قدرت هوش اجتماعی

قدرت هوش اجتماعی

منتشر شده در ۱۵ آبان ۱۳۹۸

26,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

978-964-2775-21-7

تعداد صفحات

160

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

مهدی مددی

ناشر

بوکتاب

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

موفقیت

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1397

درباره قدرت هوش اجتماعی

کتاب قدرت هوش اجتماعی تونی بازان شامل 10 فصل مختلف می باشد. با مطالعه این کتاب خواهید فهمید که هوش اجتماعی چیست و چرا اهمیت دارد. خواهید توانست زبان رفتاری را بیاموزید و توانایی خواندن رفتار دیگران را بدست خواهید آورد. با یادگیری هنر گوش دادن و برقراری ارتباط با دیگران یاد خواهید گرفت در گروه ها بدرخشید و نیز طرز برخورد با دیگران را خواهید آموخت. با تابلوهای راهنمای موفقیت آشنا شده و به توفیق های اجتماعی دست خواهید یافت.

در بخش دوم کتاب می خوانیم: برای برقراری ارتباط با انسانهای دیگر، بدن شما به طور بی نقصی طراحی شده است. صدا و کلمات شما، نقشی اساسی را در هنر و دانش واکنش اجتماعی، بازی می کند. درصدی از ارتباط شما با دیگران توسط بدنتان هدایت می شود. مطالعات نشان داده است که 55 درصد تمامی ارتباطات سازنده، توسط رفتار و حرکت طبیعی بدن شما هدایت شده است. در واقع، بدن شما بدون استفاده از کلمات ارتباط برقرار می کند، چه خوشحال باشید و چه نباشید، خوب باشید یا بد، شایسته باشید یا بی لیاقت، اعتماد به نفس داشته باشید یا نداشته باشید،پر جنب و جوش باشید یا خسته، هیجان زده باشید یا نباشید، بیمار باشید یا سالم و ...

خلاصه داستان قدرت هوش اجتماعی

قدرت هوش اجتماعی به 10 فصل تقسیم شده است، ساختار هریک از این فصل ها به گونه ای است که کمک می کند تا سرعت رشد هوش اجتماعی اتان را همان طور که در خلال فصل های کتاب پیش می روید، افزایش دهید.

فصل اول: هوش اجتماعی چیست؟ و چرا اهمیت دارد؟:

این فصل به شما بینش سریعی در رابطه با اهمیت و پتانسیل قدرت ضریب هوش اجتماعی به شما می دهد.

فصل دوم: خواندن مردم، زبانِ رفتاری و چگونگی تسلط برآن

بیش از نیمی از ارتباطات، از طریق زبان رفتاری صورت می گیرد. در این فصل، فرا خواهید گرفت که چگونه تصویری از خودتان را توسط زبان رفتاری تان تصور کنید و چگونه مردم را از طریق خودشان بخوانید یا بفهمید. بدن انسان، موسیقی ارتباط را بسیار ماهرانه می نوازد؛ اگر یاد بگیرید که این موسیقی را خوب بنوازید، جایزه های بزرگ دریافت می کنید.

فصل سوم: هنر گوش دادن

افرادی که هوش بالایی دارند، بیش از همه گوش می دهند. در این فصل هنر گوش دادن معرفی می شود و راه های ساده ای معرفی می شوند که از طریق آن ها بتوانید با تکلم کوتاه، استاد مکالمه شوید.

توجه داشته باشید: شما یک دهان دارید و دو گوش!

فصل چهارم: برقراری ارتباط

آدمی خواستار آن است؛ دوستانی به دست آورد، مردم را تحت تاثیر قرار دهد، مشهور باشد، به راحتی انعطاف پذیر باشد، با موفقیت مذاکره کند و نتیجه های خواسته شده را بدست آورد.

این فصل را مطالعه کنید و راهش را به دست آورید!

فصل پنجم: چگونه در گروه ها بدرخشیم؟

فصل پنجم به شما نشان می دهد که در شرایط بد، چگونه بهترین باشید و چگونه از مغزتان استفاده کنید تا دیگران را در هر موقعیت اجتماعی تحت تاثیر قرار دهید!

