قدرت هوش گفتاری

قدرت هوش گفتاری

منتشر شده در ۱۵ آبان ۱۳۹۸

26,000 تومان

نویسندگان

شابک

987-964-2775-22-4

تعداد صفحات

168

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

مرتضی احمدی

ناشر

بوکتاب

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

موفقیت

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1397

درباره قدرت هوش گفتاری

کتاب قدرت هوش گفتاری تونی بازان شامل 10 فصل مختلف می باشد. با مطالعه این کتاب شما می فهمید که یک نابغه کلامی هستید و به قدرت کلمات پی می برید. یاد می گیرید که قدرت ارتباط خود را افزایش داده و سرعت درک و بیانتان را بالا ببرید. هم چنین راه استفاده از قدرت مغز برای افزایش قدرت لغوی خود را خواهید دید و خواهید توانست زبان بدن خود را نیز تقویت کنید.

در سرآغاز کتاب می خوانید: هوش گفتاری توانایی شعبده بازی با حروف الفباست. شما  حروف را ترکیب می کنید و با آن کلمات را بوجود می آورید. ضریب هوش گفتاری شما با دایره لغوی شما و همچنین با توانایی شما در ایجاد رابطه میان آن ها اندازه گیری می شود.

خلاصه داستان قدرت هوش گفتاری

هوش گفتاری به 10 فصل تقسیم می شود، که هرکدام شمارا برای هوش گفتاری و بهبود آن کمک می کند.

فصل اول: ساختار کتاب را معرفی می کنم. به این ترتیب می توانید تصویر و نقشه ای کامل در حافظه خود بسازید و در آن جستجو کنید.

شما در مورد تاریخ هوش گفتاری و ضریب هوشی اطلاعاتی را دریافت می کنید و کشف خواهید کرد، چرا مردم خود را از چیزی که هستند، احمق تر تصور می کنند. ادامه این فصل به اولین تمرین هوش گفتاری شما اختصاص داده شده است. شما می توانید کلمات جدید را کشف کنید و با آنها بازی کنید.

فصل دوم: بازی با کلمات کودکان، اثبات اینکه شما به طور طبیعی یک نابغه هوش گفتاری هستید.

در این فصل استاد هوش گفتاری معرفی می شود، بامثالی به شما فرمول های مخفی افزایش هوش گفتاری در تمامی سطوح عرضه می شود.

چه کسی معیار هوش گفتاری است؟

نوزاد انسان! در این فصل، ابزار مخصوصی که یک کودک آن را به کار می گیرد تا موفق شود را به شما معرفی می کنم. یک کودک هزاران کلمه جدید و صدها مهارت هوش گفتاری را می آموزد. شمانیز همین مسیر را طی کنید، تا بتوانید مانند آن ها شوید و اگر خوب فکر کنید، در این مورد می توانید مانند یک کودک عمل کنید.

قبلا یکبار آن را انجام داده اید!

با راهنمایی صحیح دوباره می توانید آن را انجام دهید!

فصل سوم: قدرت کلمه1 (ریشه ها)، چگونه کلمات، خلاقیت، حافظه و ضریب هوشی خود را بالا ببرید.

کلمات، مانند تمام ساختارها از قسمت های ساده ای تشکیل شده است که به آن ریشه می گوییم. زمانی که این بخش ها را بدانید کاربرد آن ها برای شما آسان می شود. برای مثال تشخیص اینکه 26 حرف تمام کلمات را در زبان انگلیسی می سازد، بسیار بهتر از این است که هزاران کلمه را بدانید ولی ندانید که تعدادحروف انگلیسی چند حرف است! همین مسئله در مورد کلمه رخ می دهد که شما ریشه، پیشوند و پسوند کلمات را بدانید.

در این فصل 10 ریشه کلیدی معرفی می شود. فقط 10 کلید برای یادگیری و یاد آوری. همچنین برای هر ریشه چند کلمه به عنوان مثال ذکر می شود. با این کلیدها قادر خواهید بود تا در مسیر خود موفق شوید.

فصل چهارم: قدرت کلمه2 (پیشوندها و پسوندها):

فصل چهارم مانند فصل سوم به وندهای ابتدا و انتهای کلمات اختصاص دارد. در این فصل 5 پیشوند و 5 پسوند معرفی می شود.

همان روشی که برای ریشه ها به کار رفت در این فصل نیز برای وندها استفاده می گردد.

