کتاب اثر مرکب از دارن هاردی
کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

منتشر شده در ۲۰ آذر ۱۳۹۸

50,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

978-600-8241-62-1

تعداد صفحات

216

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

زهرا بختیاری

ناشر

نسیم قلم

تعداد جلد

1

موضوع

موفقیت

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1397

درباره کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

این کتاب درباره موفقیت و راههای رسیدن به آن با شما صحبت می کند. وقت آن رسیده است که شخصی این موضوعات را مستقیم به شما بگوید. شما خیلی وقت است که گول خورده اید. در زندگی فرمول جادویی یا راه حل سریعی برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد. شما نمی توانید با دو ساعت کار کردن با اینترنت در روز دویست هزار دلار درآمد داشته باشید، در هفته تنها سی پوند پول خرج کنید، با استفاده از کرم بیست سال پوست صورتتان را جوانتر کنید، با خوردن قرص عشق رابطه هایتان را درمان کنید یا اینکه نمی توانید موفقیت را با هر طرحی که از نظرتان درست و خوب است بدست آورید. بسیار عالی می شد اگر می توانستید موفقیت، شهرت، اعتماد بنفس، رابطه ی خوب؛ سلامتی و همه ی موارد خوب دیگر را به شکل یک بسته از فروشگاه محلی خودتان بخرید. اما هرگز این طور نمی شود. این کتاب برای بیان حقایقی که نیاز دارید تا به موفقیت برسید، نوشته شده است و به شما کمک می کند تا پله های نردبان موفقیت را دوتا یکی بالا بروید. در این کتاب با خلاصه ی قدرت فکر موفق ترین افراد دنیا آشنا می شوید و اصول و قواعد ساده ی زندگی آنها را یاد می گیرید.

موفقیت

خلاصه داستان کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

اصولا هنگامی که درباره موفقیت فکر می کنیم یا با دیگران به صحبت می پردازیم، اولین نکته موردنظر افراد بدست آوردن پول فراوان است. اما موفقیت در فرهنگ لغت به معنای «تحقق یک هدف یا انتخاب» آمده است. حال سوالی مطرح است، اینکه چرا ما در تلاش برای موفقیت، در بیشتر لحظات زندگی مان موفق نیستیم؟ و اینکه چرا به سلامتی خانواده و دوستان خود بعنوان یک موفقیت نظر نمی کنیم؟ در این کتاب با خواندن داستان های واقعی از زندگی افراد به پاسخ سوالات بالا می رسیم. دارن هاردی در واقع کاری کرده که کتابش در همه زمینه ها کارآمد باشد، بگونه ای که نتوانید آنرا نادیده بگیرید. وقتی نیاز داشته باشید عادتهای مثبت جدیدی را در خود رشد دهید، پس خواهان موفقیت هستید و باید دست به کار شوید. خواندن کتاب اثر مرکب را شروع کنید و  روزانه فعالیتهای مثبت خود را بطور دائم انجام دهید.

شما باید بدانید انتخاب شما زمانی معنا دارد که آنرا به رویایتان متصل کنید. انتخابهای انگیزشی و درست همانهایی هستند که شما بعنوان هدف اصلی خود در زندگی دارید. پس چیزی را بخواهید و علت این خواستن را نیز بدانید و مطمئن باشید که آنرا بدست خواهید آورد.

اولین قدم برای تغییر، آگاهی است. برای رسیدن به مقصد باید ابتدا درک کنید چه انتخابی شما را از مقصد دور خواهد کرد و از قرار گرفتن در مسیر آن انتخابها اجتناب کنید.

همه ما می توانیم انتخابهای خوبی داشته باشیم و همه چیز را تحت کنترل بگیریم.

همه ما قدرت تغییر را داریم و می توانیم گذشته را رها کرده و با استفاده از تجربیاتمان و انرژی مان را برای حرکتی مثبت و روبه جلو جمع کنیم. با ایجاد عادتها و رفتار خوب در خود، می توانیم همواره در مسیر درست قرار گرفته و به اهداف خود برسیم.

کتاب اثر مرکب دارن هاردی در ۶ فصل تدوین شده است و در این ۶ فصل تلاش می کند تا آهسته و به نرمی انتخابهای بد را مشخص کند و همچنین چگونگی رسیدن به اهداف و عادتهای خوب را نیز ارائه دهد. در کتاب تجربیات افراد مختلف را که دارن هاردی در سالهای متمادی با آنها برخورد داشته خواهید دید و از آنها در جهت رسیدن به موفقیت استفاده خواهید کرد. کتاب اثر مرکب نقطه خوبی برای شروع پیشرفت شخصی است و به شما کمک می کند تا با ایجاد تغییرات کوچک به پیشرفت های بزرگ برسید.

