کتاب خوش شانسی اثر استفان بکتل
کتاب خوش شانسی اثر استفان بکتل

کتاب خوش شانسی اثر استفان بکتل

منتشر شده در ۲۶ بهمن ۱۳۹۸

30,000 تومان

شابک

978-964-2714-07-0

تعداد صفحات

216

قطع

رقعی

نوع جلد

شومیز

مترجم

سرور هاشمی تهرانی

ناشر

دامون

تعداد جلد

1

موضوع

روانشناسی

مناسب برای

بزرگسالان

درباره کتاب خوش شانسی اثر استفان بکتل

در این کتاب متوجه می شویم که با پذیرش شانس و با استفاده از عملکردهایی برای کسب آن، چگونه می توانیم منیت و غرور را از خود دور کنیم، به طبیعت و شگفتی های آن بیشتر توجه کنیم و در صدد حفظ و مراقبت از آن برآییم. چگونه می توانیم به موجودات روی زمین بنگریم و کل هستی را دریابیم و پی ببریم که نظامی مقتدر در هستی جریان دارد و با پذیرفتن شانس می توانیم به آن صلح و آرامشی که سالیان سال آرزوی کسب آن را داشته ایم نایل آییم.

وقتی صفحات این کتاب را ورق بزنید خواهید دید که چگونه خوش شانسی مورد احترام و تحسین تمام دنیا بوده است. جای تعجب نیست که شماهم با خواندن این کتاب حس کنید می توانید از راز خوش شانسی انسان های برجسته برخوردار شوید. ما خواسته ایم صفات این کتاب را برای شما تبدیل به طلسم خوش شانسی کنیم و سعی کرده ایم کل خوش شانسی را با یک اشاره در اختیار شما قرار دهیم تا قلبتان را تکان دهیم، روحتان را شاد و متعالی کنیم و امیدتان را افزایش دهیم.

هرقدر هم که خوش شانس نباشید، خوش شانسی مطالب این کتاب به بدن شما سرایت خواهد کرد. اگر خوش شانسی می توانست اهدا کردنی باشد، مطالب این کتاب قِلِق آن را نشانتان می دهد.

خلاصه داستان کتاب خوش شانسی اثر استفان بکتل

شبدر

کتاب خوش شانسی استفان بکتل به زیبایی منظور از شانس را به صورت کامل و شفاف توضیح می دهد و خواننده با خواندن این کتاب می تواند از این پس انسان خوش شانس تری باشد و امید را در شما پدیدار می کند. مثال هایی از حیوانات، اشیا، اعداد و... که در جوامع مختلف به عنوان سمبل خوش شانسی شناخته می شده و می شوند در این کتاب بیان می شود و تعدادی از این مثال ها بطور خلاصه در پایین اشاره شده است.

 شادی نوعی خوش شانسی است و در زبان انگلیسی hap به معنی بخت و اقبال می باشد که در ابتدای بعضی از کلمات مربوط به شادی happiness و بی هدف بودن  haphyard قرار گرفته است و این نسان از اعتقاد قوی گذشتگان به بخت و اقبال بوده است. صلیب درست کردن با انگشتان نیز حاوی مفهوم بخت و اقبال می باشد و هنوز نیز کودکانی هستند که برای پاک شدن صلیب درست کرده و هنوز هم در بعضی از کشور ها مردم با رد شدن از قبوربرای شادی آن ها در دنیای اخروی صلیب درست می کنند.

در گذشته مردمان کارهایی عجیب انجام می دانند که متقد بودند این کارها برایشان شانس به ارمغان می آورد. به طور مثال: سکه ای نقره ای در دستت بگیر و به هلال ماه نگاه کن. زندگی همه انسان ها از همان ابتدا با یک خوش شانسی بزرگ شروع می شود و شما یک اسپرم از میام میلیون ها اسپرم دیگر بودید کهبه رحم مادرتان رسیدید. در ژاپن عروسکی به نام داروما نماد موفقیت و خوش شانسی می باشد که هرکسی برای شروع کاری جهت خوش شانسی این عروسک را تهیه کرده و روی یکی از چشمان سفیدش نقاشی می کشد و اگر موفق شد روی آن چشم دیگر داروما نیز نقاشی می کشد. برای خوش شانس بودن همیشه باید به خود تلقین کنید که خوش شانس هستید.