فصل پنجم: مغز کلمه، استفاده از قدرت مغز برای افزایش قدرت کلمات

چگونه جنبه های مهم مغز و توابع آن را به افزایش هوش گفتاری نسبت دهیم:

هنگامی که حافظه اطلاعات را دریافت می کند؟

بعد از اینکه حافظه اطلاعات را دریافت می کند؟

سمت چپ مغز و راست مغز؟

بررسی روش های مطالعه؟

نقشه های ذهنی؟

چند پهلو بودن معنا کلمات؟

این فصل را بادقت بخوانید تا جوابتان رابیابید.

فصل ششم: گفتگوی بدن، زبان بدن و چگونگی بهبود آن.

هوش گفتاری شما یک خدمتکار بزرگ دارد - یک راهنمای آرام - که قدرت شگرفی برای افزایش قدرت کلمه ی شما دارد.

بدن شما!

در این فصل بزرگترین قسمت بدن معرفی می شود که در هوش گفتاری شما نقش مهمی را بازی می کند. شما می آموزید که چگونه بدن شما به عنوان یک زبان عمل می کند.

همچنین به شما یک آلت موسیقی جادویی معرفی می شود و نشان داده خواهد شد که چگونه با این وسیله بنوازید تا هوش گفتاری و محبوبیت شما افزایش پیدا کند.

فصل هفتم: برای خود سخنرانی کنید! چگونه یک سخنران خوب باشید؟

یکی از بزرگترین ترس هایی که ما انسان ها داریم این است که یک سخنران احمق بنظر برسیم. در حالی که بزرگترین آرزوی ما دقیقا در خلاف جهت آن قرار دارد، یعنی آرزو داریم که یک سخنران خوب، هیپنوتیزم کننده و جذاب باشیم.

خوشبختانه این ترس بی اساس و این رویا قابل دستیابی است. در این فصل فرا می گیرید چگونه صحبت کنید و خود را با اطمینان بیشتر و موفق تر به دیگران، عرضه کنید تا محترم تر و محبوب تر شوید.

فصل هشتم: بخوانید! چگونه سرعت درک و بیان خود را بالا ببرید؟

یکی از بهترین معیارهای هوش بالای گفتاری، توانایی در مطالعه با سرعت بالا می باشد. در این فصل راه های ساده ای برای رسیدن به این مهارت ها وجود دارد. در این فصل این مسئله بیان می شود، چگونه یک برداشت سریع از معنای آنچه که می خوانید، دریافت کنید. این روش یک مسیر سریع در تمام طول عمر به شما می دهد که با آن می توانید هوش گفتاری خود را بالا ببرید.

به علاوه در این فصل راز چشم های جادویی را کشف می کنید.

فصل نهم: قدرت ارتباط، استفاده از هوش گفتاری برای افزایش کنترل زندگی تان.

توانایی برقراری ارتباط قدرتمند با کلمات، یکی از بزرگترین نشانه های هوش گفتاری است و یکی از بهترین ضمانت های موفقیت در طول عمر است.

در فصل نهم می آموزید چگونه یک استاد برقراری ارتباطات شوید. شما می آموزید چگونه دیگران را درک کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. چگونه به دیگران آدرس دهید تاهم خوب بفهمند و هم درپیدا کردن آن موفق شوند. همچنین بعضی از رازهای ارتباطی حیوانات مورد بررسی قرار می گیرد.

فصل دهم: کلام آخر، استفاده از هوش گفتاری برای افزایش سایر هوش ها

زمانی که به این بخش از کتاب می رسید تبدیل به یک نابغه هوش گفتاری می شوید که نسبت به روز آغازی پیشرفت کرده است. اگر به راهنمایی ها ادامه دهید به طور حتم پیشرفت شما مستمر خواهد بود.

در کلام آخر راه هایی نشان داده خواهند شد که همزمان با افزایش قدرت هوش گفتاری، هوش بیانی شما نیز بالا می رود. 10 هوش معرفی می شود که هوش گفتاری یکی از آن هاست. هر کدام از این هوش ها سایر هوش ها را حمایت میکند.

