چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

منتشر شده در ۰۲ دی ۱۳۹۸

70,000 تومان

اشتراک گذاری

شابک

9786009233946

تعداد صفحات

304

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

فرشته مهری

ناشر

الینا

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

مناسب برای

نوجوانان

بزرگسالان

سال انتشار

1399

درباره چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

کتاب چهار اثر فلورانس ، مجموعه ای از ۴ نوشته که عبارتند از:

۱- بازی زندگی و راه این بازی

۲- کلام تو عصای معجزه گر توست

۳- درمخفی توفیق

۴- نفوذ کلام

این کتاب از سری کتاب هایی است که علاقمندان زیادی دارد و بیش از صدبار چاپ شده است. نام این کتاب در واقع برگرفته از اسم خود نویسنده است. این کتاب در سال ۱۹۸۹ جمع آوری شده است و به رشته تحریر در آمده است که چهار کتاب فوق در سال های جداگانه نوشته شده است. چهاراثر فلورانس در آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی و ایران چاپ شده است. این رمان به عنوان یکی از موفق ترین کتبی است که در زمینه قانون جذب و موفقیت نوشته شده است و برای افرادی که دنبال یک شروع جدید هستند خیلی تاثیرگذار و مفید است . اولین بار در ایران سال ۱۳۷۳ ترجمه و منتشر شده است. یکی از ویژگی های این کتاب این است که از آغاز تا پایان آن می توان متوجه متن صمیمانه و گیرای این نویسنده شد.

بازی

خلاصه داستان چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

کتاب بازی زندگی و راه این بازی

زندگی همانند بازی است ما باید مراقب رفتارهایمان باشیم چون از هر دست که بدهیم از همان دست می گیریم اگر با زندگی بجنگیم زندگی هم در مقابل ما از خود دفاع خواهدکرد و اما اگر روش نیکی را در پیش بگیریم زندگی هم همان گونه رفتار خواهد کرد. اگر می خواهید در زندگی به هرچه می خواهید برسیدقانون جذب را یکبار در پیش بگیرید.
۱- بازی: زندگی پیکار نیست، بازی است. زیرا آنچه آدمی بکارد همان را درو خواهد کرد، چه خوب، چه بد، قوه تخیل در بازی زندگی نقش عمده ای دارد.
هدف بازی زندگی این است که آدم به روشنی خیر و صلاح خود را ببیند و تصویرش را از ذهن خود بزداید.  
ذهن ۳ بخش دارد:
۱- ذهن نیمه هوشیار            ۲- ذهن هوشیار یا ذهن نفسانی          ۳- هوشیاری برتر


۲- قانون توانگری: خدا روزی رسان خزانه او غیبی است. آن کس که با خداست در موضع قدرت ایستاده است، برای هر تقاضایی، عرضه ای است. اگر کسی موفقیت بطلب، اما اوضاع را برای شکست اماده کند، دچار همان وضعی خواهد شد که برای آن تدارک دیده است. هر کار و هر توفیق بزرگ با چشم برداشتن از آن تصویر بوقوع می پیوندد. آدمی به مسائل بیش از اندازه نزدیک است، لذا دچار ترس و تردید می شود، انسان با کلامی که به زبان می آورد پیوسته قوانینی برای خود وضع می کند.
تنها به سه منظور جرات کنیدکلامتان را به کار ببرید:
۱- برای طلب شفا
۲- برکت خواستن
۳- سعادت و نیک بختی و موفقیت برای کسی


۳- قانون عدم مقاومت: در روی زمین چیزی نیست که بتواند در برابر کسی که هیچ گاه مقاومت نمی کند بایستد. چینی ها می گویندآب از آن رو نیرومندترین عنصر است که کاملا غیر مقاوم است. آب می تواند صخره ها را بشکافد و هر چه را در برابرش قرار گیرداز سر راه بردارد. اگر در باطن انسان ذره ای واکنش هیجانی نسبت به وضعیت ناهماهنگ وجود نداشته باشد، آن وضع برای ابد از سر راهش کنار می رود. تکرار جمله بالا در وضعیت ناهماهنگ مفید است.

۴- قانون کارما و قانون بخشایش: بازی زندگی بازی بومرنگ هاست. همانند چوب خمیده ای که پس از پرتاب به خود فاعل باز می گردد. پندار، کردار و گفتار انسان دیر یا زود با دقتی حیرت انگیز به خود او باز می گردد. این قانون کارماست و کارما واژه ای سانسکریت است یعنی بازگشت، آمچه آدمی بکارد همان را درو می کند. هر آنچه که در امروز خود می کارید در فردای خود درو خواهید کرد. از مهم ترین بخش های بازی زندگی موفقیت در آن تصورات خوب و سازنده است.
ذهن برتر: فرد در کاهش و افزایش آن کنترلی ندارد و ذاتی است.
بخش ناخودآگاه: از هر چیزی تصوری درون خود می سازد تا آنچه که در روح و جسم ما وجود دارد را معنا کند و خوبی ها و بدی ها در ضمیر ناخودآگاه معنا پیدا می کند. اگر کسی مواظب ضمیر ناخودآگاه خود نباشد دیگران آن را صاحب افکار منفی می کنند. آرامش تنها چیزی است که می تواند ما را از لحظات سخت و دشوار برهاند.

درباره نویسنده چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

نویسنده این کتاب خانم فلورانس اسکاول شین است که در ۲۴ ماه سپتامبر ۱۸۷۱ در فیلادلفیای آمریکا به دنیا آمده است. این نویسنده سال های زیادی در مقام هنرمند و خطیب ، نامی بلندآوازه داشته است. بزرگترین راز موفقیت او این بوده که همواره خودش بود ، ساده و صمیمی و شوخ طبع و هرگز نخواست دارای نفوذ تحمیلی باشد. فردی معتقد و مذهبی بود ولی عقاید کورکورانه نداشت. سال های بسیاری در نیویورک دانش الهی تدریس می کرد و سرانجام در سال ۱۹۴۰ در گذشت.

فلورانس

مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

کتاب های مشابه