یون بورگ از چهار روز قبل از شروع مسابقات ریشش را نمی تراشید چون اعتقاد داشت که این موضوع برایش شانس می آورد و خیلی از ستاره های دنیای ورزش عادت های عجیبی برای خوش شانسی دارند. اگراعداد تاریخ تولد شما باهم جمع بسته و بر 7 بخشپذیر باشند شما انسان خوش شانسی خواهید بود. 51 روز درسال روزهایی خوش یمن به حساب می آیند. هیتلر و ناپلئون عقیده داشتند که با تولد هر انسان ستاره بخت او در آسمان پدیدار شده و با مرگ او ناپدید می شود. اگر عشاق شهاب سنگی را ببینند و آرزو کنند خوشبخت خواهند شد یا بیماران اگر شهاب سنگی در آسمان ببینند و آرزو کنند بعد از سی روز سلامتی اشان بدست می آید.. کاری محال در ورزش گلف را یک جوان انگلیسی در سال 1981 تجربه کرد و توپش بعد از اصابت به سرپوش فاضلاب وارد چاله شد. در دنیای بیسبال نیز بازیکنان به کارهایی عجیب اعتقاد دارند که فکر می کنند برایشان شانس می آورد و در کتاب ذکر شده است.

یکی از ستارگان بیسبال عقیده دارد خوردن مرغ ترش با دستورالعمل او خوش شانسی می آورد. اگر قورباغه ای وارد خانه شما شود یا پرستویی در خانه شما لانه کند شما فرد خوش شانسی خواهید بود. از اوایل قرن چهارم قبل از میلاد گذشتگان اعتقاد داشتند که اگر دونفر جناغ مرغ را به دست بگیرند و بشکنند، هرکس قسمت بزرگتر به او برسد او احتمالا فرد خوش شانسی خواهد بود. اگر کفشدوزکی برروی شانه شما نشست، تعدا خال های کفشدوزک را شمرده وآرزو کنید ، آرزوی شما در هنگام پرش کفشدوزک برآورده می شود. در گذشته قورباقه ها نماد عشق و شانس به شمار می آمدند و در هرملتی معنا و مفهومی داشتند که در کتاب بیان شده است. عنکبوت ها نیزاز نماد های شانس و ثروت به شمار می آیند و کشتن آن ها بدیمن است.

یک روش باستانی برای تولید طلسم خوش شانسی در کتاب بیان شده است. کریستف کلمب به طور اتفاقی در یک دیدار با یک کشیش موفق می شود پادشاه اسپانیا را متقاعد به سفر به هند کند. آمپول پنی سلین به صورتی کاملن اتفاقی و شانسی تولید شده و تا کنون زندگی خیلی از افراد را نجات داده است که در کتاب به آن اشاره شده است. ترفندی برای جذب و یا دفع دیگران بیان شده است. با مخلوط کردن چند ماده طلایی رنگ مثل روغن دارچین ، روغن وانیل و وینترگرین با یکدیگر ماده ای سرخ رنگ بدست می آید که با مالاندن آن به اسکانس باعث جذب پول می شوید.

بعضی از نامه ها با مضامین مختلف مثلا: " شما اگر این نامه را بین ده نفر پخش کنید باعث خوش شانسی شما می شود" نوشته شده است و این نامه ها انگیزشی و در مقوله شانس مسمر ثمر هستند. اگر شما با انسان های بیشتری در ارتباط باشید، شانس بیشتری نیز خواهید داشت. در آمریکا رنگین کمان را خوش یمن می دانند تا زمانی که با انگشت به آن اشاره نشود. در زیمباوه مردم از طلسمی به نام نیامی نیامی استفاده می کنند. توماس ادیسون معتقد است تا زمان مرگ نباید تسلیم شد چون راهی برای شانسی مجدد روبروی شما قرار خواهد گرفت.

