ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج کلاسون
ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج کلاسون

ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج کلاسون

منتشر شده در ۱۸ آذر ۱۳۹۸

25,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

978-600-8715-34-4

تعداد صفحات

136

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

زهرا جداوی

ناشر

آستان مهر

تعداد جلد

1

موضوع

رمان

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1398

درباره ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج کلاسون

در برابر شما، آینده همانند راهی که به فواصل دور میرسد گسترده شده است. راهی که در میان آرزوهایی است که دوست دارید به آنها دست یابید. تصمیماتی که باعث شعف شما می شود. برای تبدیل این آرزوها و خواسته ها به واقعیت، شما باید در مسایل مالی موفق باشید.

در این کتاب استفاده از قوانین مالی به شکل روشنی توضیح داده شده است. بگذارید این قوانین شما را از رنج های یک جیب خالی به سمت یک زندگی شادتر با جیب های پر از پول راهنمایی کنند. با خواندن این کتاب نگرشی جدید در مورد مدیریت مالی بدست می آورید.

در ین کتاب شما از زبان تجار و بازرگانان یاد می گیرید که چگونه درآمد بیشتری کسب کنید، از شر بدی ها خلاص شوید و چگونه سرمایه گذاری های عاقلانه انجام دهید تا بتوانید یک ثروت ماندگار ایجاد کنید و به استقلال مالی برسید.

دولت شهر بابل

کتاب ثروتمند ترین مرد بابل مجموعه ای از داستان های واقعی است؛ داستان های سراسر آموزنده که راهنمایی های مالی و سرمایه گذاری مشخص و قابل اجرایی برای همگان دارد. در تمامی داستان های کوتاه این کتاب علل مشکلات مالی بررسی شده و راهکارهای عملی برای آنها ارائه شده است. هدف واقعی این کتاب ایجاد بینش هایی برای علاقه مندان به موفقیت مالی است تا به کمک آن ثروتمند شود و از ثروت خود نگهداری کنند و از درآمد حاصل از آن ثروت، ثروت بیشتری تولید کنند. بسیاری از افراد در سراسر دنیا با خواندن این کتاب و به کار بستن تکنیک های ساده آن به ثروت رسیده و یا ثروت خود را چندین برابر کرده اند. شخصیت اصلی این کتاب یک مرد بابلی است که دلایل آن ۱- بخاطر شهرت مردمان بابل در ثروت اندوزی است.  ۲- وجود لوحه های گلی بود که از کاوش های باستان شناسی به دست آمده بودند.

راه های ساده اکتساب پول که در این کتاب آورده شده است عبارتنداز:

۱- پول جمع کردن خود را شروع کنید.

۲- هزینه ها را کنترل کن

۳- طلایت را چند برابر کن

۴- پس اندازت را حفظ کن

۵- خانه بخرید

۶- از حالا به فکر آینده باشید

۷- توانایی پول درآوردنتان را بیشتر کنید

خلاصه داستان ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج کلاسون

در اولین داستان این کتاب دو دوست که یکی از آنها سازنده ارابه و دیگری موسیقی دان است به این فکر می کنند که کارشان به کجا کشیده است که به سختی خرج خانواده شان را در می آورند و به این فکر می کنند که آیا راه دیگری برای زندگی کردن وجود دارد یا خیر. صحبت آنها به ثروتمند ترین مرد بابل (آرکاد) کشیده می شود آنها تصمیم می گیرند که به دیدن او بروند و از راهنمایی اش استفاده کنند. آنها از آرکاد پرسیدند که چطور سرنوشت او را به این درجه از ثروت رسانده، آرکاد در پاسخ آنها بلافاصله اعتراض کرد و داستان کودکی خود را تعریف کرد، که من در کودکی متوجه شدم که اگر ثروت عامل خوشبختی نباشد مطمئنا در مورد کیفیت زندگی عامل تعیین کننده ای است. ار آنجا که میراثی نداشتم متوجه شدم در راه رسیدن به ثروت باید زحمت بکشم و مطالعه کنم. آرکاد می گفت که ساعات طولانی و با سخت کوشی کار می کردم و قوانین و سایر مطالب را بر روی لوح های گلی می نوشتم. یک روز در مقابل کار سختی که تمام شب روی آن زحمت کشیده بود از مشتری اش که یک وام دهنده بود خواست که بعضی از اسرار پول درآوردن را به او یاد بدهد. او گفت که (اول دستمزد خودتان را پرداخت کنید). آرکاد این کار را کرد و بعد از چند شکست میزان درآمد آرکاد به سطح رضایت بخشی رسید.

در ادامه کتاب ما به جایی می رسیم که پسر آرکاد، نوماسیر، بزرگ شده است و آماده است که ثروت پدر را به ارث ببرد. ولی ابتدا پدر از پسر می خواهد که قوانین پول درآوردن را یاد بگیرد. آرکاد سه کیسه زر و یک لوح گلی که روی آن ۵ قانون طلایی نوشته شده است را به پسرش می دهد، نوماسیر توجه زیادی به لوح گلی نمی کند و برای استفاده از پولش مبالغ زیادی را صرف شرط بندی مسابقات اسب سواری می کند و بیشتر پول خود را از دست می دهد. زمانی که اوضاع مالی اش وخیم می شود لوح گلی و ۵ قانونش را به یاد می آورد.

خلاصه این قوانین:

۱- پول جذب کسانی می شود که آن را پس انداز می کنند.

۲- پول برای کسانی که آن را سرمایه گذاری کنند چند برابر می شود.

۳- پول نزد کسانی کسانی می ماند که آن را به انسان های عاقل می سپارند

۴- اگر پول را به کاری بزنید که با آن آشنا نیستید آن را از دست می دهید.

۵- اگر بخواهید یک شبه ثروتمند شوید به سرعت بی پول می شوید.

نوماسیر متوجه می شود که این قوانین را زیر پا گذاشته و آنها را از بر می کند و او به پول درآوردن ادامه می دهد و عاقلانه آن را سرمایه گذاری می کند. نوماسیر ده سال بعد نزد پدرش که در یک مجلس ضیافت شرکت دارد می رودو به پدرش می گوید که یکی از این کیسه ها قرضی است که ابتدا پدرم به من داده است و دو کیسه دیگر حاصل دانش و علمی است که روی لوح های گلی نوشته بود و خطاب به جمع می گوید: (بدون علم، ثروت از دست صاحبان آن خارج می شود، ولی با وجود علم، ثروت در دست کسانی که از علم و دانش برخوردارند، امن باقی می ماند).

درباره نویسنده ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج کلاسون

جورج ساموئل کلاسون، نویسنده و کارآفرین آمریکایی در ۷ نوامبر ۱۸۷۴ در لوئیزیانا میزوری به دنیا آمده است. کلاسون در سال ۱۹۲۶ اقدام به چاپ مجموعه ای از نوشته هایش در مورد آموزش مالی کرد. وی دارای دو کمپانی بنام کمپانی نقشه کلاسون و شرکت انتشارات کلاسون است؛ او در خلال جنگ های آمریکا با اسپانیایی ها وارد ارتش شده است. وی دوره آموزشی خود را در دانشگاه نبراسکا در لینکلن گذرانده است. او در طول زندگی دو بار ازدواج کرد. در هفتم آوریل ۱۹۵۷ در شهر ناپا در کالیفرنیا از دنیا رفت و در آرامستان ملی دروازه طلایی شهر سن ماتئو خاکسپاری شد.

جورج سی کلاسون

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

کتاب های مشابه