زبان بدن
زبان بدن

زبان بدن

منتشر شده در ۰۴ آذر ۱۳۹۸

60,000 تومان

اشتراک گذاری

شابک

978-600-5920-60-4

تعداد صفحات

308

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

مریم شفقی

ناشر

خلاق

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

موفقیت

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1398

درباره زبان بدن

کتاب

از روی ناخن ها، آستین کت، چکمه، شلوار، برآمدگی انگشت اشاره، طرز بیان، سرآستین و حرکات یک فرد است که کار و پیشه او به روشنی فاش می شود. غیر قابل باور است که یک کارآگاه ماهر نتواند با ترکیب همه این ها معما را کشف کند. در اغلب مواقع آنچه مردم می گویند در واقع آن چیزی نیست که مورد نظرشان است. اگر افکار واقعی افراد را بخوانیم و پاسخ درستی به نیازهایشان بدهیم، می توانیم مطابق میل آنها رفتار کنیم تا کاری را  که می خواهیم انجام دهند.

 آلن و باربارا پیز در این کتاب پژوهش های به عمل آمده توسط علوم جدید چون زیست شناسسی و روان شناسی و MRI را اضافه کرده اند. محتوای کتاب عمدتا به حرکات بدن، طرز بیان و ژست ها اختصاص دارد. این کتاب شما را نسبت به نشانه های بدنتان آگاه تر می کند و آموزش می دهد که چطور از آنها برای برقراری ازتباط موثر استفاده کنید تا روابط کاری و خانوادگی موفق تری داشته باشید.

این کتاب پرفروش که برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا منتشر شد، اسرار ارتباطات غیرکلامی را فاش نموده تا به مخاطب خود اعتماد به نفس بیشتری در برخورد های اجتماعی( از مصاحبه شغلی تا مسائل زناشویی ) اعطا نماید.

این کتاب نشان می دهد که خیلی از حرکات روزانه ما اهداف واقعی خود را از دست می دهند و کلام با زبان بدن همسو نیست. خیلی از مردم از این واقعیت به دور هستند که حرکات بدن چه تاثیر شگفت انگیزی در ارتباطات اجتماعی ایفا می کند. این کتاب نوشته خبره ترین انسان ها در زمینه زبان بدن می باشد که تجربیات خود را در این کتاب با مخاطبین به اشتراک می گذارند.

این کتاب نتیجه سی سال تحقیق در مورد علم زبان بدن و همچنین تحقیقات علمی مهم در مورد علم زیست شناسی تکاملی ، روانشناسی و فناوری های پزشکی می باشد که نویسندگان هربخش از علم زبان بدن را مورد بررسی قرار داده و تحلیل می کنند.

خلاصه داستان زبان بدن

این کتاب در 18 فصل و 307 صفحه به صورت تکمیلی به بیان علم زبان بدن پرداخته و آن را تشریح می نماید. در بخشی از مقدمه کتاب می خوانیم: من و باربارا با استفاده از کتاب قبلی من با نام زبان بدن، این کتاب جدید را نوشتیم. ما نه تنها وقت زیادی صرف این کتاب کردیم بلکه پژوهش های به عمل آمده توسط علوم جدید چون زیست شناسی و روانشناسی و MRI را اضافه کردیم.

در این کتاب جداگانه به هر کدام از اعضای موثر بدن مانند: چشم،پا،کف دستان،لب ها، بازو و... در برقرای ارتباطات غیر کلامی اشاره شده و برای هرکدام به طور مفصل در هر فصل به صورت جداگانه اطلاعات موثری در اخیار خوانندگان قرار داده شده است. در هر فصل نه تنها به علم روانشناسی بدن اشاره شده بلکه آن را با علم زیست شناسی ترکیب نموده و مطالب بسیار جذابی را ایجاد کرده است که شاید تاکنون از وجود آن ها بی اطلاع بوده اید.

نقش تفاوت های فرهنگی ، ارزیابی و فریب دیگران با استفاده از زبان بدن، بیان فواصل اجتماعی و برقرای ارتباطات موثر با دیگران از جمله دیگر اطلاعات موثری است که در این کتاب بیان شده است. در فصل هجدهم راهکارهایی را برای استفاده از همگی اشارات و مطالب بیان شده به صورت یکجا بیان می کند.

زبان بدن

گزیده ای از متن زبان بدن

" از روی ناخن ها، آستین کت، چکمه، شلوار، برآمدگی انگشت اشاره، طرز بیان، سرآستین و حرکات یک فرد است که کار و پیشه او به روشنی فاش می شود. غیر قابل باور است که یک کارآگاه ماهر نتواند با ترکیب همه این ها معما را کشف کند."

