شفای زندگی
شفای زندگی

شفای زندگی

منتشر شده در ۲۵ بهمن ۱۳۹۸

45,000 تومان

اشتراک گذاری

نویسندگان

شابک

9789649923376

تعداد صفحات

208

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

مریم کاظمی

ناشر

آوای شمال

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

خودسازی

مناسب برای

بزرگسالان

سال انتشار

1399

درباره شفای زندگی

این کتاب نه تنها جوهره ی استادی بزرگ، بلکه تجربیات قدرتمند و بسیار خصوصی بانویی بزرگ نیز هست.

در این کتاب بطور مختصر به زندگی لوئیز اشاره شده است که خود می تواند کتابی باشد، شدیدا مورد تحسین و تشویق.

تمام چیزهایی که باید درباره زندگی، درس های آن و نحوه ی کار با خودتان بدانید در این کتاب آمده است. شفای زندگی، راهنمای ارجاعی لوئیز برای الگوهای ذهنی احتمالی است که در پس بیماری ها نهفته می باشد و  واقعا بی نظیر و در خور توجه است.

کتاب شفای زندگی به خواننده القا می کند که خودتان را دوست داشته باشید و احساس گناه نکنید.

لوییز ال هی، معتقد است این کار نه تنها به شما قدرت روحی می دهد، بلکه از لحاظ فیزیکی نیز به شما سلامتی می دهد.

برای تبدیل شدن به انسانی که خواستارش هستید، باید کسی شما را تشویق کند؛ این کتاب دقیقا همین کار را انجام می دهد.

این کتاب به شما کمک می کند افکار محدود کننده را کنار بگذارید و در عوض به خودتان ایمان بیاورید، خودتان را ببخشید و بدانید افکار واقعا می توانند تجربیات را به وجود بیاورند.

زندگی

خلاصه داستان شفای زندگی

کتاب شفای زندگی بدون شک بهترین و زیباترین کتاب لوئیز ال هی است. کتاب شفای زندگی روایتی کامل و مستندی واقعی از قدرت ذهن را به شما نشان می دهد. این اثر نخستین بار در سال 1984 منتشر شد و به سرعت به یکی از مهمترین کتاب‌های الهام بخش برای تحول جسم و جان و ذهن تبدیل شد. این کتاب علاوه بر درمان و بهبود بیماری های گوناگون در خودسازی و دگرگون ساختن روح و روان شما می تواند بسیار موثر باشد. هر فصل این کتاب با یک جمله تاکیدی زیبا شروع می شود و پایان هر فصل همراه با تمرین روزانه ای است که باید چندین بار خوانده شود و در عمل بکار رود.

در بخش اول نویسنده نکات و پیشنهاداتی را درباره فلسفه ی خودش به شما ارائه می کند، نکاتی از چگونگی مطالعه این کتاب و معرفی نگاه کلی خودش. در بخش دوم ریشه‌های فکری و مشکلات را معرفی می‌کند و قدم به قدم گام‌های آگاهی را با مثال‌هایی ملموس از زندگی پیش می‌برد. مشکل چیست؟ مشکل از کجا پدید می‌آید؟ آیا حقیقت دارد؟ حالا چه‌کار می‌کنیم؟ و...

 درسومین بخش از کتاب برای ایجاد تغییر و تحول در هر یک از موضوعات موردتوجه که آدم‌ها بیش‌ترین چالش‌هارا در آن زمینه‌ها‌ دارند؛ مثل روابط، کار، موفقیت، ثروت و جسم پیشنهاداتی را ارائه می‌کند.

این کتاب قدم به قدم شما را همراهی می کند تا به این قدرت و باور برسید که ذهن ما قدرتمند ترین چیزی است که تا به حال در این کره خاکی وجود داشته است. ذهن ما آنقدر قدرتمند است که حتی می تواند سخت ترین و لاعلاج ترین بیماری ها را درمان کند. در پایان کتاب شفای زندگی لیستی بلند از تمامی بیماری های موجود به همراه علت دچار شدن به آن بیماری ها به همراه درمان آن ها نوشته شده است.

گزیده ای از متن شفای زندگی

در فصل سوم این کتاب می خوانیم:

مشکل از کجا پدید آمد؟

گذشته هیچ قدرتی بر من ندارد.

