قلعه حیوانات دو زبانه

قلعه حیوانات دو زبانه

۱۳۹۸/۰۹/۱۴

قیمت

25,000 تومان

مشخصات کتاب

نویسندگان

شابک

978-600-6113-41-8

تعداد صفحات

216

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

مریم رضایی

ناشر

ندای الهی

تعداد جلد

1

موضوع

رمان

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1397

مطالعه

قلعه حیوانات یا مزرعه حیوانات درباره گروهی از جانوران اهلی است که در اقدامی آرمان گرایانه و انقلابی، صاحب مزعه آقای جونز را از مزرعه اش فراری می دهند تا خود اداره مزرعه را به دست گرفته و برابری و رفاه را در جامعه خود برقرا سازند. رهبری این جنبش را گروهی از خوک ها به دست دارند. ولی پس از مدتی این گروه جدید نیز به رهبری خوکی به نام ناپلئون همچون آقای جونز به بهره کشی از حیوانات مزرعه می پردازند و هر گونه مخالفتی را سرکوب می کنند. این رمان، انقلاب حیوانات مزرعه، نماد انقلاب کارگری و سرنوشت آن برضد نظام سرمایه داری است.

در قسمتی از کتاب می خوانیم: گفته می شد ناپلئون حتی در ساختمان مزرعه هم در قسمتی جداگانه از  دیگران زندگی می کند و غذایش را به تنهایی و در ظروف چینی اصل که در ویترین اتاق غذاخوری قرار داشته است می خورد و دو سگ برای خدمتگزاری نزدش هستند. علاوه بر این قرار شد در شب تولد ناپلئون مانند دو سال گذشته تیر شلیک شود.

ناپلئون را دیگر به طور ساده ناپلئون خطاب نمی کردند، اسم او با عنوان رسمی رهبر ما رفیق ناپلئون برده می شد، و خوک ها مصر بودند که از القابی مثل پدر حیوانات، دشمن انسان، حامی گوسفندان، منجی پرندگان و امثال آن استفاده کنند.

اشتراک گذاری

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید و یا در سایت ثبت نام کنید

نظرات کاربران


جواد قلی پور
جواد قلی پور
منتشر شده در ۱۳ تیر ۱۳۹۹

کتاب خوبیه