کتاب چهارراه پولسازی اثر رابرت کیوساکی
کتاب چهارراه پولسازی اثر رابرت کیوساکی

کتاب چهارراه پولسازی اثر رابرت کیوساکی

منتشر شده در ۱۴ آذر ۱۳۹۸

60,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

978-600-7159-67-5

تعداد صفحات

304

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

سیدامین مجابی

ناشر

نیک فرجام

تعداد جلد

1

موضوع

موفقیت

کسب و کار

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1398

درباره کتاب چهارراه پولسازی اثر رابرت کیوساکی

آیا آزادی مالی دارید؟ این کتاب برای شما نوشته شده است! اگر زندگی تان در این مسیر با چالش مالی روبرو شده باشد.اگر می خواهید عملکرد امروز خود را به منظور تغییر سرنوشت مالی خود تحت اختیار بگیرید، این کتاب به شما در تدوین مسیر کمک خواهد کرد.

اگر بدنبال پاسخ های جدید برای حرکت به سمت عصر اطلاعات هستید، آنگاه این کتاب برای شما نوشته شده است. این کتاب برای کمک به شما در طی این سفر در عصر اطلاعات نوشته شده است. شاید پاسخ تمام سوالات خود را در آن نیابید اما بینشی شخصی و عمیق و مسیری بسیار مهم در اختیار شما قرار داده که خودم در سفر از خانه های <<E>> و <<S>> به خانه های <<B>> و <<L>> تجربه کرده ام. اگر آماده شروع این سفر هستید یا قبلا سفر خود را به سمت آزادی مالی آغاز نموده اید این کتاب برای شما نوشته شده است.

چهار راه پول سازی در مورد چهار دسته از افراد جامعه بوده که به جهان کار شکل می دهند. اینکه این افراد چه کسانی هستند و چه چیزی باعث منحصر به فرد شدن هر گروه می شود،مسئله اصلی و موضوع بحث ما خواهد بود.

این کتاب برای افرادی نوشته شده که آماده تغییر جایگاه خود در این جدول هستند. این کتاب به ویژه برای افرادی مفید بوده که درحال حاضر در خانه های <<E>> و <<S>> بوده و در تلاش برای ورود به خانه های <<B>> و <<I>> هستند.

این کتاب برای افرادی تدارک دیده شده که آماده حرکت به سوی مرزهایی فراتر از امنیت شغلی بوده و در جستجوی امنیت مالی هستند.

چهارراه

خلاصه داستان کتاب چهارراه پولسازی اثر رابرت کیوساکی

این کتاب در سه بخش نوشته شده است. بخش اول این کتاب در رابطه با تفاوت های اصلی بین افراد چهارخانه جدول است. اینکه چرا برخی افراد به یک خانه از جدول چسبیده و اغلب بدون تشخیص مشکل در جایگاه خود به دام می افتند. این بخش به شما کمک می کند تا جایگاه فعلی خود در این جدول را شناسایی کرده و هدف خود را برای سال های آتی مشخص کنید.

بخش اول کتاب از 6 فصل تشکیل می شود.

فصل اول( چرا کاری پیدا نمیکنی؟): در ابتدای این فصل رابرت کیوساکی به بیان مشکلات مالی شخصی خود در شروع زندگی با همسرش می پردازد. کیوساکی در این فصل ابتدا چهار خانه جدول پولسازی که شامل: E: کارمندان، S: خویش فرمایان، B: صاحبان کسب و کار، I: سرمایه گذاران را توضیح می دهد. کیوساکی مهمترین دلیل در موفقیت در کسب و کار را علاقه مندی به زمینه کاری می داند.

فصل دوم(خانه های مختلف... افراد متفاوت): در این فصل کیوساکی ابتدا به تعریف افراد جدول 4 گانه اش میپردازد. از عواطف، احساساتشان و علائقشان صحبت می کند. برای موفقیت در هر کسب و کار ابتدا باید مهارت ها و ذهنیت های مربوط به هرکسب و کار را فراگرفت.

افرادی که در گروه صاحبان کسب و کار قرار دارند دارای آزادی بیشتر هستند و کارمندان برای گرویدن به این گروه باید از شرایط خاصی برخوردار باشند که به طور کامل در این فصل بیان شده است.

