کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز
کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

منتشر شده در ۰۲ آذر ۱۳۹۸

20,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

978-622-6926-13-3

تعداد صفحات

96

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

سیران شریفی

ناشر

آراستگان

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1398

درباره کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

در کتاب چهار میثاق آموزه های تولتک ها پس از میلیون ها سال حضورشان در زمین توسط یکی از نوادگانشان بنام دون میگل روئیز در این کتاب بیان شده است . تولتک ها مردمانی نیک سرشت بودند که میلیون ها سال قبل از حضور بشر در جنوب مکزیک امروزی زندگی میکردند. سنت ها و روش زندگی آن ها راهی برای یک انسان بوده تا ذات خداوندی بگیرد. 

شما با مطالعه کتاب چهار میثاق راه و روش زندگی کردن و بدست آوردن آرامش همیشگی را فرا میگیرد . از ابتدا تاریخ بشریت ، بشر همیشه بدنبال راهی برای بهتر زیستن بوده است و همواره خود را وقف این موضوع کرده است . کتاب چهار میثاق یک اثر روانشناسی برای کسانی است که راه و رسم زندگی را گم کرده اند یا به دنبال راهی برای آرامش همیشگی هستند.

تولتک

خلاصه داستان کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

کتاب چهار میثاق بیانگر آموزهای تولتک ها که زنان و مردانی دانشمند و خردمند بودندکه در جنوب نیومکزیکو امروزی زندگی میکردند می باشد. تولتک ها دانشمندان و هنرمندانی بودند که جامعه ای تشکیل داده بودند تا به کشف ، بررسی و حفظ دانش معنوی و تمرین های باستانی و روحانی بپردازند.

سه هزار سال پیش انسانی که کاملا شبیه من و شما بود در شهری میزیست که با کوه ها محاصره شده بود. او در حال فراگیری علوم پزشکی بود که متوجه حقیقتی شد که همه چیز در جهان از نور ساخته می شود. با کشف این واقعیت مفاهیم زندگی او تغییر کرد . او آموزه های خود را در اختیار مردمانش قرار داد و خود را برابر با همه آن ها معرفی کرد و حقیقت وجودیشان را برایشان بازگو کرد.

در فصل اول دون میگل روئیز به اهلی شدن و رویای سیاره ما می پردازد. در حقیقت به راه حل هایی برای آرامش درونی و همچنین صلح انسان ها اشاره مینماید و در قسمتی از این فصل میخوانیم در زندگی شما هیچکس به اندازه خودتان با شما بدرفتاری نکرده است. در ادامه مقدمه ای را برای آماده سازی ذهن مخاطب جهت بازگو کردن چهار میثاق مهم انسان بیان میکند و در بخشی از این مقدمه میگوید مهم ترین میثاق ها آن هایی است که انسان با خود بسته است.

در چهار فصل بعدی میگل پرده از چهار میثاق اساسی و مهم برای آرامش بشری بر میدارد ...

میثاق اول ( با کلام خود نگاه نکنید ) : کلام خویش استفاده از انرژی خود است ، یعنی انرژی خود را در مسیر حقیقت و عشق برای خودتان بکار ببرید.

میثاق دوم ( هیچ چیز را به خود نگیرید ) : هرفکری که دارید و هرچه که احساس می کنید ، من می دانم که مشکل شماست و مشکل من نیست .

میثاق سوم ( تصورات غلط نداشته باشید ) : ما نیاز داریم همه چیز را توجیه کنیم ، همه چیز را شرح دهیم و درک کنیم تا احساس امنیت داشته باشیم .

میثاق چهارم ( همیشه بهترین تلاش خود را بکنید ) : میثاق چهارم درباره نحوه عمل کردن به سه میثاق قبلی است : همیشه بهترین تلاش خود را بکنید .

در ادامه میگل به سه فصل برای تکمیل سخنانش اشاره می نماید :

مسیر تولتک ها به سوی آزادی ، شکستن میثاق های قدیمی : نخستین استادی در آگاهی است ، آگاهی از کسی که هستیم . دومین استادی در تحول است ، چگونه تغییر کنیم و سومین استادی در نیست است ، یگانه مجودی که تمامی انرژی ها را در خود در برمیگیرد .

رویای جدید ، بهشت برروی زمین : رویایی که شما آن را زندگی می کنید ، خودتان آفریده اید .

نیایش ها : با نیایش لذت زنده بودن را احساس کنید ، لذت احساس عشق را ...