فصل ششم: نگرش در برابر نگرش

نگرش شما علاوه بر تاثیر عمیقی که بر رفتان می گذارد، بر رفتار افراد پیرامون شما نیز تاثیر خواهد گذاشت و سپس بر رفتار کسانی تاثیر خواهد گذاشت که افراد پیرامون شما با آن ها در ارتباط هستند و این تاثیر مواج، به سراسر جهان منتشر خواهد شد. اعتماد به نفس شما، کلید برقراری ارتباط با دیگران است. فشار مظاعف در این فصل توضیح داده خواهد شد و از مهم ترین چیزهایی که می توانید به فرزندان خود بگویید.

فصل هفتم: مذاکرات و گفتگوها-چطور با مردم رابطه دوستی برقرار کنیم و آن ها را تحت تاثیر قرار دهیم؟

چگونه مطمئن می شوید که در هر مذاکره، هر دو گروه از نتیجه به دست آمده خوشحال هستند؟ چطور می توانید مخالفت ها و کشمکش ها را دوستانه حل کنید؟ این فصل هر چیزی را که نیاز دارید بدانید به شما می آموزد.

فصل هشتم: توفیق های اجتماعی-یا چه موقع چه کاری انجام دهیم؟

حرکات و اشارات کوچکی که نشان دهنده اهمیت شما به دیگران هستند هوش اجتماعی شما را نشان می دهد.

این فصل شما را راهنمایی می کند تا بفهمید که این حرکات و اشارات، چگونه کار می کنند و به شما نشان می دهد که از آن ها چطور استفاده کنید تا منفعت ببرید.

فصل نهم: تابلوهای راهنما برای موفقیّت اجتماعی

توسعه دادن هوش اجتماعی، اعتبار و موقعیّت عالی تری به شما خواهد داد. شما می توانید هرچیزی را که یاد گرفته اید، برای رشد و موفقیّت های آینده تان به کار ببندید.

این فصل ستاره ی بزرگ هوش اجتماعی را معرفی می کند، کسی که خلاصه ی مطالب قدرت و هوش اجتماعی است.

فصل دهم: قدرت 10

در فصل آخر، نشان می دهم که هوش اجتماعی چگونه شمارا از دیگران جدا می کند. هوش اجتماعی یکی از هوش های ده گانه است. در این فصل، ارتباط هریک از هوش های چندگانه و نیروی بیکران آنها تبیین می شود.

قدرت هوش اجتماعی شامل ویژگی هایی است مانند: دسته ای از نقل و قول های مناسب، تمرین های خود بررسی، داستان های جذاب و موارد تاریخی. همچنین این کتاب ویژگی های خاصی نیز دارد:

  • نقشه های ذهن. نقشه های ذهن ابزارهای فکری شگفت انگیزی هستند که برای کمک به شما طراحی شده اند، تا از بیرون سرتان نقشه های فکری درون سرتان را ببینید. نقشه های ذهن، از همه تجهیزاتی که مغز شما برای شناختن، فهمیدن و یادآوری چیزها، شامل کلمه ها، خطوط، رنگ ها و تصاویر، استفاده می کند، نیز بهره می برد. نقشه های ذهن کارهارا آسان تر می کنند تا هروقت و هرکجا که بخواهید از آن ها استفاده کنید. آن ها دوستان مغز شما هستند.
  • تمرین های اجتماعی. همه فصل هایی که پیش رو دارید، حاوی یک تمرین هوش اجتماعی است. مانند تمرین های سرگرمی و تفریحی که به شما کمک می کنند تا این ابرهوش را توسعه دهید و نیرومند کنید. شما می توانید به آن ها به عنوان ورزشگاه فکری روانی نگاه کنید. جایی که شما برای ارتقا قدرت، انعطاف پذیری و مقاوم کردن ماهیچه های هوش اجتماعی اتان به آن جا می روید.
  • تقویت کننده های اجتماعی مغز. این تقویت کننده های مغز حالت اثبات و تاکید یا قصد و منظور را به خود می گیرند. با تکرار آن ها برای خودتان براساس پایه ای منظم، شما نقشه های فکری را در رابطه با این قصد و منظورها در مغزتان می سازید و هرچیزی که در این اهداف وجود دارد بخشی از رفتار جدید اجتماعی شما و رشد هوش اجتماعی شما خواهد شد. آن ها مخصوصا طراحی شده اند تا شمارا از برخی دام های غلط فکر کردن، حفظ کنند.

