کتاب فرمول کامل خوش شانسی اثر دارن هاردی
کتاب فرمول کامل خوش شانسی اثر دارن هاردی

کتاب فرمول کامل خوش شانسی اثر دارن هاردی

منتشر شده در ۰۹ بهمن ۱۳۹۸

30,000 تومان

نویسندگان

شابک

978-600-8052-66-1

تعداد صفحات

184

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

زیبا امانی

ناشر

اندیشه فاضل

تعداد جلد

1

موضوع

موفقیت

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1398

درباره کتاب فرمول کامل خوش شانسی اثر دارن هاردی

شاید در مورد خود به این باور رسیده باشید که خیلی بد شانس هستید، اما در همین ابتدا باید به شما بگویم که این باور،عذر و بهانه ای بیش نیست. این انتخاب های شما در زندگی است که سبب می شود، فردی باشید دارای ثروتی افسانه ای و یا فردی ورشکسته، سلامت و خوشحال ویا بیمار و افسرده. هیچ چیز دیگری باعث ایجاد این تفاوت ها نمی گردد.

آنچه باید در مورد شانس بدانید این است که همه ی ما خوش شانس هستیم. اگر سالم و تندرست هستید و کمی غذا در یخچال خانه تان پیدا می شود، شما فوق العاده خوش شانس هستید.

در واقع همه فرصت خوش شانس بودن را دارند. چون به جز داشتن سلامتی و امکانات معاش، واقعا آنچه ما را خوش شانس می کند،مجموعه انتخاب های ماست. از ریچارد برانسون پرسیدم که آیا خودش فکر می کند که شانس در موفقیت او نقش داشته است؟ پاسخ داد: بله همین طور.البته باید بدانیم که همه ی ما به نوعی خوش شانس هستیم. اگر در یک جامعه ی آزاد زندگی می کنیم،خوش شانس هستیم. شانس همیشه وهر روز در اطراف ماست. دائم اتفاقات خوش یمنی برای ما رخ می دهد چه آن ها را تشخیص دهیم، چه تشخیص ندهیم. من خوش شانس تر یا بد شانس تر از دیگران نیستم. تنها تفاوتم در این است که وقتی شانس سر راه من قرار می گیرد، از آن استفاده می کنم.

واقعا که مثل شوالیه ی خردمند و فرهیحته سخن گفته است. این طور نیست؟از قدیم گفته اند که: شانس وقتی به سراغ آدم می آید که فرصت با آمادگی تلاقی می کند. من معتقدم که شانس علاوه بر این، دو بخش مهم دیگر هم دارد.

این هم فرمول خوش شانسی 

شانس= آمادگی+ نگرش+ فرصت+ اقدام

شانس

خلاصه داستان کتاب فرمول کامل خوش شانسی اثر دارن هاردی

کتاب فرمول کامل خوش شانسی از دان هاردی در واقع نگرش شما را در مورد جادوی شانس تغییر داده و روش هایی را برای رسیدن به موفقیت و رشد شخصی بیان می کند و از جمله کتب انگیزشی و موفقیت است.

همه انسان ها در کره زمین خوش شانس هستند تنها تفاوتی که باعث می شود، فردی خوش شانس تلقی بشود این است که این فرد نگارش متفاوتی دارد و انتخاب های درستی را در زندگی اش انجام داده، فرصت ها را شناسایی و اقدامات لازم را انجام می هد.

باید مانند شخصی رفتار کنید که آرزویش را دارید که باشید و انتخاب هایتان را بر این اساس انجام دهید. مهمترین مسئله ای که باعث شکست انسان ها در رسیدن به اهدافشان می شود، نداشتن پشتکار برای ادامه روند است که خیلی از انسان ها در این مرحله شکست می خورند. یکی از نصیحت های آقای هاردی به افراد این است که به رشد روزانه و شخصی خود فکر کرده و برروی آن تمرکز کنند و به جای تمرکز بر روی اهداف 5 ساله به رشد روزانه خود نسبت به روز قبل فکر کنند. باور داشتن مسئله ای است که در همه افراد موفق در هر زمینه ای مشترک می باشد، آن ها پس از شکست از تلاش کردن دست برنداشتند.