 

 

گزیده قدرت هوش گفتاری

" قدرت هوش گفتاری برای این طراحی شده است که به شما این اطمینان را بدهد، زمانی که هوش گفتاری شما افزایش پیدا کرد شما بسیار جذاب می شوید. "

" اگر شما اشتباه نمی کنید به این معنی است که تلاشی نمی کنید و اگر تلاشی نکنید چیزی نمی آموزید. کودک این راز را درک کرده است. اگر شما عشق یادگیری را به همراه خلاقیّت و پذیرش خطا ترکیب کنید، بیشتر از دیگران اشتباه می کنید و البته بیشتر از دیگران موفق می شوید. "

" اگر شما در هدف هوش گفتاری خود ثابت قدم باشید، مطمئن باشید بیشتر از یک نابغه گفتاری می شوید و به مهارت های شگفت انگیز کودکان و نوابغ نزدیک می شوید. مقاومت کنید، سپس شما بر تمامی موانع یادگیری غلبه می کنید. مقاومت کنید سپس اشتباهات شما تبدیل به موفقیت می شوند. مقاومت کنید، سپس هزاران واژه جدید پیدا خواهید کرد. "

" یک کلمه جدید می تواند یک وسیله برای بازکردن قفل حافظه شما باشد. در حقیقت کلمات نیاز به تکرار مداوم دارند. "

" کلمات سرد، خشک و مرده نیستند، آن ها گرم، احساساتی، معنی دار و بسیار زنده هستند. "

" یک کلمه یا عبارت می تواند: فروش را زیاد کنید، شکستگی هارا تعمیر کند، روابط را گرم تر کند، یک ملت را مترقّی کند، یک نام را جاویدان کند یا حتی تاریخ را تغییر دهد. "

" جان اف کندی جریان فکری ملت آمریکا و جهان را با بیانات مهم خود در سال 1961 که در 10 سال دیگر، یک آمریکتایی را روی ماه پیدا خواهید کرد، تغییر داد: ایمان دارم که باید ملت خود را برای رسیدن به این هدف آماده کنم. یک انسان باید روی ماه فرود آید و سپس با امنیت کامل به زمین برگردد. "

" به نرمی بر روی حروف درهم ریخته، تمرکز کنید.

چرا؟

زیرا تمرکز دوباره به هوش ناخودآگاه شما اجازه می دهد روی مسئله کار کند. تمرکز زمانی است که شما از تفکر خسته شده اید و یا اگر به دنبال طبیعت کلمات در مقابل خود هستید، می توانید به چشم های خود اجازه بدهید که حرکت کند "

" بدن شما ابزار جالی برای هوش گفتاری شماست. چشم ها، دهان، ماهیچه ها به کلمات شما معنی می دهند. در آخر اینکه دستان شما ابزار نبوغ شماست و به شما اجازه می دهد تصاویر نامحدود برای حمایت از کلمات خود بکشید. "

" هنگامی که شما به کلمات مثبت فکر می کنید، بسیار قدرتمند و پرانرژی می شوید و آماده می گردید این انرژی را به بدن تان منتقل کنید. زمانی که این اتفاق روی می دهد هوش گفتاری شما سریعا رشد می کند. مخاطبین شما انرژی بیشتری می گیرند و دوباره انرژی مثبت را به شما بر می گردانند. این امر باعث افزایش انرژی، تعادل و تمرکز شما خواهد شد. "

" در وضعیت هایی که مجبور می شوید برای دیگران سخنرانی کنید، اولین چیزی که باید در مورد آن فکر کنید وضعیتی هست که در آن هستید. شما یک فرد با هوش گفتاری زیاد هستید، که هدف شما این است که می خواهید ذکاوت خود را به دیگران نشان دهید. "

" همه ما در جه های مختلفی از این موارد را در سطوح مختلف داریم. تجربه اینکه دهان ما قبل از مغزمان عمل کند بسیار اتفاق افتاده است. تحقیقات مغز نشان می دهد موضوعی که در مورد آن فکر شده است و آماده گردید، متن شما را واضح تر و بیان شمات را فصیح تر می کند. "

" یکی از بزرگترین اشتباهات کسانی که هوش گفتاری پایین دارند این است که وانمود می کنند زمانی که کلمه به کلمه آهسته و با دقت بخوانند، مغز آن ها بهتر عمل می کند و بهتر می فهمند و بیشتر درک می کنند. "

" بسیاری افراد مطالعه را مانند شخصی که در یک سلول زندانی است تجسم می کنند. آن ها یک صندلی عریان، سفت، دیوارهای سنگی بی روح، بدون موسیقی، بدون ذوق، بدون نور کافی و هوای تازه را برای مطالعه انتخاب می کنند. چرا چنین کاری می کنند؟ زیرا در ذهن خود فکر مطالعه را مترادف با زحمت کشیدن، خشک، استرس، فراموشی، حبس، تنبیه، شکست، بردگی وزندان قرار داده اند. "