 

 

گزیده ای از متن قدرت هوش اجتماعی

" برای بوجود آوردن توافق و سازگاری با دیگران؛ آن ها را با آرامش در کنار خودتان قرار دهید و به راحتی آن ها را با انواع مردم بیامیزید و همچنین خودتان را نیز بشناسید. "

" راز بسیار ساده ای برای هوش اجتماعی وجود ددارد: به مردم لبخند بزن! لبخند یک انسان، حرارت، اطمینان، نگرش مثبت، خوشحالی و از همه مهم تر استقبالی گرم را از خود به دیگران منتقل می کند."

" اغلب اوقات ما با میل زیادی اعتماد، امیدها و پول هایمان را به کسانی که لبخند می زنند به دلایل زیادی که اغلب فراتر از آگاهی ما می باشند به اشتراک می گذاریم و با آن ها تقسیم می کنیم. کسانی که به خودی خود لبخند می زنند نشان داده اند که در دوره های شخصی و شغلی زندگی شان، زندگی موّفق تری خواهند داشت. "

" در آغوش گرفتن می تواند افسردگی را از بین ببرد، همچنین سیستم دفاعی بدن را قوی تر می سازد. درآغوش گرفتن، نفس زندگی تازه و شاداب را به بدن های خسته ما می دمد و باعث می شود که شما احساس جوانی و چالاکی کنید. "

" گوش دادن فعالیتی مجهول، غیرجالب و غیرمحرک یک مکالمه نیست. همان طور که خودم به این نتیجه رسیدم، گوش دادن، عنصری اساسی در یک مکالمه موِّفق، جالب و بارور است. "

" به خاطر داشته باشید که شما 2 گوش و یک دهان دارید!

دفعه بعد که در موقعیت اجتماعی مناسبی قرار گرفته اید، سعی کنید تا زمانی که صحبت می کنید، دو برابر آن را گوش دهید. اگر بتوانید این موضوع را مدیریت کنید، هوش اجتماعی شما، پیشرفت بزرگی میکند و اغلب گفته شده است که هرچه کسی باهوش تر باشد، کمتر حرف میزند و بیشتر گوش می دهد. "

" همیشه به دیگران احترام بگذارید. هرگز شخصیت دیگران را خرد نکنید. سعی کنید با هرکسی آن طوری صحبت کنید که مایلید با شما صحبت کنند. "

" اگر می توانید بخندید، جهان نیز بر روی شما خواهد خندید. اگر می توانید به خودتان بخندید، جهان بلندتر از شما خواهد خندید! توانایی درخندیدن به خودتان نشان می دهد که شما توانایی قدم گذاشتن به دنیای بیرون را دارید و می توانید به همه چیز از زوایای مختلف بنگرید و همچنین دال بر این است که خیلی خودتان را جدی نگرفته اید. "

" گوش دادن به دیگران باعث می شود آنان فکر کنند که مهم هستند، هنگامی که باعث می شوید به مردم احساس اهمیّت دست بدهد، شما از آنان ون رستروف می سازید و هرکسی دوست دارد که یک ون رستروف باشد، آن ها از کسانی که به آنان گوش می دهند تشکر می کنند و به طور طبیعی فکر می کنند که شما شخص خاصی برای تقدیر کردن از آن ها هستید. "

" چهره ها، نام ها وشخصیت های مردم را با اختصاص دادن تصاویری که می توانید فکرکنید، به خاطر بسپارید. شما توانسته اید حافظه، خلاقیت و یادآوری تان را با استفاده از این ترکیبات گسترش دهید.

و انجام دادن این کار، لذت بخش است! "

" مدرک محکمی وجود دارد که نشان می دهد هنگامی که شما شخصیت فردی را خرد می کنید، به این طریق، شما نه تنها انتخاب های روحی، فکری و آزادی را محدود کرده اید بلکه زندگی و آینده ی اورا نیز رو به زوال هدایت می کنید. "

" اندیشه های منفی نگرش های منفی تولید می کنند و اندیشه های مثبت نگرش های مثبت تولید می کنند و هرچه آن اندیشه های قوی تکرار شوند، نگرش های قوی تری بوجود می آیند. "

" اگر کسی با من موافق نیست، آیا وظیفه من اینست که نظر اورا تغییر دهم؟ نه! اگر کسی با من مخالفت کند، کار من این است که به او این اجازه را بدهم. "

 

 