گزیده ای از متن کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

" هر چیز در هستی تجلی موجودی زنده است که ما آن را خدا می نامیم ، همه چیز خدا است او به این نتیجه رسید که ادراک انسانی در واقع همان نور است که نور را می نگرد . "

" خود حقیق ما عشق خالص و نور خالص است . "

" آسان است زندگی با چشمان بسته و درک نکردن هر آنچه که می بینید ... "

" گناه یعنی هرکاری که شما بر ضد خود انجام می دهید . هرچیزی که احساس یا باور می کنید و یا به زبان می آورید که به ضرر شما باشد گناه است . هرگاه خود را برای هر چیزی سرزنش یا قضاوت کنید ، گناه کرده اید . "

" تنها چیزی که یک طلسم را باطل می کند ، بستن یک میثاق جدید بر اساس حقیقت است . "

" بی گناهی در کلام خود را می توانید با میزان عشق به خویشتن اندازه بگیرید . "

" وقتی شما بهترین تلاش خود را تنها برای لذت بردن از انجام کاری می کنید ، دست به عمل می زنید زیرا از عمل کردن لذت می برید . "

" تمثیل به تنهایی اهمیتی ندارد . روشی که دوست داشتن خود را ابراز می کنند ، مهم شیوه ای است که به آن ها می گویند به تو اهمیت می دهند . "

" با کلام خود نگاه نکنید ، چیزی را به خود نگیرید ، تصور غلط به ذهن راه ندهید و بهترین تلاش خود را بکنید . "

درباره نویسنده کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

دون میگوئل روئیز

دون میگوئل روئیز متولد 27 اوت سال 1952 ( 67 ساله ) در ایالت گوآدالاخارا در مکزیک است . او مولف و نویسنده کتاب معروف و پرفروش چهار میثاق می باشد . شغل اصلی میگل جراحی بود که به دلیل یک تصادف وحشتناک مجبور به کنار گذاشتن شغلش شد . علاقه شدید وی به نویسندگی و آموزگاری باعث شد تا او آموزه های پزشکی و سنت های تولتک ها را درکنار مادربزرگش باهم ادغام کرده و کتاب چهار میثاق را منتشر کند .

میگل یک سخنران بزرگ و یک انسان شریف است که تقریبا اکثر عمر را وقف یادگیری تعالیم انسانی کرده و کلام نافذی دارد . دون میگل روئیز زندگی خیلی از انسان ها را تغییر داده و قدم بزرگی در راه آرزوهای خود که در کتاب چهار میثاق به آن اشاره کرده برداشته است .

دون میگوئل روئیز تا کنون 10 کتاب در زمینه رشد بشریت و آرامش بشری نوشته است که مشهورترین کتاب های او استادی در عشق ، چهار میثاق و میثاق پنجم که در ادامه چهار میثاق نوشته شده است می توان اشاره نمود.

تجربیات عملی خوانندگان کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

" من به عنوان یک مشاور کاملاً ماهر CBT (رفتار درمانی شناختی) با تجربه زیاد صحبت می کنم ، من این کتاب را به مخاطبین خود توصیه میکنم. اگر این چهارمیثاق- در اصل - دنبال شود ، آزادی شخصی می توان به دست آورد که منجر به تغییر زندگی می شود. و این اغراق نیست. "

" من این کتاب را به همه توصیه می کنم! در واقع اگر استرس دارید یا تحت فشار هستید ، این کتاب به دنبال این است که فکر کنید و آزاد و شاد باشید و راهی را برای مبارزه با استرس به مخاطبان نشان میدهد. "

 

فصل های کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

 • تولتک ها
 • مقدمه
 • اهلی شدن و رویای سیاره ما
 • مقدمه ای برای یک رویای جدید
 • میثاق اول : با کلام خود نگاه نکنید
 • میثاق دوم : هیچ چیز را به خود نگیرید
 • میثاق سوم : تصورات غلط نداشته باشید
 • میثاق چهارم : همیشه بهترین تلاش خود را بکنید
 • مسیر تولتک ها به سوی آزادی : شکستن میثاق های قدیمی
 • رویاهای جدید : بهشت بر روی زمین
 • نیایش ها

افتخارات کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

 • پروفروشترین کتاب نیویورک تایمز برای 8 سال پی در پی
 • ترجمه به 40 زبان زنده دنیا
 • فروش 7 میلیونو 2 هزار نسخه تنها در آمریکا
 • دریافت نشان افتخار از ارتش هوایی آمریکا که روی آن چهار میثاق حک شده بود

نویسندگان در تحسین یکدیگر در کتاب چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

اپرا وینفردی : " این کتاب نوشته دون میگوئل روئیز ، ساده اما در عین حال بسیار قدرتمند است ، این کتاب تفاوت چشمگیری در نحوه تفکر و عملکرد من در هر برخورد ایجاد کرده است. "

دیپاک چوپرا( نویسنده هفت قانون معنوی موفقیت ) : " کتاب روئیز نقشه ای برای آزادی و روشنگری است. "

وین دایر( نویسنده جادوی واقعی ) : " کتابی الهام بخش با درس های بسیار خوب. "

دن میلمن( نویسنده راه مبارزه مسالمت آمیز ) : " روئیز خرد اساسی تولتک هارا تقطیر می کند، و با صراحت و بی عیب و نقص بیان می کند که زندگی زنان و مردان در دنیای مدرن چگونه می تواند مسالمت آمیز باشد. "

 

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

کتاب های مشابه