برای موفقیت باید در سمت راست جدول حضور داشت. در ادامه کیوساکی به توضیح در مورد هزینه و درآمد می پردازد و تفاوت بین این دو ستون را بیان می کند و این را بیان میکند که افراد موفق به کدام یک از ستون ها توجه بیشتری دارند.

اهمیت آموزش قبل از شروع کسب و کار از دیگر مباحث به شمار می آید. اینکه چگونه به پذیرش ریسک در سرمایه گذاری علاقه مند شویم در این فصل به صورت کامل توضیح داده می شود. عصر بازنشستگی صنعتی و عصر بازنشستگی اطلاعات و تفاوت بین این دو عصر بیان خواهد شد. در انتها این فصل به تعریف افراد سمت چپ جدول از سرمایه گذاری پرداخته می شود.

فصل سوم( چرا مردم امنیت را به آزادی ترجیح می دهند؟ ): اینکه چرا بسیاری از مردم به دنبال امنیت شعلی هستند تا آزادی، مهمترین دلیل آن آموزه های مدارس و خانواده است. عواقب پیروی از این دستور العمل در این فصل بیان شده است و راه های رهایی از این باور و دستوالعمل غلط در این فصل بیان شده است. انجام کارهای مورد علاقه شمارا از E به B می رساند.

موارد مالیاتی و اینکه چه گروهی از مزایا مالیاتی بهره مند می شوند از دیگر مباحث بحث شده در این فصل هستند. همچنین پروراندن ایده های سرمایه گذاری به جای ایده های در آمدی از دیگر موارد ذکرشده در این فصل است.

فصل چهارم( 3 نوع از سیستم های کسب و کار): 3 نوع از سیستم ها کسب و کار که عبارتند از: 1- شرکت های سنتی 2- نمایندگی های انحصاری 3-بازاریابی شبکه ای در جوامع امروزه مورد بررسی قرار گرفته، تفاوت و مزایا آن ها و سیستم برتر از دیدگاه آقای کیوساکی در این فصل بیان می شود.

فصل پنجم( 7 دسته از سرمایه گذاران): از مهمترین فصل های این کتاب می توان از فصل پنجم کتاب یاد کرد که این فصل را کیوساکی با همکاری جان بردلی از موفقترین سرمایه گذاران در زمینه املاک نوشته است.

7 دسته از سرمایه گذاران عبارتند از: 0- افرادی بدون هیچ چیز برای سرمایه گذاری 1-قرض گیرندگان 2- پس از انداز کنندگان 3- سرمایه گذاران باهوش 4- سرمایه گذاران بلند مدت 5- سرمایه گذاران حرفه ای 6- طرفداران نظام سرمایه داری . در این فصل هر کدام از این 7 دسته به طور کامل توضیح داده شده و مزایا و شرایط هر کدام ذکر شده است.

فصل ششم( پول دیدنی نیست): در ابتدای این فصل کیوساکی از نصیحت های پدر پولدارش در مورد ضرر و زیان هایی که او با چشم نمی بیند گفته است. اینکه چگونه می توان شرایط بدمالی را بدون پول به شرایطی ایده آل تغییر داد در ادامه توضیح داده می شود.

بخش دوم: بخش دوم در رابطه با تغییر شخصی است . این بخش در مورد فردی است که می خواهید باشید نه کاری که مجبور به انجام آن هستید. این بخش در 3 فصل بیان می شود.

فصل هفتم( تبدیل شدن به خود واقعی): در ابتدای این فصل از صحبت ها و انرژی های منفی صحبت می شود که کیوساکی و همسرش از دوستان خود که بدنبال حصار امنیت مالی بودند صحبت شده است. سخت بودن تغییر الگو پولدار شدن و ایجاد شور و اشتیاق و عشق درونی از دیگر مباحث این فصل به شمار می آیند.

در این فصل نصایح پدر پولدار در موضوعات گوناگون نقل شده است ،نصایحی مانند ساخت سیستم بر اساس علاقه مندی، یک معلم می تواند ثروتمند شود و ...