آقای هاردی انجام دادن کارهایی که ذهن شما مایل به انجام دادنش نیست را ضروری دانسته و معتقد است که انسان باید در بعضی از مواقع بر خلاف ذهن خود عمل کند. برای موفقیت در هر زمینه ای باید منابع آموزشی مرتبط مانند: کتاب ها و فایل های صوتی را تهیه و استفاده کنید. تنها دلیل موفقیت افراد مشهور تصمیمات لحظه ای کوچک و به ظاهر بی ارزشی است که آن ها به طور صحیح انتخاب کرده و عمل می کنند که همین تصمیمات باعث موفقیت افراد موفق در زمینه های مختلف می شود.

امری که باعث فلج شدن ذهن انسان می شود یادآوری مداوم سختی راه موفقیت می باشد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که هر روز گامی به سوی موفقیت برداشته و به گام بعدی فکر کنید. جمله "تو نمیتوانی" از جانب دیگران یک جمله فوق انگیزشی است که شما می توانید از آن برای انگیزه بیشتر در راه رسیدن به موفقیت استفاده کنید. با بهانه هایی که برای انجام کارها برای رسیدن به موفقیت مواجه می شوید برخورد کرده و آن ها را دور بیندازید.

انعطاف پذیر باشید و به برنامه ای مشخص نچسبیده و از کلمه باید استفاده نکنید و برای موفقیت برنامه ریزی های مجددی را در زمان های مختلف، تنظیم و انجام دهید. شعار استیو جابز موسس شرکت اپل این بود " همیشه راه بهتری وجود دارد" پس همیشه در رویارویی با مشکلات این جمله را تکرار کرده و برای آن راه حل پیدا کنید. در ذهن خود آرزوهای بزرگی را بپرورانید و اینطوری ذهن شما به شما در رسیدن به این رویاهای بزرگ کمک خواهد  کرد. 3 اولویت مهم و اساسی را در زندگی خود مشخص کرده و به حاشیه ها اجازه ندهید به این 3 مورد لطمه ای وارد کنند.

برای افزایش تمرکز خود بر روی موفقیت کارهای بی اهمیتی مانند دانستن اخبار ورزشی را از زندگی خود حذف کنید. در زندگی خود منبع الهام بخش داشته باشید تا باعث انگیزه در شما شود. این منبع الهام بخش می تواند یک الگوی زنده انسانی باشد. ذهنتان را با اهداف خود تنظیم کرده و اهداف خود را بر روی یک کاغذ مکتوب کنید. ذهن انسان طوری برنامه ریزی شده که در تفکرات منفی غرق شود و تنها شما می توانید با انجام کارهای مثبت و افکار مثبت ذهن خود را در چنگ خود بگیرید و یکی از این کارهای مثبت شکرگزاری به درگاه خداوند در پیش آمد های بد زندی است است.

یکی از دلایل عدم موفقیت افراد و شاید مهمترین دلیل، خود کم بینی افراد و باور نداشتن به خود است. دومین دشمن درونی انسان حس درماندگی است که انسان را در مقابل وقایع و اتفاقات زندگی دچار تذلذل و شکست می کند. با ترس های خود روبرو شوید، به خود باور داشته و آن ها را انجام دهید. باورهای ذهنی کهنه خود را کنار گذاشته و از تمامی توانایی های خود در جهت شکوفا نمودن استعدادهایتان استفاده نمایید و خود را درمسیر رشد و موفقیت قرار دهید.

ذهن مانند یک کامپیوتر عمل می کند و اطلاعات ورودی را به مغز داده و خروجی تولید می شود. پس همیشه سعی کنید اطلاعات ورودی به ذهن خود را سرشار از اطلاعات مثبت و انگیزشی کنید. برای رسیدن به اهداف باید تداوم و پشتکار داشته باشید. سفر به سوی موفقیت سفر آسانی نیست و شما باید این واقعیت را پذیرفته و در این سفر بمانید و در این سفر شادی های کوچک ولی تاثیر گذار خلق کنید که بسیار موثر است. همه انسان ها برای انجام ندادن کارهای سخت، بهانه های آسان می تراشند و این مانع از رسیدن آن ها  به یک زندگی رویایی می شود ولی درواقع زندگی پر از سختی، مشقت و مشکلات است . در انجام دادن کارهای سخت شور و اشتیاق داشته باشید.

