کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوسن
کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوسن

کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوسن

منتشر شده در ۱۵ آبان ۱۳۹۸

72,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

978-600-8034-41-4

تعداد صفحات

376

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

هنگامه خدابنده

ناشر

الماس پارسیان

تعداد جلد

1

موضوع

موفقیت

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1398

درباره کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوسن

رهبری اثر مشترک سر الکس فرگوسن مربی افسانه ای تیم منچستریونایتد انگلستان و  سر مایکل مارتینز نویسنده و محقق و یکی از مدیران اسبق گوگل می باشد . این کتاب در سپتامبر سال 2015 منتشر شد و به یکی از پرفروشترین کتاب های جهان در سال 2015 تبدیل شد .  این کتاب شامل 320 صفحه و 13 فصل می باشد که البته 40 صفحه انتهایی آن توسط مایکل مارتینز نوشته شده است .

کتاب رهبری به اقدامات مدیریتی سر آلکس در زمان مربیگری اش پرداخته و سر آلکس در این کتاب نحوه صحیح مدیریت در زندگی را بیان می کند . این کتاب تنها در مورد فوتبال نیست بلکه در مورد زندگی و کار و نحوه دستیابی به قله های موفقیت نیز می باشد .

کتاب رهبری در فهرست بهترین کتاب ها از نظر آمازون قرار گرفته و 5 و نیم ستاره را  به خود اختصاص داده و در حال حاضر رتبه 549 را در اختیار دارد .

مقامات دانشگاه هاروارد بر این عقیده بودند که افتخارات و تجربیات سرآلکس فرگوسن فراتر از فوتبال است و این مربی قانون های مدیریتی برای زندگی و کسب و کار را به خوبی می داند و درک می کند . کتاب رهبری این ادعا مقامات هاروارد را اثبات کرده و به کسانی که بدنبال موفقیت در کسب و کار و زندگیشان هستند بشدت این کتاب توصیه می شود...

خلاصه داستان کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوسن

سر الکس فرگوسن درس هایی که از سال های حضور در تیم منچستر یونایتد و درس هایی که از زندگی شخصی اش آموخته است به زیبایی در این کتاب بیان می کند . کارهایه مدیریتی مهمی که اگر شخصی در زندگی اش رعایت کند به موفقیت های مهمی دست می یابد .

کتاب رهبری تنها در مورد فوتبال نیست بلکه جنبه های مدیریتی شخصی را نشان می دهد و تجارب شخصی کسی را در زمینه مدیریت بیان می کند که به صورت ذاتی خصیصه مدیریت را یدک کشیده و آن را گسترش داده و موفقیت های بسیار بزرگی را در زمینه کاری اش بدست آورد .

در این کتاب تجربه های 38 ساله مدیریتی سرآلکس فرگوسن به فصل های مختلفی تقسیم شده و در هر فصل یسر آلکس به یک موضوع بسیار مهم در زمینه مدیریت پرداخته و با مثال در زندگی و شغل خودش این موضوع را به سادگی و بصورتی که به سادگی قابل فهم باشد بیان کرده است و هرکس با استفاده از این تجارب می تواند در زمینه شغلی و حتی زندگی شخصی اش مدیریت را به بهترین نحو انجام دهد و برنامه ریزی بلند مدتی را برای رسیدن به موفقیت ترسیم کند.

گزیده ای از متن کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوسن

حتما بی‌دلیل نبوده که خدا به ما دو گوش، دو چشم و یک دهان داده است تا بتوانیم دو برابرِ حرف زدن، ببینیم و بشنویم .

ازآنجاکه والدینم هر دو به‌سختی کار می‌کردند، به این نتیجه رسیده بودم که تنها راه برای بهبود زندگی‌ام سخت‌کار‌کردن است. این مسئله در مغز استخوانم نفوذ کرده بود.

تحسین‌برانگیزترین مصاحبه‌ای که انجام دادم با کارلوس کی‌روش بود. در جست‌وجوی مربی خارجی بودم که بتواند به چندین زبان صحبت کند و به ما در ارتباط با بازیکنان خارجی کمک کند. اندی راکسبرگ مربی اسبق اسکاتلند کارلوس را به من پیشنهاد داد که در آن زمان مربی آفریقای جنوبی بود. کوینتون فورچون که اهل آفریقای جنوبی بود و در یونایتد بازی می‌کرد نیز کی‌روش را تحسین می‌کرد. هنگامی که کارلوس برای مصاحبه آمد، همه‌چیز را درست انجام داد. هرگز قبل از آن او را ندیده بودم. طوری لباس پوشیده بود که انگار برای روز ازدواج خود لباس پوشیده و می‌توانستم ازطریق نشستن او بفهمم که به‌شدت مشتاق این شغل است. مشتاقانه به من نگاه می‌کرد (همیشه نگاه می‌کنم که ببینم افراد می‌توانند ارتباط چشمی خود را حفظ کنند یا نه، زیرا  نشانه اعتماد به نفسشان است). کارلوس ایده‌های خوبی نیز داشت و سؤالات خوبی می‌پرسید. او باتجربه و مشتاق بود و من در استخدام او تردید به‌خرج ندادم.

بسیار خوش شانس بودم که دختری شگفت انگیز را ملاقات کنم که پنجاه سال همراهم است. کتی سه پسر خیلی خوب به من هدیه داده که اخلاق کاری ما را به ارث بردند و باعث افتخار ما هستند. فرزندانم شور و شوقی را به ما هدیه دادند که تصورش باورنکردنی است. ما یازده نوه در سنین پنج تا بیست و یک سال داریم.

 

 

همیشه می دانستم به جای خرد کردن بازیکنان با انتقاد، با تحسین آن ها نتایج بهتری به دست می آوردم .

