پول عاشق سرعت است
پول عاشق سرعت است

پول عاشق سرعت است

منتشر شده در ۰۷ تیر ۱۴۰۰

49,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

9786227445121

تعداد صفحات

141

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

معصومه نصیری

ناشر

بادبان

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

موفقیت

کسب و کار

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1400

درباره پول عاشق سرعت است

کتابی است از جو ویتالی و با زیرعنوانِ رونمایی از هشت قانون جذب سریع پول. ویتالی می‌گوید: نگران شغل‌تان هستید؟ نگران خانه، خانواده یا آینده‌تان هستید؟ از خیلی جهات شما را مقصر نمی‌دانم. اگر همین الان به دنیا نگاهی بیندازید، به نظر می‌رسد نسبتاً تیره و تار باشد. نسبتاً به‌هم‌ریخته به نظر می‌رسد.

چه اتفاقی برای دنیا می‌افتد؟ چه اتفاقی دارد برای اقتصاد می‌افتد؟ چه اتفاقی دارد برای آینده‌ی شما و من می‌افتد؟

حدود سی سال پیش بی‌خانمان بودم. بسیار فقیر. می‌دانم گرسنگی چگونه است. می‌دانم به تقلا افتادن چگونه است. اصلاً جالب نیست. اینجا هستم تا کمک‌تان کنم از این کشاکش بیرون بیایید. اینجا هستم تا دستم را دراز کنم و شما را از این باتلاق بیرون بیاورم.

اگر به حرفم گوش کنید و دست‌به‌کار شوید، فرآیند نجات اقتصادی‌تان را شروع خواهید کرد. راهکاری برای دغدغه‌های مالی و اقتصادی‌تان پیدا خواهید کرد. تنها کاری که باید بکنید این است که اجرایش کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که دست‌به‌کار شوید. یادتان باشد، پول عاشق سرعت است.

پول عاشق سرعت است اصل مهمی ا‌ست، چون افرادی که اغلب با بیشترین سرعت، عمل می‌کنند، بیشترین پول را در می‌آورند. وقتی ایده‌ای به ذهن‌تان می‌رسد، باید همه‌چیز را کنار بگذارید و نهایت تلاش‌تان را برای عملی کردن و تکمیل و عرضه‌ی آن به بازار انجام دهید. همیشه می‌توانید درباره‌ی ایده‌ای که داشتید، تجدید نظر کنید؛ ولی به‌طور‌کلی، اولین فردی که آن را در معرض عموم قرار می‌دهد، اولین فردی‌ است که سود می‌برد.

گزیده ای از متن پول عاشق سرعت است

اگر می‌خواهید پول بیشتری جذب کنید، باید به‌صورت درونی با پول آشتی کنید. تقریباً همه‌ی افراد این باور را دارند، پول ریشه‌ی تمام شرهاست. اگر این باور باقی بماند، با پول به مشکل برمی‌خورید. بالاخره چه کسی چیز شری را در زندگی‌اش می‌خواهد؟ ولی وقتی این باور را زیر سؤال می‌برید و متوجه می‌شوید این جمله از عبارتی طولانی‌تر در انجیل می‌آید که می‌گوید: «عشق به پول ریشه‌ی همه‌ی شرهاست»؛ در این صورت می‌توانید درک کنید که اگر عاشق پول نشوید، می‌توانید آن را در اختیار بگیرید. حالا دانش جدیدی درباره‌ی پول دارید.

آرتور پتنت در کتاب کوچکش به نام «پول» در این زمینه شفاف‌سازی می‌کند. نقل قولی که در کل این کتاب تکرار می‌شود، می‌گوید: «تنها هدف پول بیان قدردانی ا‌ست.»

بگذارید این عبارت در ذهن شما جا بیفتد: «تنها هدف پول بیان قدردانی ا‌ست.» فهم این مسأله به قدری مهم است که ارزش تکرار دارد؛ ولی جدی به این گزینه فکر کنید.

وقتی چکی برای پرداخت هزینه‌ی ماشین‌تان می‌کشید، به خاطر داشتن نعمت حمل‌ونقل قدردان باشید. پول فقط عشق نیست. پول با قدردانی ارتباط دارد. اگر به پول با حالت تشکر فکر کنید، عاشقش نمی‌شوید، بلکه قدردانش خواهید شد.

علاوه بر تغییر طرز فکر، یکی دیگر از شیوه‌های جذب پول بیشتر، بخشیدنش است. به نظر غیر منطقی می‌رسد. ولی زکات دادن و مفاهیمِ بخشش، قرن‌هاست که وجود دارد. ایده‌ی عطای ده درصد از درآمدتان به هر جایی که از آن تغذیه‌ی روحی شده‌اید، سابقه‌ای طولانی و ابعادی دارد فراتر از دین و فلسفه. ابعاد روان‌شناختی هم دارد.

وقتی بخشش می‌کنید، سیگنالی را به ذهن‌تان می‌فرستید مبنی بر اینکه به قدری ثروتمند هستید که می‌توانید دیگران را در پول‌تان سهیم کنید. علاوه بر آن، وارد حوزه‌ی شناخت ثروت معنوی می‌شوید. به خودتان و جهان نشان می‌دهید که بیش از مقدار کافی پول دارید و ایمان دارید که پول بیشتری در راه است. اگر از زاویه‌ای دیگر به آن نگاه کنیم، پنجره‌ای که از آن دریافت می‌کنید، به‌وسیله‌ی پنجره‌ای که از آن اعطا می‌کنید، بزرگ‌تر می‌شود. بیشتر اعطا کنید و بیشتر دریافت کنید.

ولی بخشش و باور تنها عوامل موجود در این کشاکش پول و شما، شناخت و معنویت نیستند. دنبال کردن علاقه‌تان اهمیت اساسی دارد. وقتی افراد دنبال سود هستند، اغلب این کار را فقط برای پول درآوردن انجام می‌دهند. ارتباط کمی با مأموریت زندگی یا هدف روحی‌شان وجود دارد. هر چند پول درآوردن اشکالی ندارد، کسب آن با انجام کاری که عاشقش هستید، بسیار طبیعی‌تر و انرژی‌بخش‌تر است. به نظر می‌رسد علاقه، بلیت ورود به سودآوری باشد.

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

سایر کتاب های جو ویتالی

کتاب های مشابه