گذشتگان رنگ آبی را رنگی مقدس میدانستند. در چین سنگ یشم به عنوان نماد خوش شانسی شناخته می شود وحتی بعضی از انسان ها با بستن دستبندی از سنگ یشم بدنبال خوش شانسی هستند. در هند میوه شاه بلوط میوه ای اسرار آمیز شناخته شده و نماد خوشبختی و عشق شناخته می شود به گونه ای که اگر شما هندی باشید و این میوه را روی زمین ببینید امکان ندارد آن را بر ندارید. نمک بدلیل اینکه سخت بدست می آید از گذشته عنصری گرانبها به شمار می آمده است بطوری که حقوق کارگران در عهد باستانبا نمک پرداخت میشده و کلمه حقوق یا salary، اینطور به وجود آمده است.

رومی ها معتقد بودند که اگر کسی با پای چپ وارد جایی شود دشمنی و بدیمنی با خودش به ارمغان می آورد. روش هایی برای دورکردن بدشانسی از خود وجود دارد مااند 3 دفعه چرخیدن به دور خود. عدد 3 یک عدد افسانهای برای خوش شانسی می باشد که مثال هایی از آن در کتاب آورده شده است. عدد 7 از اعدادی که باعث خوش شانسی می شود شناخته می شود. 13 در جایی عدد نحس و در بعضی ازنقاط جهان مانند آمریکا عددی خوش یمن به حساب می آید. نعل اسب بدلیل اینکه از سه عنصر خوش شانسی: اسب، آهن و حلال تشکیل می شود از مقدس ترین عناصر خوش شانسی در جهان به حساب می آید.

مهره

اگر از دستبندهای مهره ای استفاده کنید رشته دوستیتان هرگز پاره نمی شود. بنابر یک اعتقاد قدیمی برای اینکه بر رونق کسب و کار خود بیفزایید باید برروی اولین پولی که بدست می آورید تف کنید. یک دستور قدیمی برای بردن ذکر شده است. خیلی از اشیا در سالن بینگو آمریکا جهت خوش شانسی فروخته می شوند. سگ های تبتی سگ هایی گران و برای خوش شانسی هستند. اگر گربه ای سیاه از طرف مقابل شما قدم بردارد باعث بدیمنی مب شود و این از شایعترین خرافات جهان است ولی در این کتاب خواهید خواند که این گربه ها آنقدر هاهم باعث بدیمنی نیستند بلکه باعث خوش شانسی نیز هستند.

وی فو یک طلسم قدیمی چینی با پنج خفاش در یک دایره برای خوش شانسی است. بازیگران نیزکارهایی را قبل از رفتن به مراسم جشن باعث خوش شانسی می دانند.

گزیده ای از متن کتاب خوش شانسی اثر استفان بکتل

" شانس بر همه چیز اثر می گذارد. کافی است قلاب شما دائم در آب باشد زیرا وقتی شما انتظارش را ندارید، بهترین صید نسیبتان می شود. "

" حوادثی که برایم اتفاق می افتند همگی از روی سهو است. من به سرنوشت اعتقاد ندارم. همه اتفاقات مربوط به بخت است و شانس که در زمان خودش اتفاق می افتد و کاملن تصادفی است. "

" قسمت اعظم زندگی را شانس تشکیل می دهد. یک روز به طرف راست بپیچی با ماشینی تصادف می کنی، وقتی به طرف چپ می پیچی فرد رویایی تمام زندگی خود را می یابی. "

" بدشانس اگر چترش را بفروشد، ریزش باران متوقف می شود. اگر شمع هایش را بفروشد، خورشید هرگز غروب نمی کند و اگر تابوتش را بفروشد مردن انسان ها متوقف می شود. "

" بنابر یک سنت قدیمی اگر بتوانید حروف اول اسمت را در بافت تار عنکبوتی بیابی تا ابد خوش شانس زندگی خواهید کرد. "