درباره نویسنده قدرت هوش اجتماعی

تونی بازان در 2 ژوئن سال 1942 در میدل سکس انگلستان چشم به جهان گشود. تونی بازان بسیار باهوش بود و والدین وی برای پیشرفت و ترقی کردن او را برای تحصیلات دوران دبیرستان به کانادا فرستادند. او برای تحصیل در دوران نوجوانی به کانادا رفته و دانش آموخته دبیرستان کیتسیلانو ونکوور کانادا شد. پس از اتمام دوران دبیرستان در یکی از بهترین دانشگاه های روانشناسی جهان در کلمبیا مشغول به تحصیل شد و در سال 1964 موفق به کسب مدرک لیسانس شد.

تونی بوزان مخترع مشهور جهان در نقشه های ذهنی و و کتاب های روانشناسی او جزو پرفروشترین کتاب های روانشناسی در جهان به شمار می آیند. او به طور منظم در برنامه های تلویزیونی در جهان  شرکت می کرد و به این کار بسیار علاقه داشت به این دلیل که می توانست با مردم در ارتباط باشدو او از سخنرانان انگیزشی و روانشناسی ذهن در جهان به شمار م یآمد و در نقاط مختلف جهان سمینارهایی را برگزار می کرد. آثار وی در 100 کشور و به 30 زبان زنده دنیا منتشر شده است.

تونی بازان ابداع کننده ایده نقشه ذهنی در سال 1970 می باشد. او در سال 2006 برنامه ای نرم افزاری با هدف طراحی نقشه ذهنی تولید کرد و در جهان به شهرت فزاینده ای رسید. بسیاری از ایده های تونی بازان در 5 کتاب گرد آوردی شده است که یکی از این کتاب ها قدرت هوش اجتماعی می باشد.

تونی بازان به دلیل نوشتن کتاب های روانشناسی در مباحث مختلف ذهنی در جهان مشهور شده و از نویسندگان مشهور روانشناسی در جهان بود. وی همچنین بنیان گذار موسسه هوش و راه انداز مسابقات جهانی هوش است. همچنین وی از بنیانگذاران فستیوال های ذهنی می باشد.

تونی بازان بعد از خدمات بی دریغش به جهان در مباحث ذهنی و روانشناسی در 13 آوریل 2019 در محل زادگاهش در انگلستان در 76 سالگی درگذشت.

 

تجربیات عملی خوانندگان قدرت هوش اجتماعی

" اگر می خواهید هوش اجتماعی خود را بهبود ببخشید این کتاب را مطالعه کنید ، این یک کتاب مناسب برای شماست. من دکترای خود را در رشته SI دنبال می کنم و این کتاب راهنمای کار من است. 10 قدمی که تمام زندگی شما را پوشش می دهد. کتاب قدرت هوش اجتماعی یک کتاب فوق العاده است. "

" همانند تمام کتاب های تونی بازان ، کتاب قدرت هوش اجتماعی نیز با شکوه فوق العاده ای ارائه شده است که در آن تمامی فصل ها به یکدیگر مرتبط می باشند ، بنابراین برای فهمیدن هر فصل باید فصل قبلی را با تمرکز و خوب مطالعه کرده باشید. کتاب قدرت هوش اجتماعی برای ساختن یک تصویر ذهنی جهت بهبود روابط اجتماعی اتان بسیار درخشان است. "

" اگر خجالتی و ترسو هستید کتاب قدرت هوش اجتماعی برای شما بسیار مفید است.چیزهایی که ممکن است قبلاً شنیده باشید اما هرگز در زندگی خود اعمال نکرده اید. "

 

فصل های قدرت هوش اجتماعی

فصل 1: هوش اجتماعی چیست؟ و چرا اهمیت دارد؟

فصل 2: خواندنِ مردم، زبان رفتاری و چگونگی تسلط برآن

فصل 3: هنر گوش دادن

فصل 4: برقراری ارتباط

فصل 5: چه طور در گروه ها بدرخشیم؟

فصل 6: طرز برخورد در مقابل طرز برخورد

فصل 7: مذاکرات

فصل 8: توفیق های اجتماعی یا چه کاری را در چه موقعی انجام دهیم

فصل 9: تابلوهای راهنمای موفقیت اجتماعی

فصل 10: قدرت ده

 

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

سایر کتاب های تونی بوزان

کتاب های مشابه