کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر
کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

منتشر شده در ۱۴ آذر ۱۳۹۸

42,000 تومان

نویسندگان

شابک

978-600-8981-56-5

تعداد صفحات

224

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

زهره مرصوص

پویا پوراحمد

ناشر

شیرمحمدی

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1398

درباره کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

این کتاب به مخاطب نشان می دهد که چگونه می توان پرده بین آرزوی موفقیت و دستیابی به آرزو را کنار زد و به موفقیت رسید. حتما تا کنون این سوال به ذهن همه ما خطور کرده است که چگونه افرادی به راحتی ثروتمند شده و افراد بیشماری در جهان هرچه تقلا می کنند نمی توانند به موفقیت مالی دست پیدا کنند؟ پاسخ این سوال کمی تکان دهنده است! شاید شما فکر کنید تفاوت در هوش، تحصیلات، شانس های شغلی، عادات کاری یا مخاطبین است، ولی در واقع پاسخ این تفاوت هیچکدام از این دلایل نیست.

ذهن ثروتمند

خلاصه داستان کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

تی.هارو اکر در این کتاب بیان می کند که شما پنج دقیقه به من زمان دهید تا من آینده مالی شمارا پیشبینی کنم،این کار را با شناسایی طرح پول و موفقیت انجام می دهد.همه ما یک طرح مالی مشخص در ضمیر ناخودآگاه خود داریم و این طرح پیش از هرچیز دیگری آینده مالی ما را تعیین می کند. شما ممکن است دانش کافی در مورد شغلی داشته باشید ولی اگر طرح مالی مناسبی نداشته باشید به موفقیت نخواهید رسید.خبرخوب!شما همین الان با خواندن این کتاب  قادر خواهید بود تا طرح مالی مناسبی را برای آینده برنامه ریزی کرده و ثروتمند شوید.

این کتاب شامل دو بخش است . در بخش اول نحوه عملکرد طرح مالی شمارا می آموزد و به با تلفیق قلب و منطق بیان می کند که چطور تاثیرات در کودکی سرنوشت مالی شمارا شکل داده است.همچنین در این بخش نه تنها به شما می آموزد که چگونه در طرح مالی خود تجدید نظر کنید علاوه بر این به شما آموزش می دهد که برای حفظ و رشد مدوام این تفکر چه باید کرد.

در بخش دوم با هفده پرونده از افراد ثروتمند و نحوه تفکر و زندگی آن ها آشنا خواهید شد و عملکرد آن ها را توصیف و نحوه برتری آن ها را نسبت به افراد معمولی وفقیر بیان می کند.هر پرونده مالی شامل مراحلی عملی برای توصیف برای تمرین در دنیای واقعی به منظور افزایش چشمگیر ثروت می باشد.

اگر شما هرچه تلاش می کنید به موفقیت مالی دست پیدا نمی کنید باید طرح مالی خود را که در ضمیر ناخودآگاه شما نقس بسته را تغییر دهید.طرح مالی فعلی شما قصد دارد تا انتها عمر در کنار شما بماند،مگر اینکه آن را شناسایی و درآن تجدید نظر کنید و این دقیقن همان کاری است که شما توسط این کتاب خارق العاده انجام خواهید داد.

طبق گفته اکر تغییر طرح مالی ساده است و اگر مثل ثروتمندان فکر کنید و مثل ثروتمندان عمل کنید احتمالا موفق خواهید شد.

گزیده ای از متن کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

"درآمد شما به اندازه ای رشد می کند که شما می کنید!"

"اگر می خواهید میوه ها را تغییر دهید،ابتدا باید ریشه هارا تغییر دهید و اگر می خواهید مرئی ها را عوض کنید،ابتدا باید نامرئی ها را دگرگون کنید."

"پول یک نتیجه است،سرمایه،یک نتیجه است.سلامتی،یک نتیجه است،بیماری،یک نتیجه است،وزن شما یک نتیجه است.ما در دنیایی از علت و معلول زندگی می کنیم."

"آگاهی یعنی بتوانیم بر افکار و اعمال خود نظارت کنیم تا به جای اینکه توسط کلیشه های ذهنیِ گذشته اداره شویم،انتخاب های واقعی،درلحظه حال داشته باشیم."

"افراد پولدار معتقدند:(من زندگی را ساختم)افراد فقیر معتقدند:(زندگی برای من اتفاق افتاد)"

"پول فقط شما را به بیشتر از آنچه حالا هستید تبدیل می کند."

"معیار واقعی ثروت،دارایی خالص است،نه درآمد کاری."

درباره نویسنده کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

تی.هارو اکر متولد 10 ژوئن سال 1954 در شهر تورنتو کانادا می باشد.اکر نویسنده و فردی ثروتمند است که توسط کتاب اسرار ذهن ثروتمند در دنیا به شهرت رسید. تی هارو اکر کودکی سختی داشت و از 13 سالگی شروع بکار برای امرارو معاش کرد،کار هایی از قبیل روزنامه فروشی،فروش بستنی و حتی فروش روغن در سواحل.او از همان کودکی ذهن میلیونری داشت.