همیشه به دنبال مطالعه مطالب جدید باشید و خود را برده افکار دیگران نکنید. در مورد روابط انسانی این حقیقت وجود دارد که انسان ها گونه ای مغرور از بشر هستند که تنها دنیا را برای خود می خواهند و تنها در صورتی تاثیر می پذیرند که بر روی احساساتشان تاثیر بگذاری. دیگران زمانی که در مسیر موفقیت هستید و در حال مبارزه با مشکلات، می خواهند مانند خودشان متوسط رفتار کنید ولی شما باید پا را فراتر گذاشته، با ترس هایتان روبرو شده و خود را در مسیر موفقیت قرار دهید و این تنها راه برای رسیدن به موفقیت های بینظیر در زندگی است.

برای انجام دادن کارها به جای کلمه چگونه از کلمه چرا استفاده کنید تا تاثیرات جادویی آن را در زندگیتان ببینید. تنها زمانی رویاهای شما به حقیقت مبدل می شوند که آن ها را دنبال کنید و راه های عملی را در این مسیر انجام دهید. آقای هاردی روش هایی را برای رسیدن به آرزوها بیان کرده و نکاتی را  در این کتاب یاد آور شده است. در خود عادت های مثبتی را پرورانده و هرروز انجامشان دهید. هرروز چراهایی از عادت های بد را در ذهن خود ایجاد کرده و عادت های بد را به کلی از درون خود پاکسازی کنید. ترک عادت های بد را به آهستگی انجام دهید. گاهی اوقات عادت های مثبتی را جایگزین عادت های بد در طول روز کنید.

کنار گذاشتن عادت های بد سخت است، بنابراین خیلی از انسان ها این کار را انجام نمی دهند. بدنبال خلق کردن انتظارات بزرگ توسط ذهن خود باشید زیرا تصورات ذهنی بسیار قوی هستند. برای رسیدن به رویاهای خود عطش از خود نشان دهید، عطشی که شما را به سمت انجام کارهای سخت ترغیب کند. مسئولیت نتایج زندگی خود را پذیرفته و خود را مسئول زندگی خود دانسته و بهانه تراشی نکنید. برای رسیدن به اهدافتان سخت تلاش کنید. سحرخیز باشید تا بتوانید کارهایتان را به بهترین نحو انجام دهید. به ورزش کردن پرداخته تا جسمی سالم داشته باشید زیرا عقل سالم در بدن سالم است. به اصول خود در همه زمینه ها پایبند بمانید.

در نهایت دان هاردی مطالعه کردن برای پیشرفت شخصی و کتاب خواندن را به شدت توصیه می کند.

مطالعه

گزیده ای از متن کتاب فرمول کامل خوش شانسی اثر دارن هاردی

" به جای این که ذهن خود را درگیر سختی و عظمت پیمودن هزار پله در طول روز کنید، تنها کافی است که ذهن خود را برروی پیمودن یک پله متمرکز کنید و می دانید که انجام آن، کار بسیار ساده ای است. "

" اقدامات کوچک و بنظر بی ارزش؛ آسان و گام به گام، در نهایت جمع خواهند شد و منجر به موفقیت و پیشرفت های بزرگ و الهام بخش خواهند شد. "

" یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مردم مرتکب می شوند این است که تصمیم می گیرند به صورت ناگهانی تغییرات بزرگی ایجاد کنند. چنین اقدامی، تنها به شکست بزرگ منجر خواهد شد. "

" موفقیت آن ها و شما، نتیجه تصمیمات لحظه ای کوچک و بی ارزشی است. تنها تفاوت افرادی که بر روی جلد مجله موفقیت مشاهده می کنید با دیگران در انتخاب های کوچکی است که در هرروز، هرهفته، هرماه می گیرند؛ که در نتیجه مرکب شدن، به نتایجی بزرگ، تبدیل خواهد شد. "