کلیت کتاب اثر مرکب شامل 2 مورد است:

- هدفهای زندگی ات را به عادتهای کوچک تبدیل کن. مثل خواندن روزانه یک صفحه کتاب

- عادتهای روزانه را دائما و در طولانی مدت انجام بده

- بزودی این عادتهای کوچک، تاثیر خود را در زندگی تو نشان خواهند داد

هاردی عقیده دارد که هیچ فرمول مشخص یا سریعی وجود ندارد اما روش خود را بر پایه ترکیب می داند. او در این کتاب چگونگی رشد خودش را نشان می دهد و نشان می دهد چگونه تبدیل به فردی شده که برای هدفمند کردن عادتهایش رویکرد دقیقی دارد. شما هم می توانید با دور انداختن عادتهای بدتان، به اهداف خود برسید و موفق شوید.

گزیده ای از متن کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

چند برابر کردن نتایج

من یک فرصت هیجان انگیز برای شما دارم. قبلا درباره این موضوع که چگونه انضباط ورفتارهای ساده در طول زمان می تواند نتایج خارق العاده ای را برای شما داشته باشند، با همدیگر صحبت کرده ایم. حالا چه می شد اگر می توانستید سرعت این پروسه را بالاتر ببرید و نتایج آن را چند برابر کنید؟ هیجان زده می شدید؟ امروز می خواهم به شما نشان دهم که چگونه با کمی تلاش و کوشش بیشتر می توانید نتایج پیشرفت هایتان را چند برابر کنید و آن هارا تصاعدی بالا ببرید.

فرض کنیم که شما تمرین بدنسازی انجام می دهید، و برنامه ی روزانه ی شما این است که باید دوازده بار یک وزنه ی خاصی را هر روز بلند کنید. حالا اگر دوازده بار این حرکت را انجام دهید، چیزی که انتظار می رفت را انجام داده اید. خیلی هم عالی است. حالا به همین روال ادامه دهید، آن وقت خواهید دید که این نظم شما به کمک اثر مرکب، نتایج را برای شما چند برابر می کند. در چنین شرایطی بعد از مدتی وقتی به تکرار دوازدهم رسیدید، حتی اگر کل تلاشتان را هم به کار گرفته باشید، خسته نمی شوید، سه تا پنج بار دیگر هم این حرکت را تکرار خواهید کرد، تاثیر این مداومت به این صورت است که شما دفعات تمرین را چند برابر می کنید. شما فقط چند حرکت کوچک به برنامه تان اضافه نکرده اید، بلکه آن حرکت هایی که بعد از تمام شدن همه ی توانتان انجام داده اید، نتایج موفقیت شما را چند برابر می کرد. در حقیقت شما از دیوار بیشینه ی خود گذر کردید و آن را هل دادید و تکرار حرکت های قبلی شما را به اینجا رساند. پیشرفت واقعی هم کاری است که بعد از به در بسته خوردن انجام می دهید.

نتایج

برای روزهای خود از قبل برنامه ریزی داشته باشید

کلید موفق شدن در دنیا این است که سعی کنید با همه ی وجود، عملکرد های خود را در برنامه ی روزانه تا سطح بهترین های جهان پیش ببرید. ممکن است سخت باشد یا حتی بیهوده به نظر بیاید، اینکه بخواهید هر چیزی را که در یک روز کاری برایتان پیش می آید پیش بینی و یا کنترل کنید. اما به خاطر داشته باشید که همیشه این شما هستید که می توانید اول و پایان روز را کنترل کنید. من برای هردوی آن ها برنامه ای دارم. جنبه هایی از هر کدام از آن ها را با شما درمیان می گذارم و ایده ها و نظراتی ارائه می دهم تا به شماکمک کند قدرت و اهمیت رفتارهای جدید را با یک رویه ی مشخص بهتر درک کنید. با اهداف درون ذهنم شروع می کنم و رفتارها و برنامه های روزانه و روال کل زندگی ام را بر اساس آن تنظیم می کنم. شاید با گفتن مواردی که برای من موثر بوده است، استراتژی ها و تکنیک هایی پیدا کنید که دلتان بخواهد امتحانش کنید.