تی هارو از همان کودکی رویای میلیونر شدن داشت و برای دستیابی به این رویا از هیچ چیز دریغ نکرد و به کم قانع نشد.او پس از مدتی چندمغازه و چند شرکت در زمینه تناسب اندام تاسیس نمود ولی اکر مدیر خوبی نبود و تمامی دارایی خود را به دلیل ضعف سرمایه گذاری از دست داده و ورشکست شد.

وی بعد از این شکست فهمید که برای موفقیت باید دانش و تجربه افراد موفق را فرابگیرد. امروزه او یکی از سخنرانان نخبه در زمینه موفقیت و ثرتمند شدن در دنیا می باشد.

تی هارو اکر مدیر موسسه آموزشی اوج عملکرد است.موسسه آموزشی اوج عملکرد در آمریکای شمالی تاسیس شده و هدف این مجموعه تغییر نگرش مردم و رشد فردی و عملکردی آن هاست.

تی هارو اکر

نقد کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

هفته نامه ناشران شرکت آمازون:

" شهرت اکر از یک کارت وام دو هزار دلاری شروع شد که با آن یک باشگاه تناسب اندام را در آمریکای شمالی افتتاح کرد،او پس از دوسال و نیم سرمایه خود را تا ده میلیون دلار افزایش داد ولی با یک معامله سرد در سال 1987 سهم خود را به قیمت دومیلیون دلار فروخت. اکر اکنون به عنوان یک کار آفرین نمونه در ونکوور با سمینارهای فشرده ذهن ثروتمند مشغول به فعالیت است.آنچه که تفکر اکر را از بقیه متمایز می کند،تمرکز اکر در نحوه تفکر مردم در مورد پول و جزیه و تحلیل طبقه بندی شده مبتنی بر اختلافات گسترده بین گروهاست.در سمینار(اجازه دهید که توضیح دهم)،اکراز مخاطبین خود می خواهد که به کودکی خود بیندیشند و به درسی که از والدین خود و دیگران در مورد ثروت یاد گرفته اند تمرکز کنند.

با توجه به نگرش های روانی مانند: افراد ثروتمند روی فرصت ها تمرکز می کنند/افراد فقیر روی موانع تمرکز می کنند،این مطلب را بیان می کند که افراد می توانند نگرش خود را از فقیر بودن به ثروتمند بودن تغییر داده و به اصطلاح عقربه موفقیت را بچرخانند. او تفکر افراد فقیر را نوعی بیماری قلمداد کرده و روش هایی را برای درمان بیماری بیان میکند."

تجربیات عملی خوانندگان کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

"زندگی من در زمانی تغییر کرده که لازم بود، این یک کتاب انگیزشی عالی است ، حتی اگر من با برخی از ایده های اکر موافق نیستم. به عنوان مثال ، انگیزه کسب ثروت را نباید در اولویت خانواده قرار داد. من دیده ام که بسیاری از مردم تمام انرژی خود را برای ثروتمند کردن می گذارند اما هنگام انجام این کار از همسر و فرزندان خود غافل می شوند. بله ، آنها با بدست آوردن پول نبرد پیروز شدند اما با از دست دادن خانواده های خود در اثر طلاق یا دشمنی نسبت به یکدیگر ، جنگ را از دست دادند. گرچه بیشتر ایده های وی انگیزه های خوبی هستند."

" این کتاب واقعاً زندگی و تجارت من را تغییر داده است. من از یک خانواده فقیر آمده ام و هر کس که تاکنون شناخته ام فقیر بوده است. این کتاب برای موفقیت و ثروت به من کمک کرد تا چیزهایی را از دیدگاهی که هرگز به آن دسترسی پیدا نمی کردم ببینم! اکنون می بینم که چگونه من در تاریکی زندگی کرده ام و یک جهان کاملاً متفاوت در آنجا پر از فراوانی است! من دیگر نسبت به ثروتمندان خشمگین نیستم. یاد گرفتم که خودم را نیز دوست داشته باشم و چگونه طرح پول خود را تغییر دهم. "

" خواندن این کتاب بسیار جذاب است. من معتقدم که برخی از ایده های ارائه شده ممکن است به دلیل تربیت و محدود کردن افکارشان ، روی افرادی که در حوزه ثروت پیش می روند ، تأثیر بگذارد. با این حال ، من تلاش می کنم تا باور کنم که همه ما می توانیم میلیونر باشیم. من فکر کردم که این کتاب استراتژی های خوبی برای مدیریت پول دارد و من سعی خواهم کرد که روی عناصر ارائه شده در کتاب کار کنم تا بتوانم مدیریت مالی خود را بهتر انجام دهم. ارزش خواندن دارد. "

فصل های کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر

تی.هارو اکر کیست،وچرا باید این کتاب را بخوانم؟

بخش اول

الگوی پولی

بخش دوم

پرونده ثروت

هفده روش فکری و رفتاری متفاوت افراد ثروتمندبا افراد فقیر و طبقه متوسط

خُب،حالا باید چه کار کنم؟!

ثروت را تقسیم کنید.

مطالعه بیشتر
برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید و یا در سایت ثبت نام کنید

کتاب های مشابه