" من می دانم که شما باور دارید که شما می دانید که فکر می کنید من چه گفته ام. اما من مطمئن نیستم شما تشخیص داده باشید که آنچه شما شنیده اید منظور من بوده باشد. "

" با یک جرقه تمام کنید! زمانی که در اوج هستید او را ترک کنید! زیرا افراد باهوش گفتاری بالا می دانند که آخرین حرف ها به یاد می مانند. "

 

 

درباره نویسنده قدرت هوش گفتاری

تونی بازان در 2 ژوئن سال 1942 در میدل سکس انگلستان چشم به جهان گشود. تونی بازان بسیار باهوش بود و والدین وی برای پیشرفت و ترقی کردن او را برای تحصیلات دوران دبیرستان به کانادا فرستادند. او برای تحصیل در دوران نوجوانی به کانادا رفته و دانش آموخته دبیرستان کیتسیلانو ونکوور کانادا شد. پس از اتمام دوران دبیرستان در یکی از بهترین دانشگاه های روانشناسی جهان در کلمبیا مشغول به تحصیل شد و در سال 1964 موفق به کسب مدرک لیسانس شد.

تونی بوزان مخترع مشهور جهان در نقشه های ذهنی و و کتاب های روانشناسی او جزو پرفروشترین کتاب های روانشناسی در جهان به شمار می آیند. او به طور منظم در برنامه های تلویزیونی در جهان  شرکت می کرد و به این کار بسیار علاقه داشت به این دلیل که می توانست با مردم در ارتباط باشدو او از سخنرانان انگیزشی و روانشناسی ذهن در جهان به شمار م یآمد و در نقاط مختلف جهان سمینارهایی را برگزار می کرد. آثار وی در 100 کشور و به 30 زبان زنده دنیا منتشر شده است.

تونی بازان ابداع کننده ایده نقشه ذهنی در سال 1970 می باشد. او در سال 2006 برنامه ای نرم افزاری با هدف طراحی نقشه ذهنی تولید کرد و در جهان به شهرت فزاینده ای رسید. بسیاری از ایده های تونی بازان در 5 کتاب گرد آوردی شده است که یکی از این کتاب ها قدرت هوش گفتاری می باشد.

تونی بازان به دلیل نوشتن کتاب های روانشناسی در مباحث مختلف ذهنی در جهان مشهور شده و از نویسندگان مشهور روانشناسی در جهان بود. وی همچنین بنیان گذار موسسه هوش و راه انداز مسابقات جهانی هوش است. همچنین وی از بنیانگذاران فستیوال های ذهنی می باشد.

تونی بازان بعد از خدمات بی دریغش به جهان در مباحث ذهنی و روانشناسی در 13 آوریل 2019 در محل زادگاهش در انگلستان در 76 سالگی درگذشت.

 

تجربیات عملی خوانندگان قدرت هوش گفتاری

"این کتاب برای کسانی است که به دنبال کسب مهارت گفتمانی هستند. تونی بازان در هر فصل نکات مفیدی را به خواننده ارائه می دهد. در طول هر درس شما باید برای آموزش واژگان خود تست بزنید. من با این تمرینات بسیار سرگرم شدم و توانستم از طریق بازی چند کلمه جدید یاد بگیرم.
اگر شما از توصیه های بازان پیروی کنید ، مطمئناً هوش کلامی خود را افزایش می دهید.
اجازه ندهید زبان انگلیسی شما را کنار بگذارد ، نویسنده یک سبک عالی را توسعه داده است. او آن را ساده و واضح بیان می کند. این امر حتی خواننده کم تجربه انگلیسی را قادر می سازد تا این کتاب را مطالعه کند.
من این کتاب موفق را توصیه کنم. "

فصل های قدرت هوش گفتاری

فصل1: سرآغاز

فصل2: بازی با کلمات کودکان

فصل3: قدرت کلمه1

فصل4: قدرت کلمه 2 پیشوندها و پسوندها

فصل5: مغز کلمه استفاده از قدرت مغز برای افزایش قدرت لغوی

فصل6: زبان بدن و چگونگی قوی کردن آن

فصل7: برای خودت سخنرانی کن

فصل8: بخوانید! چگونه سرعت درک و بیان را بالا ببریم؟

فصل9: قدرت ارتباط

فصل10: کلام آخر

 

مطالعه بیشتر
برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید و یا در سایت ثبت نام کنید

سایر کتاب های تونی بازان
کتاب های مشابه