 

 فرمول کامل خوش شانسی:

آمادگی: (رشد شخصی) + نگرش (اعتقادات/ ذهنیت ها) + فرصت (اتفاق خوبی که در مسیر زندگیتان می افتد) + عمل (انجام دادن کاری برای این اتفاق) = شانس

آمادگی: با بهتر کردن و آمادگی لازم داشتن نسبت به توانایی ها و مهارت هایتان، دانش، تخصص، ارتباط و منابع، شما می توانید از هر فرصتی که پیش می آید به نفع خودتان استفاده کنید (وقتی شانس هم تصادفی به سراغ شما می آید.) آن وقت شما هم مثل آرنولد پالمر می شوید که در فوریه ی سال ۲۰۰۹ در مصاحبه با مجله ی موفقیت این چنین گفت: <<برای من خیلی خوشایند است، هر چقدر بیشتر تمرین می کنم؛ خوش شانس تر می شوم.>>

نگرش: نگرش همان جایی است که شانس از یشتر مردم دور می شود جایی که ریچارد برانسون معتقد بود در اطراف همه ی ما وجود دارد. تنها باید به گفتگوها، موقعیت ها، شرایط به چشم شانس نگاه کنیم. هرگز نمی توانید، بگردید.

فرصت: شاید باید خودتان آن را در زندگی ایجاد کنید، اما شانسی که من از آن صحبت می کنم بدون برنامه ریزی است و قرار نیست زودتر از موعد اتفاق بیفتد. در این مرحله از فرمول، شانس اجباری نیست اما یک اتفاق و رویداد طبیعی است و اغلب خودش ظاهر می شود.

عمل: این قسمت از فرمول بخشی است که شما خودتان وارد عمل می شوید. شانس چه از سمت کائنات؛ خداوند، جن ها، طلسم به سمت شما بیاید چه از سمت دیگری، وظیفه ی شما این است که دست به کار شوید. این موضوعی است که ریچارد برانسون را از جوزف والینگئونزمتمایز می کند. حالا جوزف چه کسی است؟ طبیعتا واضح است که درباره ی او نشنیده باشید. چون او وقتی فرصت ها و شانس ها به سراغش آمدند، نتوانست وارد عمل شود و از آن ها استفاده کند.

بنابراین در خصوص سختی هایی که در زندگی با آن ها مواجه می شویم، شکست ها و شرایط بد و رنج آور، هیچگاه گله و شکایت نکنید. ما در دنیا انسان های زیادی داریم که موانع و سختی های بیشتر از شما را داشته اند اما اکنون بسیار ثروتمند و خوشحال هستند. شانس یک فرصت یکسان برای همه است. نور و درخشش شانس بر همه ی افراد می تابد، اما به جای باز کردن چتر خود، باید صورتتان را به سمت آسمان بگیرید. وقتی همه چیز این گونه پیش رفت، دیگر باقی موارد به شما بستگی دارد. راه دیگه ای برای آن وجود ندارد.

درباره نویسنده کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

دارن هاردی نویسنده و سخنران موفقیت معروف آمریکایی است. او اولین تجارت خود را در 18 سالگی شروع کرد و به درآمد خوبی رسید بگونه ای که در 20 سالگی صاحب شرکتی به ارزش 50 میلیون دلار شد. دارن هاردی بعنوان مربی و مشاور هزاران کارآفرین در بسیاری از شرکت های مهم صنعتی فعالیت داشته است. او همچنین مدیر 2 شبکه تلویزیونی مربوط به پیشرفت شخصی به نام شبکه مردم و شبکه آموزش موفقیت در آمریکاست.

دارن هاردی

فصل های کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

سخنی درباره ی نویسنده:

مقدمه:

فصل یک: اثر مرکب در عمل

سکه ی سحرآمیز

اثر موجی

موفقیت ، روشی قدیمی

ذهنیت ماکروویو

خلاصه ی مراحل عملی

فصل دو: انتخاب ها

فیل ها گاز نمی گیرند

سال نو

مسئولیت صد در صدی

خوش شانس بودن

فرمول کامل خوش شانسی

شهریه ی بالای دانشگاه --- (دانشگاه هارد ناکز)

سلاح سری، برگ برنده ی شما

حقه و نیرنگ پول

با آرامش خاطر ادامه دهید

قهرمان بی نام و نشان

قدم زدن

درخت پول

زمان گوهری نایاب است

موفقیت مانند دو (نیمه ی) ماراتن است

خلاصه ی مراحل عملی

فصل سوم: عادت ها

خلق کننده ی عادت

یافتن قدرت جادویی و چرایی

انگیزه ی اصلی

میدان جنگ خود را پیدا کنید

اهداف

هدف چگونه دست به کار می شود: این راز پنهانی مشخص شد

باید تبدیل به چه کسی شوید؟

شیوه ی رفتار با خودتان

مهمترین برنامه: پنج استراتژی برای از بین بردن عادت های بد

تغییر کردن، دشوار است

صبور باشید

خلاصه ی مراحل عملی:

فصل چهار: تکانش

تحت کنترل درآوردن نیروی تکانش بزرگ

قدرت روتین و روال زندگی

برای روزهای خود از قبل برنامه ریزی داشته باشید

طلوع کردن و زیبا درخشیدن

رویاهای شیرین

تحول اساسی در زندگیتان ایجاد کنید

وارد کردن ریتم و شیار ذهنی جدید

ثبت کردن ریتم جدید

ریتم زندگی

قدرت ثابت قدم بودن

تلمبه چاه

خلاصه ی مراحل عملی

فصل پنج: تاثیرات

۱. ورودی: زباله که وارد شود، زباله هم خارج می شود!

