کتاب معجزه ذهن اثر تونی بازان
کتاب معجزه ذهن اثر تونی بازان

کتاب معجزه ذهن اثر تونی بازان

منتشر شده در ۱۵ آبان ۱۳۹۸

28,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

978-964-2775-23-1

تعداد صفحات

184

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

اکرم شکرزاده

ناشر

بوکتاب

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

موفقیت

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1397

درباره کتاب معجزه ذهن اثر تونی بازان

کتاب معجزه ذهن تونی بازان شامل 10 فصل مختلف می باشد. با مطالعه این کتاب راه استفاده از قدرت ذهن را یاد می گیرید و می فهمید که مغز شما از آنچه که تصور می کنید تواناتر است. شما راه ترسیم ذهن انسان را یادگرفته و توانایی سریعتر و بهتر خواندن را بدست می آورید. نقشه های ذهنی و کاربردهای مختلف آن را بدست می آورید. در واقع هر فصل یک جنبه ی متفاوت از عملکرد مغز را نشان می دهد. در ابتدا کتاب، جدیدترین اطلاعات در مورد مغز را ارائه می دهد و بعد به نحوی ازین اطلاعات استفاده می کند که تصور و خیال شما به بهترین شکل مورد استفاده قرار بگیرد. 

در حرف آخر کتاب می خوانید: وقتی به پایان این کتاب می رسید امیدوارم متوجه شده باشید که این یک پایان نیست بلکه یک شروع واقعی است. با زیبایی فیزیکی و پیچیدگی ذهن شما و قدرت احساسی و ذهنی بسیار آن، با توانایی تان در جذب اطلاعات و حفظ آن و با تکنیک های جدید که به مغزتان اجازه می دهد که خودش را به نحوی ابراز و سازمان دهی کند که بیشتر هماهنگ با عملکرد شماست. خواندن، مطالعه، یادگیری و در کل زندگی باید آن چیزی شود که می تواند: فرآیندی روان و نشاط آور که نه تنها باعث عصبانیت شما نمی شود و دردناک نیست بلکه لذت بخش و رضایت بخش نیز هست.

خلاصه داستان کتاب معجزه ذهن اثر تونی بازان

در فصل اول کتاب داستان با شیوه ی استفاده از قدرت ذهن آشنا می شوید و تجربه عملی خوانندگان کتاب را می بینید. فصلهای دوم تا چهارم با توانایی های مغز و چگونگی مهار ذهن انسان آشنا شده و شیوه سریع و کارآمدتر خواندن را یاد می گیرید.

در فصل پنجم توضیح داده می شود که چگونه می توانید قدرت حافظه را در هنگام یادگیری و حتی بعد از آن افزایش دهید. بعلاوه سیستم خاصی برای حفظ کامل لیست ها، ارائه شده است.

فصل های میانی نقشه های ذهنی درون تان را بررسی می کند. اطلاعات چگونگی عملکرد فکر شما، به نحوی مورد استفاده قرار می گیرد که بتوانید زبان،کلمات،تحلیل و نقشه های ذهنی را برای ثبت ، سازمان دهی یادآوری،تفکر خلاقانه و حل مشکل به کار ببرید.

فصل نهم در رابطه با تکنیک مطالعه ی سازمان یافته ی نقشه ی ذهنی جدید است که شما را قادر می سازد در هر زمینه ی علمی از انگلیسی گرفته تا ریاضیات پیشرفته، فلسفه و زبان های دیگر را مطالعه کنید.

فصل آخر خلاصه ی جهش های بزرگی است که در سی سال اخیر ایجاد شده است و نگرش جدیدی را در خصوص بالا رفتن سن مغر ارائه میدهد و باعث می شود جهات جدیدی را در آینده برای مطالعه اتخاذ کنید.

گزیده ای از متن کتاب معجزه ذهن اثر تونی بازان

در فصل چهارم کتاب می خوانیم:

تعریف مطالعه

بهتر است برای کلمه ی خواندن که اغلب درک منظور نویسنده یا پذیرش کلام نوشتاری تعریف میشود، تعریف بسیار کاملتری ارائه شود.  می توان خواندن را چنین معنا کرد:  خواندن، پیوند کامل فرد با اطلاعات سمبلیک (رمزی) است که معمولا جنبه ی دیداری یادگیری است و شامل 7 مرحله می باشد.

1. شناخت

دانش خواننده از نشانه های الفبایی. این مرحله تقریبا قبل از اینکه جنبه ی فیزیکی خواندن شروع شود، اتفاق می افتد.

2. تحلیل

فرآیند فیزیکی که با آن نور از کلمه منعکس می شود و چشم آن را دریافت می کند و بعد از طریق عصب بینایی به مغز منتقل می شود. شکل 7 صفحه 32 را ببینید.