اکنون که مراحل بسیاری را پشت سر گذاشته ایم و آنچه را که مشکل خود می پنداشتیم، الک کرده ایم؛ به چیزی که معتقدم مشکل واقعی است رسیده ایم و آن نیز این است که احساس می کنیم چنان که باید خوب نیستیم و دچار عدم خویشتن دوستی هستیم. طبق دیدگاه من از زندگی، اگر مشکلی وجود دارد باید مشکل واقعی باشد. حال بگذارید ببینیم این اعتقاد از کجا آمده است.

چگونه از کودکی خردسال که از کمال خود و زندگی اش آگاه بود به شخصی تبدیل شده ایم که مشکلات بسیار دارد و احساس بی ارزشی و عدم محبوبیت می کند؟ کسانی که در گذشته خود را دوست داشته اند می توانند حتی بیشتر از این خودشان را دوست بدارند.

به گل رزی فکر کنید که زمانی غنچه کوچکی بود، از لحظه ای که کاملا می شفد و به گل تبدیل می شود تا لحظه ای که آخرین گلبرگش می ریزد همیشه زیبا، کامل و در حال دگرگونی است. ما نیز اینگونه ایم، همیشه زیبا، کامل و در حال دگرگونی هستیم. ما با فهم، هوشیاری و دانشی که داریم به بهترین نحو ممکن عمل می کنیم. هنگامی که فهم، هوشیاری و دانش بیشتری کسب کنیم، کارهایمان را به طرز متفاوتی انجام می دهیم.

درباره نویسنده شفای زندگی

لويیز

لوئیز ال هی یکی از نویسندگان، سخن‌وران و درمان‌گرهای تاثیرگذار در دنیا است. 

لوئیز ال. هی، زاده ۸ اکتبر ۱۹۲۶  و درگذشته ۳۰ اوت ۲۰۱۷ است. یک سخنران انگیزشی، و نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است. او چندین کتاب در زمینه نواندیشی و خودیاری نوشته است که از جمله می‌توان به کتاب شفای زندگی که در سال ۱۹۸۴ منتشر شد، اشاره کرد. لوئیز زندگی پر فراز و نشیبی داشت. ناپدری اش شخص خشنی بود و همیشه او و مادرش را مورد اذیت و آزار قرار می‌داد. در سن ۵ سالگی توسط همسایه اش مورد تجاوز قرار گرفت و در پانزده سالگی باردار شد و در شانزده سالگی مدرسه را ترک کرد. مدتی شغل‌های کم درآمدی داشت و بعد به عنوان مدل مشغول به کار شد. این کار برای او بسیار پردرآمد و خوب بود. او با اندرو هی ازدواج کرد ولی مدتی بعد همسرش به او خیانت کرد و از هم جدا شدند. 

پس از آن او در اولین کلیسای علوم مذهبی به فراگیری قدرت تحول اندیشه پرداخت. پس از مطالعه آثاری از فلورانس اسکاول شین و ارنست هولمز فهمید که خوش بینی می تواند شرایط مادی مردم را تغییر دهد یا با استفاده از آن می‌توان مشکلات جسمی را نیز درمان کرد. پس شروع به نوشتن آثار خود کرد و تمام تجربیات خود را به مردم جهان هدیه کرد.

فصل های شفای زندگی

مقدمه

 • فصل اول: آنچه معتقدم
 • فصل دوم: مشکل چیست؟
 • فصل سوم: مشکل از کجا پدید می‌آید؟
 • فصل چهارم: آیا حقیقت دارد؟
 • فصل پنجم: حالا چیکار می‌کنیم؟
 • فصل ششم: مقاومت در برابر دگرگونی
 • فصل هفتم: شیوه‌ی دگرگونی
 • فصل هشتم: نوسازی
 • فصل نهم: تمرین روزانه
 • فصل دهم روابط
 • فصل یازدهم: کار
 • فصل دوازدهم: موفقیت
 • فصل سیزدهم: ثروت
 • فصل چهاردهم: جسم
 • فصل پانزدهم: فهرست بیماری‌ها
 •  الگوهای تازه‌ی ذهنی
مطالعه بیشتر
لطفا نظر خود را بنویسید
|

سایر کتاب های لوئیز ال هی

کتاب های مشابه