فصل هشتم( چگونه ثروتمند شدم؟): کیوساکی نحوه ثروتمند شدنش را بصورت جالب و پرمعنا با شروع بازی مونوپولی می داند و انجام دادن کارهای ثروتمندان را آسان تر از افراد فقیر می داند و در مورد دغدغه های گروه های جدول چهار خانه ای صحبت می شود.

فصل نهم( بانک باش نه کارمند بانک): در این فصل کیوساکی روش هایی را برای تقویت ذهنیت و نگرش برای جهت یابی به سمت صحیح و درست را بیان می کند و این کار را لازمه شروع هر کسب و کار می داند.

بخش سوم: این بخش به تشریح هفت مرحله ای پرداخته که با استفاده از آنها می توانید به سمت راست جدول عزیمت کنید. در فصل های مربوط به این بخش در مورد رازهای بیشتری از پدر پولدارم در مورد مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک B و I موفق با شما صحبت خواهم کرد.

فصل دهم( برداشتن قدم های کوچک): کیوساکی برداشتن قدم های کوچک را برای رسیدن به موفقیت را لازمه این راه می داند و  معتقد است سفر هزار مایلی با قدم های کوچک آغاز می شود. یکی از مواردی که باعث جهش نزدن افراد از سمت چپ به سمت راست یاد می شود ترس های افراد می باشد.

3 الگوی جریان نقدی از راه ها و شیوه های ثروتمندان و راه ها و شیوه های شغلی در این فصل ذکر خواهند شد.

پول

فصل یازدهم( 7 گام برای یافتن مسیر ثروت آفرینی): در این فصل به گام اول که شروع یک کسب و کار شخصی می باشد پرداخته شده و روش هایی را برای شروع کسب و کار شخصی بیان می کند.

فصل دوازدهم( به دست گرفتن کنترل جریان نقدی): روش هایی برای کنترل حساب ها و مخارج به عنوان یک مهارت بیان شده و تمریناتی برای این کار ذکر می شود.

فصل سیزدهم( آگاهی به تفاوت بین ریسک و ریسکی بودن): در این فصل به صورت مفصل به ریسک پذیری مالی اشاره می شود. سواد و هوش مالی بیان شده و تمرینی در انتها فصل قرار داده شده است.

فصل چهاردهم( در مورد نوع سرمایه گذاری تصمیم بگیرید): انواع سرمایه گذاران در این فصل بیان می شوند که شامل

نوع A) سرمایه گذارانی که بدنبال مشکلات می گردند

نوع B) سرمایه گذارانی که بدنبال پاسخ ها هستند

نوع C) سرمایه گذاران گروهبان شولتز: (( هیچی نمیدونم))

هر کدام به تفضیل بیان شده و معایب ، مزایا و دلایل برتری اشان بیان می شود و در انتها فصل، تمرینی در مورد این گام به مخاطبان داده شده است.

فصل پانزدهم( پیدا کردن مربی): وجود یک الگو می تواند به موفقیت مالی بهتر و بیشتری منجر شود و در نهایت یک تمرین موثر برای موفقیت مالی ذکر شده است که انجام دادنش می تواند شما را به موفقیت مالی بسیار نزدیک می کند.

فصل شانزدهم( تبدیل نا امیدی ها به نقاط قوت): در این فصل به روش هایی برای تبدیل شکست ها به موفقیت های جاودانه بحث می شود.

فصل هفدهم( قدرت ایمان): در فصل هفدهم به راه هایی برای تقویت اعتماد به نفس و ایمان برای شروع کسب و کار اشاره می شود.

فصل هجدهم( خلاصه): خلاصه ای از تمومی مطالب ذکر شده در این فصل بیان می شود.