" مهم ترین درسی که باید از انسان هایی که خود را باور دارند یاد گرفت این است که چیزی به نام شکست وجود ندارد و خودشان هستند که دست از تلاش بر می دارند. "

" درسی که امروز توصیه می کنم بیاموزید این است که کارهای محدود و مهمی را انتخاب کنید، آن ها را به تعداد دفعات بیشتری انجام دهید و تلاش کنید که در انجام آن ها مهارت لازم را کسب کنید. "

" هر زمان که احساس ترس می کنید تنها راهی که برای تغییر الگوهای ذهنی کهنه شما وجود دارد، رویارویی با آن ترس و انجام آن کار علی رغم ترس است. "

" انسان معجزه خلقت است. بله شما که در حال خواندن این کتاب هستید، معجزه خلقتید. متاسفانه به احتمال بسیار زیاد، تابه حال حتی به نیمی از توانایی های خود پی نبرده اید. گاهی مواقع، مشکل از خودرو نیست، بلکه راننده خودرو عامل ایجاد این محدودیت است و شما برای استعدادها و توانایی های که به شما داده شده است، نقش راننده را دارید. اگر با تمام وجود از استعدادها و توانایی های خود استفاده کنید، از قدرت درونی خود شگفت زده شده و به وجد خواهید آمد. پس همین الان پدال گاز را تا آخر فشار دهید. "

" بزرگترین عاملی که باعث تغییر تفکر ما و میزان توانایی ما در تحقق رویاهایمان می شود، اطلاعاتی است که به ذهن خود می دهیم. "

" زمان یک عامل برابر ساز عالی است؛ یعنی همه ما زمان برابر داریم. همه آن هایی که روی جلد کتاب های موفقیت می بینید، همان  مقدار زمانی را دارند که شما دارید. پس واقعا چرا به نظر می رسد آن ها زمان بیشتری نسبت به شما دارند؟ پاسخ خیلی ساده است، به این دلیل که آن ها نسبت به شما، زمان بیشتری را تولید کرده اند. "

" سفر به سوی دستیابی به هر دستاورد بزرگی، غالبا سفر جذاب و آسانی نیست. اگر می خواهید موسیقیدان معروف، ورزشکار مشهور و یا حتی پدر و مادری محبوب شوید، نباید توقعات بیجا داشته باشید و فکر کنید همه چیز به شیرینی می گذرد چرا که پس از نرسیدن به آن توقعات، ناامید شده و رها می کنید. پس فقط گام به گام جلو بروید حتی اگر بسیار سخت باشد. "

" کسانی که شما را ضعیف تصور می کنند، به شما بهانه های بیشتری پیشنهاد می دهند، اما کسانی که به شما احترام می گذارند، به شما چالش را پیشنهاد می دهند. "

" هرروز باید به دنبال یادگیری مطالب جدید باشید تا از لحاظ فکری و احساسی رشد کنید. یک ایده یا یک عملی را یاد بگیرید که در نهایت کمک کند کمی پیشرفت کنید، نسبت به دیروز، شخص بهتری شوید. پس از گذشت مدتی و مرکب شدن اثر آن خواهید دید به شخصی تبدیل شده اید که حتی تصورش را نمی کردید. "

" آزادانه زندگی کنید و بدانید که شما فقط به خودتان و خالق خودتان پاسخ گو هستید. بقیه باید با ترس ها و ناامنی هایشان درگیر باشند. دیگر اجازه ندهید که ترس ها و بدبینی آن ها زندان شما باشد. از امروز شما آزاد هستید. امروز روز استقلال واقعی شماست. قیدوبندها را کنار بگذارید و از زندان ساختگی خود بیرون بیایید و استثنا باشید. "

" شما عادت هایتان را یاد گرفته اید، آن ها ذاتی و فطری نیستند؛ بنابراین، می توانید فراموششان کنید و تغییرشان دهید. اگر می خواهید کشتی زندگی تان را در یک مسیر جدید حرکت دهید، اول باید لنگر عادت های بد که شما را سنگین و زمین گیر کرده است، از جا بکنید. کلید کار این است که نیروی چرایی تان را چنان قدرتمند سازید که میل شما به خشنودی آنی را درهم بشکند. برای این کار، یک استراتژی جدید می خواهید. "

