سنگ فرش هر خیابان از طلاست

سنگ فرش هر خیابان از طلاست

منتشر شده در ۱۶ آبان ۱۳۹۸

75,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

9786003271456

تعداد صفحات

208

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

سید مهدی سجادیان

ناشر

ملینا

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

موفقیت

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1400

درباره سنگ فرش هر خیابان از طلاست

در کتاب پیش رویتان، کیم و وچونگ، نشان داده که اهداف ذهنی‌اش بسیار مؤثر بوده و می‌توانند در هر شرایطی به کار گرفته شوند. او برای افرادی که آرزوهای بلند و متعالی دارند، پیشنهادات بسیار‌بسیار جالبی ارائه کرده است. بهترین کار این است که پس از خواندن هریک از آن‌ها، مثال دقیق‌شان را در زندگی‌مان بیابیم و درباره‌شان خوب فکر کنیم.

تعبیر کیم از پول در زندگی این است جاهایی را پیدا کنیم که مردم دیگر هرگز به آنجا پا نگذاشته‌اند و کارهایی را انجام دهیم که دیگران هرگز بدان‌ها فکر نکرده‌اند. کسانی که کیم و چونگ را می‌شناسند می‌دانند که او و پیشنهاداتش شبیه به تپه‌هایی هستند که می‌توانند افراد مختلف را با شرایط متفاوت به نوک قلۀ موفقیت برسانند. همه می‌دانند که او هرساله به نقاط گوناگون جهان سفر می‌کند و به دنبال موقعیت‌ها و موفقیت‌های بسیاری است. اکثر جملات این کتاب خطاب به جوانان است. جوانانی که ممکن است متعلق به نقاط مختلف این کرۀ خاکی باشند.

کتاب از ۴ قسمت و ۵۲ فصل تشکل شده است. هر فصل به طور خلاصه موضوعی را بررسی می‌کند. ۴ قسمت اصلی این کتاب عبارت است از:

  1. رویاپردازی
  2. مدیریت
  3. رشد کردن
  4. رهبری

خلاصه داستان سنگ فرش هر خیابان از طلاست

 

گزیده ای از متن سنگ فرش هر خیابان از طلاست

رای‌اینکه می‌توانستم غذای موردِنیاز خانواده‌ام را تأمین کنم می‌بایستی راهی پیدا می‌کردم تا بتوانم روزنامه‌های بیشتری بفروشم. من توانستم با تاکردن بقیهٔ پول و گذاشتن آن روی روزنامه، در موقع تحویل، در وقت صرفه جویی زیادی کنم و سریعا از یک مغازه به مغازهٔ دیگر بروم اما هنوز سایهٔ روزنامه‌فروشان دیگر را پشت سرم احساس می‌کردم و می‌بایست از تکنیک‌های بهتری استفاده می‌کردم.

از روزهای بعد من در طول بازار می‌دویدم و روزنامه‌ها را به داخل مغازه‌ها پرت می‌کردم. سپس برمی‌گشتم و پول آن‌ها را جمع می‌کردم و با استفاده از این روش کسی به من نمی‌رسید. ظرف دو ماه روزنامه‌فروشان دیگر حریف من نشدند و آنجا را ترک کردند و من توانستم کل بازار را در اختیار بگیرم.

اگر شما نهایت تلاش خود را به کار گیرید، شاید همیشه نفر اول نباشید اما مطمئن باشید که نزدیک آن هستید. ازطرفِ‌دیگر اگر شما فکر کنید نمی‌توانید کاری را انجام دهید و از توانایی شما خارج است، هیچ‌گاه موفق به انجام آن نخواهید شد.

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

کتاب های مشابه