گزیده ای از متن کتاب چهارراه پولسازی اثر رابرت کیوساکی

" من این کتاب را با داستان بی خانمانی و فقر خود شروع کردم، زیرا اغلب اوقات مردم می گویند << پول، پول می آورد.>>

من مخالف این موضوع هستم. از بی خانمانی در سال 1985 تا ثروت در سال 1989 و سپس دستیابی به آزادی مالی در سال 1944، مسئله پول مطرح نبود. "

" اغلب از من می پرسند << اگر مسئله پول نیست و دانشگاه راه رسیدن به آزادی مالی را به شما نشان نمی دهد، پس مسئله چیست؟>>

پاسخ من: << نیاز به یک رویا، همت بالا، اشتیاق به یادگیری سریع و توانایی برای استفاده از دارایی های خدادادی به شکلی مناسب و درک این مسئله که پول از کدام خانه از این جدول حاصل می شود.>> "

" به طور خلاصه، این کتاب در مورد بی خانمانی نیست، بلکه در مورد یافتن یک خانه است... خانه ای در یک یا چند خانه از این جدول. "

" اگر S بخواهد به B تبدیل شود، باید شخصیت و دانش خود را به یک سیستم تبدیل کند... و خیلی ها قادر به انجام این کار نبوده... یا اغلب خیلی به سیستم وابسته و متصل می شوند. "

" ثروت عبارتست از: << تعداد روزهای بقا، بدون کار فیزیکی ( یا کار فیزیکی هر یک از اعضا خانواده) و حفظ استاندارد زندگی.>> "

" یکی از دلایل پولدارتر شدن ثروتمندان این است که برخی اوقات می توانند میلیون ها دلار درآمد داشته و به صورت قانونی هیچ مالیالتی پرداخت نکنند. زیرا آنها از <<ستون دارایی>> درآمد کسب می کنند نه ستون <<درآمد>>، یا به واسطه سرمایه گذاری نه <<کارگری>> "

" تفاوت بین یک قمار باز و یک سرمایه گذار در این است که از نظر یک قمارباز، سرمایه گذاری بازی شانس است. برای یک سرمایه گذار، سرمایه گذاری بازی مهارت است. "

" در سمت راست می توانید سریع پولدار شوید زیرا می توانید به صورت قانونی از پرداخت مالیات ها اجتناب کنید. ما با داشتن توانایی در حفظ بیشتر پول و استفاده از آن پول برای خودمان، به سرعت به آزادی مالی رسیدیم. "

" برای موفقیت، باید یاد بگیرید بر ترس خود از جواب منفی دیگران غلبه کرده و نگران حرف های دیگران در مورد خودتان نباشید. "

" پدر پولدار گفت: << مسئله آن چیزی نیست که با چشمانت می بینی. یک قطعه ملک تنها یک قطعه ملک است. گواهی سهام یک شرکت فقط گواهی سهام آن شرکت است. این چیز ها قابل دیدن هستند. اما مهم، چیزی است که نمی توانی ببینی. یعنی معامله، توافق مالی، بازار، مدیریت، عوامل ریسک، جریان نقدی، ساختارهای شرکت، قوانین مالیاتی و هزاران مورد دیگر که باعث می شود سرمایه گذاری، خوب یا بد باشد.>> "

" پدر پولدارم گفت: << مسئله بی خانمانی نیست. مسئله شخصیت است. اشتیاقت را حفظ کن و برای خودت کسی باش. جا بزن و باز هم کسی باش اما این دونفر شبیه به هم نیستند.>> "

" پدر پولدارم گفت: << دلیل سخت بودن تغییر یا الگو این است که امروز پول به یک امر ضروری در زندگی تبدیل شده است. در عصر کشاورزی، پول آنقدر هاهم مهم نبود زیرا زمین می توانست غذا، سرپناه، گرما و آب را بدون پول تامین کند. وقتی در عصر صنعتی به شهر ها مهاجرت کردیم، پول به معنای زندگی شد. امروزه، حتی آب خوردن هم پول می خواهد.>> "

" پدر پولدارم گفت: << اگر قادر به درک و خواندن اعداد نباشی، آنگاه باید نظر کس دیگری را بپرسی. در مورد خرید یک خانه، پدر تو چشم و گوش بسته نظر بانکدارش را پذیرفت که خانه یک دارایی محسوب می شود.>> "

" اغلب مردم می گویند: << سرمایه گذاری ریسکی است. >>

مخالفم. در مقابل می گویم: << نداشتن آموزش ریسکی است. >> "

درباره نویسنده کتاب چهارراه پولسازی اثر رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی متولد 8 آوریل 1948 در هاوایی می باشد. رابرت کیوساکی یک سرمایه گذار بسیار مشهور ودر حال حاضر دارایی خالص او 800 میلیون دلار می باشد و جزو ثروتمندترین  افراد جهان به شمار می آید. رابرت کیوساکی دارای یک رگ آلمانی و یک رگ ژاپنی بوده و دو رگه می باشد.