" انسان دوست دارد احساس کند که زندگیش در کنترل خودش است. اما این تنها یک خیال واهی و باطل است. همیشه یک عامل ناشناخته در امور ما دخالت دارد. شما می توانید تمام استعداد های دنیا را داشته باشید. اما بدون شانس ره به جایی نمی برید. "

" باید به شانس ایمان آورد. زیرا چگونه می توانیم دلیل خوشبختی کسانی را که دوستشان نداریم توضیح دهیم؟ "

" پشت هر بدشانسی خوش شانسی می آید. "

" خوش شانسی شاید موفقیت بهتری را در بازگشت به شما هدیه کند. کسانی که امروز شکست می خورند ممکن است فردا پیروز یا برنده باشند. "

" محبوبیت داشتن در بین مردم و زندگی پرزرق و برق داشتن تنها قسمتی از عوامل موفقیت در انتخابات هستند. یکی از مهمترین عوامل برد، شانس است. و در مورد من شانس همیشه با من یار بوده است. "

" اگر می توانید، دنیایی بدون شانس را تجسم کنید، که درآن همه چیز بر طبق برنامه پیش می رود و هیچ حادثه غیر منتظره ای هرگز در آن اتفاق نمی افتد، چنین دنیایی کسل کننده ترین جایی است که می توان تصور کرد. "

" خوش شانسی همچون یک میوه رسیده است، وقتی در برابرتان قرار می گیرد باید نهایت لذت را از آن ببرید. "

" گاهی شانس با شخص کودنی برخورد می کند، اما هرگز با او همنشین نمی شود. "

" بارها می شنوید که می گویند مردم، خالق شانس خود هستند. ولی اگر شما شانس را به معنی یک فرصت طلایی، یک اتفاق، یا بخت بدانید پس صحت جمله بالا رد می شود. شانس برای هرکس پیش می آید. شانس به طریق خودش می آید و می رود. آنچه می توانید انجام دهید این است که با استفاده هشیارانه و خردمندانه از شانس، خوشبختی را برای خود بیافرینید. "

" شانس به قضا و قدر یا مسائل اخلاقی ربطی ندارد- جوهر شانس اساسا جادویی و اسرار آمیز است- نبوغ شانس به صورت عطیه های الهی توسط فرشتگان مهربان- فرشتگان مقرب درگاه خداوند- به انسان اهدا می شود و این هدایا در بحث شرح و حال نویسان نگرش های منطقی ندارد- بلکه هدیه ای است مختص یک فرد و در تاریخ زندگی همان فرد ثبت می گردد. "

" من مرد خوش شانسی هستم هوراس، من طعم شیرینی رویا را احساس می کنم، و از زنده بودن و زندگی کردن لذت می برم و قدرت بدست آوردن هرآنچه که فکرش را بکنی دارم. تمام تعریف من از یک فرد خوش شانس همین است. "

درباره نویسنده کتاب خوش شانسی اثر استفان بکتل

استفن بکتل

استفان بکتل در 10 مه 1925 در ایالت اوکلند در کالوفرنیا آمریکا به دنیا آمد. او در  سال 1951 از دانشگاه پوردو فارق التحصیل شد. بکتل 95 ساله هم اکنون در ویرجینیا در ایالات متحد زندگی نموده و 5 فرزند نیز دارد.
استفان بکتل نویسنده دو کتاب درباره شانس است و با لورنس استینز در نگارش کتاب خوش شانسی همکاری داشته است. بکتل همچنین سردبیر پیشین مجله Prevention ، و سردبیر بنیانگذار Health Men است. وی قطعاتی برای شانس در کسب و کار ایجاد کرده و آن ها را  در مجله هایی مانند Esquire و Reader Digest منتشر کرده است. استفان بکتل برای اولین بار در سال 1998 کتاب خوش شانسی را در ایالات متحده منتشر نمود. بکتل از سخنرانان به نام کسب وکار در ایالات متحده به شمار می آید و وی برنده جوایز مختلف مانند مدال فناوری و نوآوری در آمریکا شده است.