3. یکپارچگی درونی

این مرحله شامل تجزیه و تحلیل، انتقاد، ارزیابی، انتخاب و رد کردن می شود. فرآیندی که در آن خواننده تمام بدنه ی دانش پیشین خود را با دانش جدیدبه کار می برد و ارتباطات مناسبی بین آنها به وجود می آورد.

4. یکپارچگی بیرونی

این مرحله شامل تجزیه و تحلیل، انتقاد، ارزیابی، انتخاب و ردکردن می شود. فرآیندی که در آن خواننده تمام بدنه ی دانش پیشین خود را با دانش جدید به کار می برد و ارتباطات مناسبی بین آنها به وجود می آورد.

5. نیروی حافطه

انبار اصلی اطلاعات. ذخیره ی اطلاعات می تواند خود یک مساله باشد. بیشتر دانش آموزان در این شرایط قرار گرفته اند که باید وارد اتاق امتحان شوند و بیشتر اطلاعاتشان را برای دوره ی دو ساعته ی آزمون ذخیره کنند! بنابراین ذخیره ی اطلاعات به تنهایی کافی نیست و باید یادآوری کامل شود.

6. یادآوری

توانایی گرفتن اطلاعات در هنگام ضرورت از جایی که ذخیره شده اند، آن هم ترجیحا در زمانی که مورد نیاز است.

7. ارتباط

استفاده فوری یا نهایی از اطلاعات کسب شده که شامل زیرمجموعه خیلی مهمی مثل فکر کردن می شود.

این تعریف شامل برررسی بسیاری از مشکلاتی می شود که در صفحه ی 47 لیست شد. تنها مشکلاتی در لیست آورده نشده اند که تا حدی خارج از فرآیند خواندن هستند مواردی مثل تاثیر عکس العمل ما به محیط اطرافمان، زمان روز، سطح انرژی، علاقع، انگیزه، سن و در وضعیت خوب جسمی بودند.

درباره نویسنده کتاب معجزه ذهن اثر تونی بازان

آنتونی پیتر بوزان ملقب به تونی بوزان متولد ۲ ژوئن ۱۹۴۲ در انگلستان است. او در ۱۸ سالگی در دانشگاه کلمبیا کانادا مشغول به تحصیل شد و در سال ۱۹۶۴ از این دانشگاه فارغ التحصیل شد و نقشه ذهنی را در سال ۱۹۷۰ ابداع کرد. او از بنیانگذاران و ارائه کنندگان تکنیکهای نقشه پردازی ذهنی است. او مدعی است که با ورزشکاران المپیک، دانشجویان، بچه ها در همه سنین و اشخاص برجسته و مشهور کار کرده تا به آنها یاد دهد که چگونه استفاده از قدرت ذهنیشان را افزایش دهند. تونی بوزان بیش از ۱۰۰ کتاب را تالیف کرده و یا همکاری در تالیف داشته که به ۳۰ زبان مختلف دنیا ترجمه شده است. به‌عنوان نویسنده کتاب‌های روانشناسی رایج و مردم‌پسند مثل نسبت هوشی GQ، هوش روحانی و معنوی، حافظه، خلاقیت و تندخوانی که با موضوعات حافظه و مغز در ارتباط هستند مشهور شده است.

تجربیات عملی خوانندگان کتاب معجزه ذهن اثر تونی بازان

داستان ادوارد هیوس

یک دانش آموز 15 ساله که وضعیت درسی خوبی نداشت و در هیچ درسی نمره ی خوبی نمی گرفت در سال 1982 با این کتاب آشنا شد.او که همواره نمرات C و B می گرفت پس از آشنایی با کتاب تونی بازان و بدست آوردن اطلاعات جدید در مورد خود، نقشه ی ذهن، یادگیری و مطالعه روح تازه ای یافت و با انگیزه ی بالا به تحصیل برگشت و توانست در تمام درسهایش نمره عالی A بگیرد و در دانشگاه کمبریج پذیرفته شود.

فصل های کتاب معجزه ذهن اثر تونی بازان

پیش گفتار
مقدمه
فصل  اول -  داستان استفاده از قدرت ذهن ؛ رویایی عجیب
فصل  دوم - مغز شما بسیار تواناتر از آن چیزی است که فکر می کنید
فصل  سوم -   چطور می توان ذهن انسان را مهار کرد ؟
فصل  چهارم - سریع تر و کارامدتر بخوانیم
فصل  پنجم -  حافظه
فصل  ششم -  نقشه های ذهنی -  مقدمه ای برای طبیعت کلمات و افکار
فصل  هفتم -  نقشه های ذهنی - قوانین طبیعی
فصل  هشتم -  نقشه های ذهنی - روش ها و کاربردهای پیشرفته
فصل  نهم - نقشه ی ذهن ( تکنیک مطالعه ی سازمان یافته )
فصل  دهم -  دستور العمل های جدید
حرف آخر

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

سایر کتاب های تونی بوزان

کتاب های مشابه