" وقتی چیزی می گویید طرز بیان آن بسیار با اهمیت تر از آن چیزی است که بیان می کنید. "

" نشان دادن رفتار نرم در کسب و کار باعث خواهد شد تا اعتبار خود را در این جلسات از دست بدهید. "

" علم ثابت کرده است که لبخند زدن باعث ایجاد رفتاری مناسب تر در مقابل شما می شود. "

" وقتی یک آسیایی تف می کند یا بینی اش را با صدا خالی می کند ناراحت نشوید و هرگز جلوی یک ژاپنی در دستمال فین نکنید. "

" با تمرین و ممارست، دروغ گو می تواند به خوبی بازیگران، متقاعد کننده باشد. "

" تکان دادن سر به علامت موافقت در واقع از تعظیم کردن و به نشانه اطاعت می آید. "

" پزشکان و آرایشگران اجازه دارند که به حریم شخصی ما وارد شوند زیرا از حرکات آن ها احساس تهدید نمی کنیم. "

درباره نویسنده زبان بدن

آلن پیز

آلن پیز نویسنده و مدرس بزرگ استرالیایی و محقق قدرتمند زمینه علم زبان بدن متولد سال 1952 میلادی در ملبورن استرالیا می باشد. وی درسال 1993 با باربارا پیز ازدواج نموده است. آلن تاکنون 15 کتاب در زمینه علم زبان بدن نوشته و مدیرعامل یک شرکت مشاوره و روانشناسی در سیدنی است. و به تهیه و تولید کتاب ها و فیلم هایی می پردازد که سازمان های مشهوری در جهان برای بهود ارتباطات کارکنان خود از آن ها استفاده می نمایند. آلن تاکنون از 4 سرطان مختلف جان سالم به در برده است.

آلن در دوران نوجوانی به فروشندگی مشغول بوده و علاقه شدید او به این شغل باعث موفقیت وی شد و او توانست اولین مایملک خود را بخرد. وی در بیست سالگی وارد بیمه شده و چندین بار رکورد فروش موسسه بیمه  را شکسته و به فروش بیش از 1 میلیون دلار در سال رسیده است . از او به عنوان فروشنده میلیون دلاری در شهر محل سکونتش یاد میشده است .

فروشندگی و کار دربیمه باعث ایجاد جرقه برای پی بردن به راز زبان بدن برای وی شده و او را به تحقیق در این مورد علاقه مند کرده است. آلن و باربارا پیز تا کنون فروش 20 میلیون کتاب در سراسر جهان را ثبت کرده اند که بسیار خارق العاده و بی نظیر می باشد.

باربارا پیز

تجربیات عملی خوانندگان زبان بدن

" این کتاب برای یادگیری زبان بدن و رفتارهای مردم بسیار بینظیر است ، ت اطلاعات به روشنی و آسانی درک می شود. این کتاب یادگیری زبان بدن را آسان و لذت بخش می کند ، واقعاً به من در شغل و زندگی اجتماعی ام کمک کرده است. "

" خواندن این کتاب را سریعتر شروع کنید ، این کتاب درباره اصول رفتار انسانی است که همه ما درک می کنیم. خواندن آن بسیار جالب و مفرح است !! "

" من تازه کتابم را گرفتم من چند فصل را مرور کردم و نمی توانم صبر کنم تا ادامه این مطالب را مطالعه کنم. خواندن آن آسان است. مختصر. بدون پیچیدگی خاصی. این کتاب به شما می گوید آنچه شما واقعاً لازم دارید که بدانید. علاوه بر این ، فقط با پرداخت مقدار اندکی پول ... خوب ، من به طور قطع انتخاب خوبی کرده ام. در واقع بسیار خوشحالم "

فصل های زبان بدن

فصل 1: درک اصول

فصل 2: قدرت در دستان شماست

فصل 3 : جادوی لبخندها و خنده ها

فصل 4: نشانه های بازو

فصل 5: تفاوت های فرهنگی

فصل 6: حرکات دست و انگشت شست

فصل 7: علائم مربوط به ارزیابی و فریب

فصل 8: علائم چشمی

فصل 9: مهاجمان فضایی-قلمرو و فضاهای شخصی

فصل 10: پاها چگونه افکار اشخاص را فاش می کنند

فصل 11: سیزده حرکت معمولی که در روز شاهد آن هستید

فصل 12: چگونه یک رابطه ایجاد کنید؟

فصل 13: نشانه های مخفی سیگار،عینک،آرایش

فصل 14: بدن چگونه به مکانی که ذهن می خواهد برود اشاره می کند؟

فصل 15: نشانه های مالکیت و قلمرو

فصل 16: ترتیب و مکان مربوط به نشستن

فصل 17: مصاحبه ها، روابط قدرت و سیاست های اداری

فصل 18: همه اشارات در کنارهم

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

کتاب های مشابه