لورنس استینز ، با استفان بکتل این کتاب را نگارش نموده و در سازمان بهداشت مردان مشغول به فعالیت بوده و  سردبیر استارتاپ در نیویورک می باشد. استینز سردبیر سابق مجله فیلادلفیا بود ، در نیویورک تایمز ، رولینگ استون ، GQ و USA Weekend نویسندگی کرده است. او در خارج از فیلادلفیا با همسر و خانواده اش زندگی می کند.

لارنس

تجربیات عملی خوانندگان کتاب خوش شانسی اثر استفان بکتل

" من مدتها پیش این کتاب را خواندم و از سبک بودن آن لذت بردم. این کتاب خیلی عمیق نیست ، بلکه یک میز قهوه رنگارنگ است که می توانید هنگام نوشیدن با دوستانتان آن را دور بزنید. همه دوست دارند خوش شانس باشند ، به همین دلیل من جذب این کتاب شدم. "

" کتاب خوش شانسی فقط یک کتاب سرگرم کننده است که می توانید آن را در دسترس خودتان داشته باشید. مطالب به زیبایی کنار هم چیده شده است. "

" کتاب خوش شانسی کتابی بسیار جذاب برای پی بردن به حقایق اتفاقات غیر منتظره و نقش این اتفاقات در زندگی هرروزه ما می باشد. این کتاب خیلی روان و ساده نوشته شده و من را به خود جذب کرده است. "

" این کتاب بسیار سرگرم کننده و جذاب نوشته شده بود. برای تعطیلات خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می کنم. "

"همه ما در زندگی مان با شانس هایی مواجه می شویم که نسبت به آن ها بی خبریم. این کتاب دریچه ذهنی ما را نسبت به شانس باز می کند. "

فصل های کتاب خوش شانسی اثر استفان بکتل

این کتاب در 200 صفحه و با مضامین زیر به رشته تحریر در آمده است.

مقدمه مترجم

مقدمه                                                                                                                                                    

شادی نوعی خوش شانسی است

روش های باستانی برای خوش شانسی                            

طلسم های تنیس

عدد بخت شما

خوش یمن ترین روزهای سال

ستاره بخت شما

خوردن مرغ ترش برای کسب شانس

دلیل شکستن جناغ سینه مرغ

کفش دوزک

عنکبوت ها

روش ها باستانی برای ساختن یک طلسم خوش شانسی پرابهت

ترفندهای باستانی طلسم وُِِدو برای کسب خوش شانسی در عشق

خوش شانسی سریع و آتشین

چگونه شانس را به چنگ آورید؟

طلسمی برای زندگی دوباره

یک مشت طلسم پولساز

اشیا آبی رنگ

آداب و رسوم خوش یمن جشن عروسی

سنگ خوش شانسی خدایان

خوش شگونی نمک

خوش شانسی در خانه ی جدید

پادزهرهای همگانی برای بدشانسی

خوش شانسترین فرد تاریخ

فیل خوش شانس

چگونه بدشانسی را به خوش شانسی تغییر دهید

قدرت جادویی عدد3

جدول سیاره مشتری

خوش شانسی عدد هفت

آیا سیزده عدد شانس است؟

چرا نعل اسب باعث خوش شانسی است؟

سکه خوش شانسی

راهنمای خوش شانسی برای مغازه داران

نکاتی درباره گربه های سیاه و خوش شانسی

هفت خدای شانس

الهه شانس

شانس در دریا

یک طلسم محافظ

گوژپشت های خوش شانس

شانس ثروتی مخفی

چرا می زنیم به تخته

شانس برای باغبان

راه های دیگر کسب شانس برای صیادان

شانس از طریق سنگ فیروزه

نحسی چشم شور

سخنی هم در مورد انگشترها

چگونگی اهدای خوش شانسی توسط چینی ها

مطالعه بیشتر
برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید و یا در سایت ثبت نام کنید

کتاب های مشابه