مزایای منزوی بودن

مزایای منزوی بودن

منتشر شده در ۱۲ آبان ۱۳۹۸

46,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

9786005130683

تعداد صفحات

256

قطع

وزیری

نوع جلد

شومیز

مترجم

معصومه تاجمیری

ناشر

آثار امین

تعداد جلد

1

موضوع

موفقیت

داستان

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1398

درباره مزایای منزوی بودن

داستان در مورد نوجوانی به اسم چارلی است که در ارتباط برقرار کردن با اطرافیانش با مشکل مواجه می‌شود. او مشکلات روحی بسیاری دارد و پیوسته دچار احساساتی متضاد می‌شود. اما این تمام مشکلات چارلی نیست او علاوه بر مشکلات دیگر نوجوانان، باید با مرگ خاله و خودکشی بهترین دوستش کنار بیاید.

استیون شباسکی در این رمان قصد دارد تا شما را با زندگی فردی سردرگم آشنا کند که با وجود تمام تلخی‌های اطرافش به شدت باهوش و با استعداد است. شاید شاخص‌ترین ویژگی‌های این رمان تأثیرگذار بیان طنز گونه‌ی شباسکی در آن است. زیرا به واسطه‌ی آن اثری جذاب و در عین حال خاص را خلق کرده، رمانی که در زیر لایه عاشقانه‌ و بیان طنزش شما را با داستان تلخ مواجه می‌کند.

بدون شک این رمان به دلیل بیان واقعیت‌های زندگی نوجوانان ارتباط خوبی با شما برقرار خواهد کرد. چرا که شباسکی با بیان این دوران از دید شخصی دیگر به شما یادآور می‌شود که بعضی تجربیات شخصی می‌توانند تا چه حد فراگیر و همگانی باشند.

گزیده ای از متن مزایای منزوی بودن

چارلی من نه ماه پیش بهت گفتم اون طوری بهم فکر نکنی بخاطر چیزی که الان بهت میگم. نه بخاطر کریگ. نه بخاطر اینکه فکر کردم عالی نیستی. فقط دوست نداشتم کسی تو خواب و خیالش عاشق من باشه. اگه کسی از من خوشش میاد میخوام که من واقعی رو دوست داشته باشه نه چیزی رو که تو فکرش هستم و نمیخوام فکر و خیالی رو با خودشون این ور و اون ور ببرن. میخوام که نشون بدی تا منم بتونم حسش کنم. میخوام بتونن هرکاری که میخوان کنار من انجام بدن و اگه کاری بکنن که من دوست نداشته باشم بهشون میگم.
داشت یه کم گریه می کرد. ولی ناراحت نبود. میدونی من کریگ رو سرزنش میکنم چون اجازه نداد یه کارهایی را بکنم؟ میدونی چقدر الان احساس حماقت میکنم؟ شاید او واقعا منو برای انجام یسری کارها حمایت نکرد ولی برای انجام ندادنشون مانعم هم نشد. اما بعد یه مدت کارهایی رو نکردم چون نمی خواستم دربارم فکرهایی کنه. ولی نکته اینجاست که من روراست نبودم. پس چرا باید برام مهم باشه که منو دوست داره یا نه وقتی که حتی واقعا شناختی از من نداره؟

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

کتاب های مشابه