آب آلوده ننوشید

گام اول: مثل یک نگهبان رفتار کنید

رژیم رسانه ای بگیرید

فیلتر مخرب شخصی من

گام دوم: هنگام رانندگی کردن در کلاس های آموزشی هم ثبت نام کنید!!

۲. معاشرت: چه کسانی شما را تحت تاثیر قرار می دهند؟

قطع کردن ارتباط

رابطه ی محدود

گسترش رابطه

یه دوست مناسب و دوستدار موفقیت پیدا کنید

بر روی مشاور و مربی سرمایه گذاری کنید

گروه مشاوران شخصی برای خودتان تشکیل دهید

۳. محیط: تغییر محیط، دیدگاه شما را تغییر می دهد

فصل شش: سرعت

لحظات حقیقت

چند برابر کردن نتایج

فراتر از انتظارات بقیه رفتار کنید

کارهای غیرمنتظره انجام دهید

بیشتر از چیزی که دیگران انتظار دارند، کارها را انجام دهید

خلاصه ی مراحل عملی

بخش آخر: نتیجه گیری

ضمیمه ها:

پرسشنامه ارزیابی

پرسش نامه ی ارزیابی ارزش های اصلی

پرسش نامه ی ارزیابی زندگی

طرح ریزی کردن هدف

پرسش نامه ارزیابی عادت ها

پرسش نامه ی ثبت ریتم های هفتگی

تاثیر ورودی ها

ارزیابی ارتباطات فعلی

قطع رابطه

نویسندگان در تحسین یکدیگر در کتاب اثر مرکب از دارن هاردی

«این کتاب قدرتمند و کاربردی که بر اساس تجربیاتی اثبات شده و سودآور نوشته شده است، به شما نشان می دهد که چگونه استعدادهای خاصتان را به کار بگیرید تا از فرصت های دور و برتان حداکثر استفاده را ببرید. اثر مرکب گنجینه ای از ایده ها برای رسیدن به موفقیت هایی بزرگتر از آنچه تا کنون فکر می کردید ممکن است.»

برایان تریسی سخنران و نویسنده سرشناس

  

«فر مولی کلیدی برای دا شتن یک زندگی فوق العاده. این کتاب را بخوانید و مهم تر این که به آن عمل  کنید

جک کنفیلد، نویسنده کتاب اصول

 

«این کتاب شما را قادر می سازد تا در آن واحد دو پله از نردبان موفقیت بالا روید. آن را بخرید، بخوانید و در کتابخانه تان نگه دارید»

 جفری گیتومر؛ نویسنده کتابهای گنجینه فروش و کتاب قرمز فروش

 

«اثر مرکب کتابی ضروری است برای همه کسانی که در جستجوی موفقیت هستند. می‌خواهید بدانید برای موفقیت به چه چیزهایی نیاز دارید؟ می‌خواهید بدانید باید چه کارهایی انجام دهید؟ همه جواب‌ها در همین صفحات است. اثر مرکب یک راهنمای عملی شفاف و مختصر است برای موفقیت»

جان سی ماکسول؛ سخنران و نویسنده کتاب پرفروش 21 قانون انکارناپذیر رهبری

 

«اثر مرکب به شما کمک می‌کند تا در رقابت‌ها پیروز شوید از چالش‌های پیش رویتان عبور کنید و آن زندگی را خلق کنید که لایقش هستید»

تی. هار واکر؛ نویسنده کتاب پرفروش نیویورک تایمز با عنوان اسرار ذهن ثروتمند

 

«همراه زندگی، دستورالعملی برای موفقیت ارائه نمی‌شود! به همین خاطر دارن هاردی آن را برای شما نوشت. اثر مرکب به شما نشان می‌دهد که انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه چگونه به هم می‌پیوندند و زندگی‌تان را دگرگون می‌کنند»

هاروی مک کی؛ نویسنده کتاب پرفروش شنا با کوسه‌ها

 

 

