پینگ قورباغه ای در جستجوی برکه
پینگ قورباغه ای در جستجوی برکه

پینگ قورباغه ای در جستجوی برکه

منتشر شده در ۰۴ مهر ۱۴۰۰

20,000 تومان

اشتراک گذاری

شابک

9786006629445

تعداد صفحات

88

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

مجید امینی

ناشر

تیموری

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

داستان

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1399

درباره پینگ قورباغه ای در جستجوی برکه

پینگ داستانی ساده و الهام‌بخش درباره قورباغه‌ای است که به خاطر توانایی‌اش در انجام پرش‌های بلند، شهرت دارد. برکه‌ای که پینگ در آن زندگی می‌کند مدتی است کم آب شده به همین دلیل او می‌خواهد به جایی بهتر برود. او در میان راه با جغد آشنا می‌شود، پرنده‌ای که در حقیقت یک معلم با بصیرت است و از خرد و دانشش استفاده می‌کند تا پینگ را متقاعد کند قبل از رسیدن به مقصد یک سفر درونی و معنوی داشته باشد. در طول سفر همه‌چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود و این جغد و قورباغه هر دو با هم چالش‌های جدیدی را تجربه می‌کنند.

مطالعه کتاب پینگ، قورباغه‌ای در جستجوی برکه‌ای جدید به کسانی که به داستان‌های آموزشی و انگیزشی علاقه دارند و در تلاش برای ساختن زندگی بهتر برای خود هستند، پیشنهاد می‌شود.

گزیده ای از متن پینگ قورباغه ای در جستجوی برکه

پینگ حس کرد دیگر لحظات پایانى زندگى‌اش را طى مى‌کند و به‌زودى غرق شده و به ته رودخانه مى‌رود. مرگ خیلى به‌او نزدیک شده بود.

بعد ناگهان معجزه‌اى رخ داد. پینگ در آن لحظات واپسین به‌یاد حرف‌هاى جغد افتاد که به او گفته بود: «مانند همان‌چیزى باش که در آن به‌دنیا آمده‌اى: آب.» عبارت کوتاه و مختصرى بود؛ ولى کافى بود. ناگهان راه نجاتى درجلویش ظاهر شد.

جغد به او گفته بود: «آب انعطاف‌پذیر و جارى است. پیچ‌وتاب خورده و تغییر مسیر مى‌دهد و به زیر و رو و اطراف هرچیز مى‌پیچد و موانع را دور مى‌زند و راه خود را پیدا مى‌کند.

اگر قصد دارى زندگى آگاهانه و هدفمندى داشته باشى، باید یاد بگیرى در درون رودخانه‌ى هستى شنا کنى و با جریان آن همسفر شوى. چون او مى‌داند به کجا برود.»

پینگ شروع به همین‌کار کرد و خیلى زود متوجه شد آب چنگال مرگبار خود را از اطراف او باز کرد و دیگر آن امواج خروشان و سهمگین محو شدند. در عوض، آب او را در پناه خود گرفت و به محافظت از او شتافت. اکنون پینگ به همراه آب به دور و اطراف تخته‌سنگ‌ها مى‌چرخید و خود را با جریان رودخانه هماهنگ کرده و به‌تدریج قدرت خارق‌العاده‌ى او را حس کرد.

پینگ با این تغییر نگرش موجب رهایى خود از چنگال مرگ شد و از صمیم قلب به درستىِ حرف‌هاى جغد درمورد ارزش انعطاف‌پذیرى پى برد.

این لحظه‌ى شگفت‌انگیز به او نشان داد که زندگى آگاهانه و هدفمند به‌معنى این است که اجازه بدهد تا قابلیت‌هاى بالقوه‌ى زندگى‌اش بروز پیدا کنند و وارد عرصه‌ى حیات او شوند.

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

کتاب های مشابه