" وقتی با وجود دشواری، طاقت فرسایی و مشقت، انجام کاری را ادامه می دهید، آن وقت است که پیشرفتی که نیاز دارید را کسب می کنید و در رقابت با دیگران نتایج بهتری به دست می آورید. اگر کاری سخت، پردردسر یا ملال آور است، خب باشد. فقط انجامش دهید. آن قدر به انجام دادن آن ادامه دهید که جادوی اثر مرکب پاداشی سخاوتمندانه به شما بدهد. "

" ویل اسمیت می گوید: هیچ گاه خودم را صرفا یک شخص با استعداد قلمداد نمی کردم، چیزی که باعث پیشرفت من شد، قواعد کاری سخت و تلاش خودم بوده است. وقتی یقیه افراد خواب هستند، من در حال تلاش هستم. وقتی دیگران در حال خوردن هستند، من در حال تلاش هستم. "

" اگر می خواهید عمارت مجلل برای خود و خانواده خود بنا کنید، از ساختن کتابخانه شروع کنید. بجای قرار دادن آجر روی آجر، کار شما مطالعه کتابی پس از دیگری است. اهمیتی ندارد که خانه شما الان چه اندازه ای است؛ اما اندازه کتابخانه شما مهم است. آن را گسترش بدهید و حدس بزنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ خانه نیز حول آن گسترش خواهد یافت. شگفت انگیز است. "

درباره نویسنده کتاب فرمول کامل خوش شانسی اثر دارن هاردی

هاردی

دارن هاردی، نویسنده و سخنران، مشاور و ناشر سابق مجله موفقیت است.

هاردی اولین تجارت خود را در هجده سالگی آغاز کرد. در ماه سپتامبر سال 2007، ناشر مجله موفقیت شد. در دسامبر 2015، اعلام کرد به دنبال فرصت های جدید، مجله موفقیت را ترک کرده است.

در سال 2010 اثر مرکب را نوشت کتابی که در مورد تاثیر و تصمیم گیری های روزمره موفقیت است و شامل یک دوره کاربردی برای دستیابی به اهداف می باشد. در سال 2015، کتاب کارآفرینی به سبک ترن هوایی را نوشت که به تشریح چالش های مالکیت کسب و کار، برای کارآفرینان می پردازد.

مربی برتر موفقیت، بیش از 20 سال سابقه رشد فردی و موفقیت داشته است. او در سه شبکه تلویزیونی، بیش از 1000 برنامه تلویزیونی انگیزشی اجرا نموده است.

مدت هشت سال است که به عنوان ناشر و سردبیر مجله موفقیت دوباره به فعالیت می پردازد. شغل او و جایگاه شغلی اش او را در شرایط مناسبی قرار داده تا بتواند با موفق ترین کارآفرین ها و تاجران جهان، از جمله، ریچاردبرانسون، استیو جابز، الون ماسک و بسیار دیگری از ستارگان موفقیت جهان، مصاحبه داشته باشد و از راز موفقیت آن ها و استراتژی و شیوه هایی که از آن ها انسان های موفقی ساخته است پرده بردارد.

از دارن هاردی کتاب های زیادی منتشر شده که عبارتند از:

  • اثر مرکب
  • کارآفرین به سبک ترن هوایی
  • دیوانگان ثروت به سوی ثروت
  • قطار سرعت به سوی ثروت
  • امسال تکرار نخواهد شد
  • کارآفرینی به روش دارن هاردی

تجربیات عملی خوانندگان کتاب فرمول کامل خوش شانسی اثر دارن هاردی

این

 این کتاب بسیار خوب است ، من خودم را وادار می کنم که وقتی به انگیزه نیاز دارم بارها و بارها به دنبال آن بروم. دارن هاردی مردی بسیار بزرگ است و توصیه های بسیار خوبی نیز دارد ، اگر در افکارتان آزاد باشید. حتی اگر فقط به برخی از توصیه های مفید هاردی عمل کنید ، پیام قوی پاسخگویی را از این کتاب خواهید گرفت. "