علاقه من به کتاب، فرایِ حوزه فوتبال است .

اگر مجبور بودم بین فردی با استعداد و فردی با اراده آهنی یکی را انتخاب کنم ، همیشه مورد دوم را انتخاب می کردم . بازیکن با استعداد ممکن است برای مدتی کارگشا باشد ولی همیشه قدرت لازم را برای دادن ثبات به تیم های بزرگ را ندارد .

بهترین معلمان در حقیقت قهرمانان گمنام جامعه هستند.

اگر مدیر یک شرکت بودم، همیشه به تفکرات جوانان با استعداد گوش می دادم چون بیشتر از همه با واقعیات زندگی امروزی و چشم اندازهای فردا ارتباط دارند.

بهترین فوتبالیست ها معمولا با خودشان مبارزه می کنند تا بهتر از قبل شوند.

همه ما روزی شکست را تجربه کرده ایم. شکست بعضی را فلج می کند، و برعکس، بعضی را برمی انگیزاند. این اراده درونی ام برای اجتناب از شکست بود که همیشه انگیزه فوق العاده ای برای موفقیت را برایم فراهم می کرد.

درباره نویسنده کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوسن

سر الکس فرگوسن

سر آلکس فرگوسن متولد 31 دسامبر سال 1941 در اسکاتلند می باشد . وی مربی افسانه ای تیم منچستر یونایتد بین سال های 1986 تا 2013 بوده است . او پرافتخارترین مربی تاریخ فوتبال با کسب 49 جام می باشد .  سر آلکس در سال 2011 به عنوان برترین مربی تاریخ فوتبال انتخاب شد . او دوبار جایزه برترین مربی فیفا و 11 بار جایزه برترین مربی لیگ برتر انگلستان را به خود اختصاص داد .

سرآلکس متولد شهر گووان در اسکاتلند می باشد . در اتاق کار او در زمین تمرین تیم منچستر یونایتد یک تابلو با مضمون من از گوان آمده ام خودنمایی می کرد . وی با این کار در حقیقت گذشته خود را در ذهنش زنده نگه می داشت .

در سال 1957 وی یک کارگر ساده کارخانه آچار سازی در گلاسکو بود و به عنوان یک بازیکن آماتور به تیم کوئینز پارک پیوست . وی در یک خانواده کارگر زندگی می کرد که شرایط مالی مناسبی نداشتند و او مجبور بود که کار کند ولی در سال 1964 او کارخانه آچارسازی را رها نموده و به باشگاه دانفرملین پیوست .

وی اولین حقوق فوتبالی اش را سال 1967  با پیوستنش به تیم رنجرز با 65 هزار پوند دریافت کرد . و درسال 1969 وی با قراردادی 20 هزار پوندی به تیم فالفرک ملحق شد و در زندگی فوتبالی اش به عنوان بازیکن به این موفقیت دست پیدا کرد .

او اولین تجربه مربیگری اش را در سال 1974 و با تیم ایست استرلینگ بدست آورد که البته در ابتدا راه مربیگری آنچنان هم موفق نبود و بعد از سه ماه کنارگذاشته شد . اما او خود را نباخت و درسال 1980 اولین تجربه قهرمانی اش به عنوان یک مربی را در لیگ اسکاتلند با تیم ابردین بدست آورد . وی درسال 1983 تیم بزرگ رئال مادرید را با نتیجه 2 بر 381 مغلوب کرد و به عنوان قرمانی جام برندگان یوفا دست پیدا کرد .

در سال 1984 وی نشان افتخار امپراتوری بریتانیا را از دربار کسب کرد و در سال 1999 و در  پی پیروزی به یاد ماندنی منچستر و کسب جام های قهرمانی سه گانه، نشان شوالیه یا سر را از خاندان سلطنتی انگلستان در 11 ژوئن دریافت نمود و از آن روز به او سرالکس فرگوسن می گویند.

اویکی از موفقترین مربیان تاریخ فوتبال می باشد که در 8 مه سال 2013 به طور ناگهانی از دنیای مربیگری خداحافظی نموده و خود را در اوج موفقیت بازنشسته کرد . او موفقترین مربی تاریخ فوتبال با 49 جام و  38 جام متعدد با منچستریونایتد می باشد . او آنقدر نقش مهمی در باشگاه منچستریونایتد داشت که تاکنون بعد از رفتن او هنوز این باشگاه موفقیتی را بعد از تقریبا گذشت ده سال به خود ندیده است . در روز خداحافظی وی اکثر شبکه های انگلستان و حتی جهان تیتر اول خود را به خداحافظی او از دنیای فوتبال اختصاص دادند و سیل عظیمی از پیام های محبت آمیز از نخست وزیر انگلستان گرفته تا شاگردان قدیمی و ریاست فیفا به وی ارسال شد. اما او همچنان به عنوان مدیر در خدمت منچستر یونایتد بوده و در برنامه آموزشی اجرایی ارائه شده از سوی مدرسه کسب و کار هاروارد نیز به عنوان مدرس حضور دارد.

فصل های کتاب رهبری اثر سر الکس فرگوسن

فصل اول : به خود واقعی تان تبدیل شوید

فصل دوم : پی بردن به اشتیاق

فصل سوم : کنارهم چیدن قطعات

فصل چهارم : کار با دیگران

فصل پنجم : تدوین استانداردها

فصل ششم : سنجش افراد

فصل هفتم : تمرکز

فصل هشتم : انتقال پیام

فصل نهم : رهبری ! بله ، مدیریت ! نه

فصل دهم : خط پایان

فصل یازدهم : توسعه کسب و کار

فصل دوازدهم : ارتباط با دیگران

فصل سیزدهم : انتقال

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

کتاب های مشابه