کار عمیق
کار عمیق

کار عمیق

منتشر شده در ۱۰ آذر ۱۳۹۸

88,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

9786227182316

تعداد صفحات

232

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

لیلا اسکندری

ناشر

آتیسا

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

موفقیت

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1400

درباره کار عمیق

کتاب کار عمیق، اثر پرفروشی است که نشان می‌دهد چگونه ظهور تکنولوژی، توانایی تمرکز عمیق بر وظایف‌تان را از شما گرفته است و چطور می‌توانید بر این معضل غلبه کنید. 

چرا بدون کار عمیق (Deep Work) و متمرکز، نمی‌توان به نتایج آنچنانی رسید؟ کال نیوپورت در این کتاب که از زمان انتشار در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و آمازون قرار گرفته است، می‌گوید که «تمرکز» در دنیای پرآشوب امروز، حلقه‌ی مفقودۀ موفقیت است.

در این اثر استراتژی‌های گوناگونی مطرح می‌شود که به شما کمک می‌کند خروجی کارتان را بهبود بخشید و از زمان آزاد در اختیارتان نهایت بهره را ببرید. صرف نظر از اینکه برنامه‌نویس کامپیوتر باشید یا نویسنده، بازاریاب، مشاور و یا کارآفرین، برای موفقیت، باید بهترین چیزهایی که می‌توانید را تولید کنید، امر مهمی که نیاز به عمیق بودن دارد.

اغلب افرادی که چندین کار را به صورت همزمان انجام می‌دهند، تحسین می‌کنید. دوست دارید خودتان هم با انجام همزمان و یا سریع چندین کار، بازدهی‌تان را بیشتر و در وقت‌تان صرفه‌جویی کنید. اما مشکل بزرگی در این نگرش وجود دارد؛ هیچ نتیجه‌ی مهم و قابل افتخاری با این شیوه به دست نمی‌آید! در اقتصاد فعلی روز به روز به تمرکز و کار عمیق بیشتر نیاز پیدا می‌کنید و همزمان داشتن تمرکز و کار عمیق، سخت‌تر می‌شود. اینگونه است که داشتن مهارت کار عمیق، شما را به یکی از معدود افراد بسیار ارزشمند در کسب و کار و زندگی شخصی‌تان تبدیل می‌کند.

 

خلاصه داستان کار عمیق

نیوپورت معتقد است که همه‌ی کارها و فعالیت‌های ما را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

کارهای عمیق،‌ فعالیت‌هایی ارزش‌آفرین هستند که برای انجام آن‌ها لازم است ما تمام توان و ظرفیت فکری خود را به کار بگیریم. او معتقد است که کارهای عمیق را نمی‌توان به سادگی تقلید کرد و با تکرار آن‌ها، مهارت ما پیوسته بهتر و بهتر می‌شود.

در مقابل، کار کم‌عمق (یا سطحی)‌ فشار ذهنی چندانی ندارد و حتی می‌شود در حال حواس‌پرتی هم آن را انجام داد. این کارها به سادگی قابل تقلید هستند و ارزش چندانی در جهان ایجاد نمی‌کنند.

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

کتاب های مشابه