" من در ابتدا به سختی دیدم که چگونه این مفهوم در مورد من اعمال می شود. اما همچنان که به خواندن ادامه می دادم ، نویسنده این اصل را در مورد تحقق هر هدفی که برای خود تعیین کرده بود ، به کار برد. خواندن برخی از مطالب دشوار بود ، مانند مسئولیت پذیری برای موفقیت ، اما ضربه ای به من زد که نیاز داشتم تا خودم را به سطح بالاتری برسانم. مطالب بسیار سرگرم کننده است ، بنابراین خواندن این کتاب خسته کننده نیست. "

" از زمان خواندن این کتاب ، من دوباره راز زندگی را کشف کرده ام و در کارم ارتقا یافته ام ، بنابراین اکنون یک مربی خدمه هستم. به جلو و بالا! "

" من جوان هستم و آرزوی های زیادی برای موفقیت دارم. هر روز. هر شب. قبلاً قصد داشتم در طول یک سال 30 عنوان کتاب خودسازی بخوانم تا خودم را متحول کنم. بعد یاد گرفتم ، خیلی بهتر است که یک کتاب بزرگ پیدا کنم و در سال 30 بار آن را بخوانم. این "افرمول کامل خوش شانسی" کتاب انتخابی من است.
وقتی آن را بخوانید ، حکمت و "سطح" دارن هاردی را درک خواهید کرد. فرمول کامل خوش شانسی در هر جنبه از زندگی شما ساده و موثر است. شما به آن اعتقاد دارید یا نه ، مهم نیست ، زیرا هنوز هم اتفاق می افتد (موافق یا مخالف شما - شما تصمیم می گیرید!).
به دارن هاردی: من تو را تحسین می کنم. برای شما آرزوی موفقیت ، شادی و سلامتی دارم. من می دانم که شما همچنان به مردم الهام خواهید داد ، به همه کمک می کنید تا تغییر شکل دهند و این دنیا را به مکانی بهتر تبدیل خواهید کرد! خیلی ممنون! "

فصل های کتاب فرمول کامل خوش شانسی اثر دارن هاردی

کتاب فرمول کامل خوش شانسی اثر دان هاردی در 184 صفحه به رشته تحریر در آمده است.

نویسندگان در تحسین یکدیگر در کتاب فرمول کامل خوش شانسی اثر دارن هاردی

دیو

دیویدباخ( کارشناس مالی و نویسنده کتاب پروفروش میلیونر اتوماتیک ): "دارن هاردی کتاب مقدس جدیدی را برای فضای خودسازی نوشته است. اگر به دنبال کسب معامله واقعی هستید ، یک برنامه واقعی ، با ابزار واقعی که می تواند زندگی شما را تغییر دهد و رویاهای شما را به واقعیت تبدیل کند ، کتاب فرمول کامل خوش شانسی را مطالعه کنید! "

دانی دویچ( رئیس شرکت دویچ و میهمان تلویزیونی ): "ساده ، مستقیم و مهم. اینها اصولی هستند که زندگی من و هر رهبر برجسته تجارت را که می شناسم راهنمایی کرده اند. این کتاب راه موفقیت ، سعادت و رضایت بیشتر از خود را به شما نشان خواهد داد. "

مارک ویکتور هانسن( خالق مشترک کتاب پرفروش سوپ مرغ و نویسنده شماره یک کتاب های مرتبط با روح): "انیشتین گفت: ترکیب هشتمین شگفتی جهان است. برای موفقیت، شما باید این کتاب را خوانده و درک کنید و ترکیبی از درک و مطالعه را بوجود آورید. از اثر درخشان دوستم دارن هاردی استفاده کامل را برده و برای تحقق بخشیدن به همه رویاها ، امیدها و آرزوهایتان از این کتاب استفاده نمایید. "

برایان تریسی( سخنران و نویسنده کتاب دست آورد حداکثری): "این کتاب یک گنجینه ایده آل برای دستیابی به موفقیت بزرگتر از آنچه که تا کنون فکر کرده اید است! "

مطالعه بیشتر
برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید و یا در سایت ثبت نام کنید

سایر کتاب های دارن هاردی
کتاب های مشابه