پدر رابرت رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بوده و رابرت پس از اتمام دوران دبیرستان، برای گذراندن دوران دانشگاهی راهی نیویورک شد. پس از اتمام دانشگاه به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست و در جنگ ویتنام حضور داشت. کیوساکی یکی از طرفداران ترامپ در دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده است.

تئوری های ناب اقتصادی او در جهان و تلاش او برای کاهش مالیات ها برای مردم قابل تحسین و صادقانه بوده است . او یک سخنران بسیار بزرگ در جهان در زمینه اقتصادی به شمار می آید.

او نویسنده کتاب پدرپولدار، پدر بی پول می باشد و این کتاب پس از انتشار در سال 2000، در سال 2001 در لیست پرفروشترین کتاب های جهان قرار گرفت. تا سال 2016 این کتاب موفق به فروش 21 میلیون نسخه رشده بود.

;d,sh;d

تجربیات عملی خوانندگان کتاب چهارراه پولسازی اثر رابرت کیوساکی

" من و همسرم در یک چالش اقتصادی بودیم ، برای حذف بدهی کارت اعتباری یا استفاده از پس انداز برای سرمایه گذاری دچار چالش شده بودیم. ما می خواستیم رشد کنیم و آینده بهتری داشته باشیم. این کتاب به ما کمک کرد تا تصمیم خود را بگیریم. "

" اگر می خواهید مثل یک مرد ثروتمند فکر کنید ، این کتاب را بخوانید. این کتاب بسیار الهام بخش است و کمک می کند تا شما یک ذهنیت قوی داشته باشید که شما را برای عظمت در زندگی اتان آماده می کند. "

" یکی دیگر از آثار به یادماندنی کیوساکی. کتابهای او مانند آینه ای است که زندگی مارا نشان می دهد. بینش خوبی در مورد اصلاح مالی واقع بینانه دارد و به خوبی این را آموزش می دهد. "

" مفهوم "سرمایه" و بدهی بد  به خوبی توضیح داده شده. برای هر کس که می خواهد ثروتمند شود این کتاب را توصیه می کنم . "

فصل های کتاب چهارراه پولسازی اثر رابرت کیوساکی

 • یادداشت مترجم...
 • تشکر و قدردانی...
 • یادداشت نویسنده...
 • مقدمه...

                                                                  << بخش اول>>

 • فصل اول: چرا کاری پیدا نمی کنی؟...
 • فصل دوم: خانه های مختلف... افراد متفاوت...
 • فصل سوم: چرا مردم امنیت را به آزادی ترجیح می دهند...؟
 • فصل چهارم: سه نوع از سیستم های کسب و کار
 • فصل پنجم: هفت دسته از سرمایه گذاران...
 • فصل ششم: پول دیدنی نیست...

                                                                 << بخش دوم: استخراج تمامی توانایی ها...>>

 • فصل هفتم: تبدیل شدن به خود واقعی...
 • فصل هشتم: چگونه ثروتمند شدم؟...
 • فصل نهم: بانک باش، نه کارمند بانک...

                                                                 << بخش سوم: چگونه به یک B یا I موفق تبدیل شویم>>

 • فصل دهم: برداشتن قدم های کوچک...
 • فصل یازدهم: زمان آن فرا رسیده تا به فکر کسب و کار...
 • فصل دوازدهم: به دست گرفتن کنترل جریان نقدی...
 • فصل سیزدهم: آگاهی به تفاوت بین ریسک و ریسکی بودن...
 • فصل چهاردهم: در مورد نوع سرمایه گذاری تصمیم بگیرید
 • فصل پانزدهم: پیدا کردن مربی...
 • فصل شانزدهم: تبدیل نا امیدی ها به نقاط قوت...
 • فصل هفدهم: قدرت ایمان...
 • فصل هجدهم: خلاصه...

 

 

 

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

کتاب های مشابه