای زیبا و جذاب در کنار هم گردآوری می کند و به آن پیوستگی و انسجام می دهد.

مجموعه ای که حاصل 11 سال آموزش های استادش می باشد. همچنین در بخش هایی از کتاب، داستانهایی از دوستانش و یا حتی افرادی که تنها یک بار در عمرش دیده را بیان می کند. داستان های که هر یک دارای پیام و مطلبی مهم و با ارزش هستند.

پائولو همچنین یافته های خودش از کتاهایی را که خوانده، در این کتاب آورده است. از آنجا که در ستونی برای روزنامه مطلب می نوشته، هر گاه نامه ای از خواننده ها دریافت می کرد و یا بریده ای از متن روزنامه بدستش میرسید، از آنها نیز ایده می گرفت و هر آنچه در اطرافش رخ می داد، بعنوان دلیل و انگیزه ای برای نوشتن مکتوب مورد توجه اش بود. با اینحال وی تمام تلاش خود را بکار برد تا در نوشتن این متون بی طرف باشد.

گزیده ای از متن کتاب مکتوب اثر پائولو کوئیلو

لحظه ای در هر روز هست که شما نمی توانید اجسام را به وضوح مشاهده کنید: هنگام غروب!

در این زمان، نور و تاریکی در هم آمیخته و هیچ چیز نه کاملا پیداست و نه کاملا ناپیدا!

در اغلب آیین های معنوی و مذهبی، این لحظه را مقدس می دانند. کاتولیک ها هر روز ساعت شش غروب دعای "درود بر مریم مقدس" را می خوانند. اگر شما به دیدن یکی از دوستان اهل پرو و معتقد به سنت کچوان بروید و تا هنگام غروب نزد وی بمانید، در این لحظه باید همه کارها را از ابتدا شروع کنید یعنی حتی با گفتن عصر بخیر به او سلام کنید. 

در گرگ و میش هوا، تعادل انسان و سیاره زمین آزموده می شود. خداوند نور وسایه را ترکیب کرد تا ببیند آیا زمین باز هم شهامت ادامه حرکت را دارد یا خیر. اگر زمین از تاریکی نهراسد، شب می گذرد و روز بعد خورشید دوباره طلوع خواهد کرد.

.

.

استاد می گوید: " دو خدا وجود دارد، خدایی که اساتید به ما معرفی می کنند و خدایی که به ما آموزش می دهد؛ خدایی که مردم با وی سخن می گویند و خدایی که با ما صحبت می کند؛ خدایی که یاد گرفته ایم باید از وی بترسیم و خدایی که همیشه مهربان است و با مهربانی با ما سخن می گوید. دو خدا وجود دارد، خدایی که در بالای آسمانهاست و خدایی که در زندگی روزانه ما مشارکت دارد؛ خدایی که از ما طلبکار است و خدایی که بدهی های ما را می بخشد؛ خدایی که ما را با آتش جهنم تهدید می کند و خدایی که بهترین راه را به ما نشان می دهد. دو خدا وجود دارد، خدایی که ما را زیر سنگینی گناهان خرد می نماید و خدایی که عاشقانه ما را آزاد میکند.  "

درباره نویسنده کتاب مکتوب اثر پائولو کوئیلو

پائولو کوئیلو نویسنده ی برزیلی متولد سال 1947 و مولف کتابهای بسیاری همچون زیارت و کیمیاگر است. او در سال 2002 عضو آکادمی نویسندگان برزیل شد. در سال 2007 بعنوان سفیر صلح سازمان ملل و سفیر گفتگوی بین فرهنگها انتخاب شد. در سال 2009 کتاب کیمیاگر او با شکستن رکورد بیشترین ترجمه و بالاترن میزان فروش، در گینس به ثبت رسید و باعث شهرت و آوازه ی او در تمام دنیا شد.

مطالعه بیشتر
برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید و یا در سایت ثبت نام کنید

سایر کتاب های پائولو کوئیلو
کتاب های مشابه