هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی
هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی

هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی

منتشر شده در ۱۲ آبان ۱۳۹۸

35,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

9786226618175

تعداد صفحات

179

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

ملیحه رسولی

ناصر گشتائی

محمدهادی احمدخانی

ناشر

آسمان کبود

تعداد جلد

1

موضوع

موفقیت

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1398

درباره هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی

جیم ران (Jim Rohn) سخنران صاحب نام و از مشهورترین و پرطرفدارترین اساتید قرن عقیده دارد که نباید در زندگی از میان شادی و ثروت تنها یکی را انتخاب کنید؛ هر دوی این‌ها از یک چشمه می‌جوشند و هر دو لازمه‌ی یک زندگی موفقیت‌آمیز هستند. آنتونی رابینز در وصف جیم ران گفته است: «من واقعاً معتقدم که او یک انسان فوق‌العاده است که فلسفه‌اش می‌تواند کیفیت زندگی را بالا ببرد.»

اگر به دنبال یک موفقیت اصولی، یک موفقیت پایدار و مبتنی بر یک پایه‌ی استوار هستید، پس دنبال جواب‌های نامتعارف نگردید. باور کنید این روزها هزاران پاسخ نامتعارف وجود دارد، شادی و ثروت به چیزی غیر از ممارست و پایبندی به اصول احتیاجی ندارد. برای اغلب کسانی که وقت زیادی صرف فکر کردن به این موضوع نکرده‌اند، ثروت در یک کلمه خلاصه می‌شود: میلیونر. واژه‌ی هیجان‌انگیزی است! این واژه موفقیت، آزادی، قدرت، نفوذ، خشنودی، امکان و نوع‌دوستی را به دنبال دارد. قطعاً، میلیونر شدن تصویر ذهنی بدی نیست! به علاوه، واژه‌ی ثروت چیزی بیشتر از مفاهیم اقتصادی به ذهن می‌آورد. مثلاً ثروت تجربه، ثروت دوستی، ثروت عشق، ثروت خانواده و ثروت فرهنگ. اما در کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی (Seven Strategies for Wealth & Happiness) بر روی آن نوع ثروتی که موجب آزادی مالی می‌شود، تمرکز شده است؛ ثروتی که از تبدیل تلاش و پشتکار به نقدینگی و دارایی بدست می‌آید. میزان ثروتی که به هر یک از شما حس ثروتمندی می‌دهد، با دیگری فرق دارد. اما مطمئناً آرزوی اصلی همه‌ی شما یکی است: رهایی از زیر فشارهای مالی، آزادی در انتخاب و لذت بردن از فرصت خلق و به اشتراک‌گذاری.

برای داشتن یک زندگی موفق، طرح موفقیت را آغاز کنید. برای ثروتمند شدن، نقشه‌ای برای «ثروتمندی» بکشید. یادتان باشد، لزومی ندارد ثروتمند باشید تا نقشه‌ی ثروتمندی بکشید؛ فردی که هیچ چیزی ندارد هم می‌تواند طرحی برای «ثروتمند شدن» داشته باشد. فراموش نکنید، موفقیت یک مجموعه استاندارد تعیین شده از سوی فرهنگ یک جامعه نیست، بلکه مجموعه‌ای از ارزش‌های شخصی است که به روشنی تعریف و در نهایت حاصل می‌شود. موفقیت یعنی زندگی‌تان را آنطوری که می‌خواهید، بسازید. اما چگونه می‌توان چنین کاری انجام داد؟ کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی دقیقاً درباره‌ی همین است.

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

سایر کتاب های جیم ران

کتاب های مشابه