«اصول این کتاب به همان اندازه که قدرتمند هستند کاربردی هم هستند و من از این اصول در سلامت خانواده و حتی زندگی معنوی هم استفاده می‌کنم»

پاتریک لنچیونی؛ نویسنده کتاب 5 دشمن کار تیمی فراز و فرود رهبری یک تیم

 

«دارن هاردی چشم اندازی وسیع از چیزهایی دارد که برای موفقیت لازم‌اند. او کارشناسی با حسن نیت است که تجربیات دسته اولش را با شما به اشتراک گذاشته است تا به شما در دستیابی به موفقیت بزرگ کمک کند. کار این کتاب چیزی بیشتر از به هیجان آوردن شماست، این کتاب به شما برنامه می‌دهد و من خواندنش را به شما توصیه می‌کنم»

 مارکس سنبرن، کارشناس رهبری و نویسنده کتاب پرفروش راه و روش فرد

 

«اثر مرکب فرمولی حیرت‌آور است برای رسیدن به زندگی رویایی‌تان! اجازه دهید گام به گام راهنمای شما باشد. آن را بخوانید و مهمتر از آن آموزه‌هایش را به کار بندید»

کریس وایدنر, سخنران و نویسنده کتابهای هنر تاثیرگذاری

 

«دارن هاردی با استفاده از موقعیت منحصر به فردش، نیروی فکر موفق ترین آدمهای جهان را جمع بندی و خلاصه کرده است. به چیزهایی که واقعاً اهمیت دارند. همین اصول ساده سرراست و کاملاً مهم هستند که زندگی من و بقیه رهبران کسب و کاری را که می‌شناسم هدایت کرده‌اند.  این کتاب به شما راهی را برای رسیدن به موفقیت، شادی و رضایت‌مندی بیشتر نشان می‌دهد»

جانی دویچ، مجری تلویزیون و رئیس هیئت مدیره شرکت دویچ

 

«انیشتین گفت: ترکیب شدن، هشتمین مورد از عجایب جهان است. برای این که موفقیت های تان را مرتب کنید این کتاب فوق العاده از دارن هاردی را بخوانید درک کنید و کامل به کار ببندید تا به همه رویاها و خواسته‌هایتان تحقق بخشید»

 مارک ویکتور هانسن، سازنده مشترک مجموعه پرفروش نیویورک تایمز با عنوان سوپ جوجه برای روح و نویسنده مشترک کتاب میلیونر یک دقیقه ای

 

«کتاب اثر مرکب از دارن هاردی اصول موفقیت است و برای هر کسی که دنبال موفقیت باشد مناسب به نظر می‌رسد به عنوان یک رهبر متفکر سهم قابل توجهی در صنعت موفقیت داشته است اثر مرکب کتابی است فوق العاده»

 استدمن گراهام، سخنران، کارآفرین و نویسنده کتاب من چه کسی هستم؟

 

«همیشه مردم دنبال فرصتی هستند تا از جایی که در حال حاضر در آن هستند به جایی برسند که همواره آرزویش را داشته اند، این کتاب همان فرصت است و حالا نوبت شماست اثری فوق العاده از یک روشنگر هدایت‌کننده»

رابین شارما، نویسنده کتاب های پرفروش راهبی که فراری اش را فروخت و رهبری که عنوانی نداشت

 

«اگر تنها یک نفر باشد که اصول موفقیت را بداند آن شخص دارن هاردی است. ناشر و دبیر تحریریه مجله موفقیت. این کتاب در مورد بازگشت و تمرکز بر اصولی است که واقعاً برای کسب موفقیت لازم دارید اثر مرکب را راهنمای عملی زندگی تان قرار دهید فقط با انجام یک قدم ساده در هرمرحله»

دکتر آنتونی الساندرا، نویسنده کتابهای قانون طلایی و کاریزما

 

«با اثر مرکب،دارن هاردی به صف مطرح ترین نویسندگان کتابهای پیشرفت شخصی پیوسته است. اگر در مورد موفقیت و زندگی با توانایی های واقعی تان جدی هستید، خواندن این کتاب برایتان ضروری است. این کتاب راهنمای عملی شماست برای کسب موفقیت»

 ویک کونانت، رئیس هیئت مدیره شرکت نایتینگل کونانت

 

«زندگی سریع است و سرشار از مسائلی که حواسمان را از موضوعات اصلی پرت می‌کنند. اگر می خواهید به صورتی اثربخش پیشرفت کنید این کتاب را سرسری نخوانید، بلکه با یک ماژیک هایلایت، نکات مهم آن را علامت گذاری کنید»

تونی جری، مربی برت

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

سایر کتاب های دارن هاردی

کتاب های مشابه