اگر بمانم
اگر بمانم

اگر بمانم

منتشر شده در ۱۲ آبان ۱۳۹۸

40,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

9786226497633

تعداد صفحات

223

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

سمیه شکرزاده

ناشر

نگاه آشنا

تعداد جلد

1

موضوع

رمان

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1398

درباره اگر بمانم

داستان عاشقانه‌ی زندگی دختری هفده ساله به نام میا را روایت می‌کند که بر سر دو راهی گیر کرده است. او باید انتخاب کند که به عشق اول زندگی‌اش، موسیقی وفادار بماند یا خیر. حتی اگر با این انتخاب معشوق، خانواده و دوستانش را نیز از دست بدهد.

میا و خانواده‌اش در یک روز برفی تصمیم به سفر می‌گیرند، اما در راه حادثه‌ای رخ می‌دهد که همه چیز را عوض می‌کند. آن‌ها در راه تصادف کرده و میا به همین دلیل حافظه‌اش را از دست می‌دهد و فقط بعد از آن حادثه را به یاد دارد. اما کم کم سعی می‌کند تکه‌ها را کنار هم بچیند تا گذشته و انتخاب سختی را که باید انجام دهد را به یاد بیاورد و بداند که چه چیزی را از دست داده است. این موضوع به شکلی زیبا اما غم‌انگیز دید او به زندگی، عشق و خانواده را تغییر می‌دهد.

گیل فورمن داستان کتاب اگر بمانم را از زبان میا و در مدت دو روز روایت می‌کند. میا در این روایت داستان‌های تلخ و شیرین زندگی‌اش را بازگو کرده که گاه تجربه‌ی خندیدن و گاه گریه کردن و اضطراب را در شما ایجاد می‌کند.

خلاصه داستان اگر بمانم

چطور باید چنین تصمیمی بگیرم؟ چطود می‌توانم بدون مامان و بابا بمانم؟ چطور می‌توانم بدون تدی بروم؟ یا بدون آدام؟ خیلی سخت است. حتی نمی‌فهمم چطور اتفاق می‌افتد، چرا اینجا در این وضعیت هستم و اگر بخواهم چطور می‌توانم از این شرایط دربیایم؟ آیا اگر بخواهم بمانم همین حالا بیدار می‌شوم؟ قبلا تلاش کردم با کوبیدن پاهایم تدی را پیدا کنم یا بشکن بزنم و به هاوایی بروم اما نشد. انگار همه چیز پیچیده‌تر از آن است که فکر می‌کردم.
اما با این وجود باور دارم که درست است. دوباره حرف‌های پرستار را مرور می‌کنم. همه‌چیز دست من است. همه منتظر من هستند.
من هستم که تصمیم می‌گیرم. حالا دیگر این را می‌دانم و این بیشتر از همه‌ی اتفاقات امروز مرا می‌ترساند...

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

کتاب های مشابه